Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért kérdezi anyám, hogy mi...

Miért kérdezi anyám, hogy mi mennyibe került, ha veszek valamit a gyerekemnek, az ő unokájának, vagy magamnak. Akár ruha, vagy program, vagy akár egy tál étel legyen az?

Figyelt kérdés

Csak engem zavar ez nagyon? Rossz az, aki rosszra gondol?

15 éves korom óta dolgozom, mert közölte, hogy nem tart el. Soha nem kértem tőle pénzt, meg semmit.


2012. júl. 9. 14:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Van, aki ilyen. Nekem exanyósom volt ilyen, mindig mindent tudni akart, így azt is, hogy mi mennyibe került. Ajándékról, mindenről azt kérdezte. Egy idő után nem válaszoltunk neki vagy azt mondtuk, hogy valamennyibe.
2012. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Gyáva vagyok. Nagyon vert gyerekkoromban, meg lelkileg alázott. Most már ezt nem csinálja, mármint a fizikai bántást, de úgy érzem, mintha azt akarná, hogy lelkifurdalásom legyen, ne érezzem jól magam. Rossz érzés.
2012. júl. 9. 14:49
 13/21 A kérdező kommentje:
Kedves 77%-s. Tudom, hogy nagyon igazad van, de korábban sírnám el magam, mint hogy ezt megtegyem. Egyszerűen képtelennek érzem rá magam.
2012. júl. 9. 14:52
 14/21 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy édesanyád közölte 15 éves korodban, hogy nem tart el, és ezzel munkára kényszerített, bűncselekményt követett el.


Ehhez mérten viszonyulj hozzá. Én kb. szóba sem állnék vele, nem hogy a kegyeit keressem.

2012. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljes lelkinyugalommal mondd meg az árát annak amit vettél, sőt mondhatod a dupláját is, hadd szörnyülködjön, ne foglalkozz vele. Ne idegedkej ilyeneken, nevess ha korhol, a stressz árt, beteg lehetsz tőle. Vedd lazán a dolgokat.
2012. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy meghallgattatok és segíteni akartok. Ahogy leírtam, és válaszoltatok, így tisztábban látom a dolgokat, most nevetségesnek is érzem a viselkedésemet és a parámat. Igazatok van.
2012. júl. 9. 15:14
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

(Nem olvastam a többiek válaszát.)


Kérdezd meg, hogy miért kérdezed? Kérdezd, hogy te sokallod, hogy ennyi pénzt kiadtam érte? Kérdezd meg, hogy te adtál volna érte ennyit? Reálisnak tartod, hogy ennyit adtam érte? És akkor megtudod mi csípi a csőrét. Valószínűleg tisztában akar lenni az anyagi helyzetetekkel.


De az anyám is ki akad, ha közlöm, hogy egy nyári lenge ruháért adtam, 7500,-Ft-ot. " Ezért a semmiért, képes voltál ennyit kiadni?" Igen, szerintem gyönyörű.

2012. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen emberek. Általában olyanok, hogy zsugoriskodnak, saját maguktól is megvonnak mindent és szeretnének csámcsogni azon, hogy lám milyen vackokra költöd a pénzt, én meg... Nekem a nagymamám él velünk, szeretem őt, de a korral sajnon lettek már gonddok és persze lakva ismerszik meg a másik, elég sokat csalódtam benne. Ő régen azzal dicsekedett, hogy két zsömlén él. Amikor Anyukám egyszer tüdőszűrésre ment, kapott egy levelet, hogy valami nem ok és (jó késői)időpontban (adtak egy konkrétat) újra meg kell nézni. Nagyon megijedtünk és magán úton elment tüdőröntgenre, szerencsére minden rendben volt (ez a későbbi tüdőszűrés is igazolta, csak a géppel volt valami, ezért lett rossz a felvétel). Amikor a magánrendelésről hazaértünk, nem az volt a nagymamám kérdése, hogy minden rendben van-e a lányával, hanem: "mennyit fizettél?"


Ne idekeskedj emiatt. Vedd félvállról, akár úgy döntesz azt mondod semmi köze hozzá, akár az árát. Nem érdekes a reakciója. :)


28/L

2012. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

:) Nekem is ilyen az anyukám, igaz, ő nem beszél ki a hátam mögött, de imád szörnyűlködni, hogy mi mennyibe kerül, és azt ő sem állja meg, hogy megjegyzést ne tegyen, ha valamit soknak vagy pénzkidobásnak tart.

Emlékszem, egyszer bevallottam, hogy valami 200 forint volt egy babazokni. Majdnem elájult:)

Én is letagadok minden árából egy keveset, hogy kevésbé szörnyűlködjön, de igazából mindig kiakad mindennek az árán.

Engem már nem zavar:)

2012. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

nyugodtan mondd meg az árát, elvégre megdolgoztál a pénzért amit a gyerekekre és magadra költesz. hadd irigykedjen csak, ha úgy tartja kedve.

nem tőle veszed el, nem mástól.


felesleges ezen túráztatni magad, ne félj anyádtól, most már nem bánthat.

2012. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!