Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tetszik neked a Jusztina név?...

Tetszik neked a Jusztina név? Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 21:51
1 2 3
 21/26 eviciqee válasza:
mire iskolás lesz bieber már réég nem lesz téma. a jusztina név meg.. engem apum szokott így nevezni amikor bosszntani akar, mert szerinte ennél butább név nincs. én épp nemmondanám, hogy legbutább, de nekem is egy vénleány jut eszembe erről a névről.
2012. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a jelentése,nem is jut eszembe semmi róla.Egyszerűen hideg-ridegnek tartom a ,,csengését".Nem tetszik.
2012. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

ismertem egy Jusztinát, 1 évig tanított angolt nekünk (hála Istennek) szőke volt, műkörmös, kis szolizott cicababa ráadásul csinált akcentussal beszélt..

ezek után?

szerintem név kötelez, ugyan nem hiszek az ilyenfajta szarságokban, tapasztalatból mondom..

2012. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 kisslaca válasza:
Justin Bieber jut róla eszembe,Sajnos...
2012. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Szerintem szép, különleges és ritka. (Nem szeretem a túl gyakran előforduló ill. divatneveket.) A latin Justitia (igazság) magyarosított változata. Igen, az angol Justine (Dzásztin) megfelelője.

Gyakran kötöm én is ismerőseimhez a különböző neveket, ez dönti el, tetszik-e vagy se egy név...

Így jártam a Mózes névvel: szörnyen nem tetszett. Férjem viszont egyszer bedobta: ha lesz fiunk, ez legyen a neve...! Kézzel-lábbal hadakoztam,választottam mellé még egy második nevet is. Aztán a babánk koraszülött lett, 2 hónapot feküdt az inkubátorban. Keresztényként persze hogy Mózes története járt folyton a fejünkben: hogy a pici Mózes a gyékénykosárban a Nílus vizén megmenekült... Gyékénykosár=inkubátor... Istennek különös gondja van a Mózesekre...:) Alig használom a kisfiunk 2. nevét. Olyan természetes, hogy ő A Mózes Mintha megtalálta volna a gyereket a név...

Lehet, hogy Jusztina is igényli majd az "Igazság" nevet...?

2012. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 tina_009 válasza:

Helló! Én mint a név viselője meglepve olvastam a hozzászólásokat. Némelyiket nem minősíteném...

Először is, nem cigányos a név, sőt! Nálunk a családban többeknek volt ez a neve és nem vagyunk cigányok. Jelenleg ketten (mamám és én) vagyunk csak Jusztinák. Régen nem szerettem, sőt időnként még most is nehéz bemutatkozni idegeneknek, mert mindig felkapják a fejüket a név hallatán. De inkább vagyok Jusztina, mint valami tucatnevű, mint pl. Mónika, Nikoletta, Henrietta (ha már itt tartunk, pont ezek a cigányos nevek...)

És az előttem szólóhoz annyit főznék hozzá, hogy igen, a név kötelez. :) Az igazságérzetem már gyerekkoromban is nagyon erős volt.

Az, hogy valakinek a nevemről J. Bieber jut eszébe, az az ő baja. A szegényes, lekorlátozott gondolkodásukról adnak tanúbizonyságot.

Abból meg jó lenne, ha kinőnének, hogy másokat a neve miatt cikiznek. Ugyanis van akinek sokat jelent a neve, mert a szülei ajándéka, és esetleg a családi öröksége...

2013. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!