Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akiknek a párja külföldön...

Akiknek a párja külföldön dolgozik - hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

A párom decembertől valószínűleg Németországban fog dolgozni, egy hónapban körülbelül egy hetet tölt majd itthon. Már több mint fél éve keres itthon munkát, de egyszerűen nem talál, pedig már ott tart, hogy nem is válogat... rokona dolgozik kint, vele megy.


Bevallom, rengeteget sírok emiatt titokban. Nem mutatom neki, mert én is értem, hogy egyszerűen nincs más választása, ha szeretne pénzt keresni, önállósodni és nem örökké otthon élni, de el sem tudom képzelni, milyenek lesznek nélküle a hétköznapok. Nem akarom, hogy lelkiismeretfurdalással vagy rossz érzéssel legyen kint.


Mint említettem, nem együtt élünk, de heti 4-5 napot mindig együtt alszunk, együtt töltünk, már akkor is hiányzik, ha 2 napra nem látom valamiért, nemhogy 3 hétre! Ráadásul, vendéglátásban dolgozom, így azon az egy héten is nagyon kikönyörögve 4 szabadnapom lenne, a többit reggeltől estig végigdolgoznám - egy hónapban tehát látnám összesen 3-4 napot azt az embert, akivel eddig jóformán együtt töltöttem minden időm.


Nyilván van sky, telefon ésatöbbi, de az akkor sem ugyanaz, mint vele lenni - ti hogy bírjátok? Mit csináltok? Félek, hogy a kapcsolatunk sínyli meg a dolgot...


2012. okt. 26. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Ezzel amit te csinálsz így nem is lehet..sírdogálni lehet attól nem lesz jobb..kilehet bírni csak kitartás!
2012. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván azért tettem fel a kérdést, mert nem végig sírdogálni szeretnék, hanem addigra felkészülni lelkileg, mások tapasztalataiból merítve.
2012. okt. 26. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
apukám 15 éve dolgozik Németországban, 3 havonta jön haza 2-3 hétre. úgyhogy szerintem ne sírdogálj.
2012. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem ha nincs más megoldás, és a távkapcsolatot választjátok, akkor ezeket meg kell beszélnetek. Én a vőlegényemmel élek már 4 éve, 9 éve vagyunk együtt, és sajnos nálunk is úgy néz ki nekem el kell mennem külföldre dolgozni. Hidd el a hetente egy hét itthon még egy jó arány. Én januárban megyek és talán március végén tudok hazajönni. De ez nem egy ember döntése ha komoly a kapcsolatotok, meg kell beszélni. Mi rengeteget beszélünk erről, és így könnyebb lesz szerintem elválni és külön élni egy ideig. Nagy kitartás és erő kell ezt végigcsinálni, de ha nincs más megoldás....
2012. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pedig nekem nagyon sírdogálós szagú a dolog..mi a kérdésed akkor?Hogy bírjátok ki?Ennyi?

Kitarártás és kitartás!Ennyi!

2012. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 3 évig csináltam, h láttam a párom talán heti másfél napot. Pedig mi így is kezdtük. Nagyon szar volt, utáltam és nagyon örültem, h végre összeköltözhettünk, de sajna ez van. Mi a suli miatt csináltuk, szóval még gazdagabbak sem lettünk semmivel. :-(
2012. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én éltem ilyen távkapcsolatban nagyon nehéz de kibírható ha szereted. Fontos h lássátok a célt, h mikor tudtok újra közel költözni egymáshoz, különben megöl a kilátástalanság...
2012. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem mész vele?


Én pl. nulla német nyelvtudással költöztem ki a páromhoz (aki német) és hipp-hopp találtam munkát. Közben beiratkoztam nyelvtanfolyamra és később a szakmámnak megfelelő állást is kaptam.


Takarítót, bébiszittert, pultost, pénztárost, rakodót, gyorséttermi dolgozót, stb. MINDIG keresnek pl...ha jogsid van, még futárnak vagy taxisnak is elmehetsz.


Na mindegy, én sosem értettem ezeket a megoldásokat, hogy az egyik fél külföldön, pár havonta hazanéz, a feleség meg többnyire gyerekkel, otthon. Milyen kapcsolat az ilyen? AKkor már miért nem megy az ember a párja után? Külföldön CSAK JOBB lehet...

2012. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 10 év együttélés után jött képbe a Németországi munka.A párom kiment,én a kisiskolás lányunkkal itthon maradtam.Eleinte nálunk is úgy volt,hogy majd 3 hetente jön haza... aztán végülis úgy jön és addig marad,ahogy a munka adja (4-5 hetente jön haza,és 4 napig,olykor egy hétig marad.Most is a nemzetközi vonaton ül éppen és hazafelé tart, egy hétig marad ezúttal :)))) !!!) Mi már arra gyúrunk,hogy minél hamarabb költözhessünk utána ;) ! Szoktunk mi is kimenni hozzá látogatóba... hát az egy egész más világ (: ! Magyarország helyzetét látva arra nem is gondolunk,hogy visszajöjjön dolgozni... viszont ott a lányunknak is jobb jövőt tudunk biztositani !Nehéz-nehéz ez a helyzet,de egy jól működő kapcsolatban nem szabadna,hogy problémát okozzon! Én akkor vagyok nagyon padlón,amikor visszamegy... :( A búcsú az nagyon kemény... :(( De én már az első naptól átváltok vissza számláló üzemmódra,számolom a napokat amikor újra látom ;)... addig is minden este beszélünk telefonon :) . Sok szerencsét és kitartást kivánok nektek !!! :)
2012. okt. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én párom ma repült vissza Kínába és karácsonyor jön haza csak :( nem könnyű, azelőtt egy évig éltünk távkapcsiba bizony nem volt könnyű, pszichológusnál beszéltem ki a gondjaim aki megtanított egy relaxációs módszerre és mellett jógázni jártam, igyekeztem miél többet társaságba járni és lekötni magam, de mikor hazaértem csak az üres ház várt :( nem könnyű, de túl lehet élni. Jelenleg én is vacilálok, hogy menjek-e utána mert már unom hogy mindig távkapcsiba kényszerülünk.

Ha vannak barátaid és a családod is a közelben van, akkor könnyebb túllendülni rajta, és gondolja mindig arra, hogy értetek teszi! Én csak ezt tudom jó szívvel javasolni.

2012. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!