Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek a "Lipics" vezeték...

Szerintetek a "Lipics" vezetéknév horvát vagy szerb eredetű?

Figyelt kérdés

Szerintetek a "Lipics" vezetéknév horvát vagy szerb eredetű?


Kiváncsi lennék rá:)

Régebben azt hittem, hogy horvát.

Aztán a horvátországi hotvátok, azt mondták, hogy szerb.

Magyarországra átköltözött félig szerb félig horvát haverom azt mondta, hogy horvát.


Most akkor mi az igazság, mit gondoltok?



2012. dec. 7. 15:18
1 2 3
 1/24 mustafa33 ***** válasza:
Lippai, hol is van Lippa?
2012. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy a Lipics Lippait jelent?

Ez, most 100%?


Nekem fogalmam sincs, azért is kérdezem, hisz ezért is van, ez az oldal;)

2012. dec. 8. 00:56
 3/24 mustafa33 ***** válasza:

Nem vagyok járatos a szerb és horvát nyelvben de a "fehér horvátok" (ruszinok) így mondanának egy lippait - Lipics-nek, ahogy a csehek Lipan-nak, a szlovákok és lengyelek Lipovskýnak.

Lippa (magyarul, németül,)mai nevén Lipova (románul és szerbül) ma Arad megyében van Romániában, tehát valószinű a szerb eredet.

2012. dec. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen szerb! Ők használják az -ics(szerbül irva -ić,olvasd itynek) végződést, ami olyan, mint nálunk a -fi, pl Mihályfi.
2012. dec. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Hello!


Én horvát felé hajlok: [link]

Magyarázni gondolom nem nagyon kell, hogy miért, elég ránézni a térképre... az 1950-es években is ott volt magasabb a számuk a kommunista Jugo-ban, ahol ma is. A keleti területen viszont kevés Lipics van, pedig az egy majdnem összefüggő szerb többségű tömb volt. Szóval, ha ez szerb név, akkor miért nincsen szerb többség ezzel a névvel? A térképen látható pontok annyiban változtak a délszláv háború után, hogy több lett a Lipics nyugaton, tehát itt biztosan horvát etnikumút jelent.

A leírás szerint is főleg horvátok viselik a nevet.


A horvátországi horvátok mondták... amennyiben nem nyelvészek, így azért fogadd inkább fenntartással a szakértést :)


A legtisztább az lenne, ha a levéltárban néznél utána, hiszen a vallásból egyértelműen kiderül, hogy kik voltak, mik voltak.

2012. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves négyes, a horvátok pontosan ugyanúgy használják az -ić végződést, mint szerb "barátaik".

Üdv, egy szlaviszikus

2012. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez akadémikus vita, nincs értelme. Egyértelműen délszláv név, a szerb és a horvát nyelv között minden ellenkező híresztelés ellenére nincs nagy különbség, a nevek is hasonlóak (vagy azonosak). A kérdés kb. olyan, mint hogy a Schmidt vagy a Fischer név német vagy osztrák.
2012. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hetedik válaszoló végre kimondta a lényeget, miszerint tök feleslegesen vitáztok itt :)
2012. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat ;)


Elméletileg végülis lehet horvát/szerb is.

Ha a gyakorlatot nézzük,s a délszláv háború elől menekült horvátországi horvátok, azt mondják, hogy szerb eredetű, akkor azért az csak jelent valamit nem?!


Én nagyon szeretném tudni az igazságot, azért is nyitottam ezt a topic-t.

2012. dec. 17. 14:30
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az említett Lipicsek milyen vallásúak?

2012. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!