Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek a "Lipics" vezeték...

Szerintetek a "Lipics" vezetéknév horvát vagy szerb eredetű?

Figyelt kérdés

Szerintetek a "Lipics" vezetéknév horvát vagy szerb eredetű?


Kiváncsi lennék rá:)

Régebben azt hittem, hogy horvát.

Aztán a horvátországi hotvátok, azt mondták, hogy szerb.

Magyarországra átköltözött félig szerb félig horvát haverom azt mondta, hogy horvát.


Most akkor mi az igazság, mit gondoltok?



2012. dec. 7. 15:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Akkor akár elképzelhető egy horvát, bunyevác, sokác eredet is? Szemben a szerbbel.
2013. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 lipicsbalint válasza:
Igen elképzelhető, édesapám is erre a kettőre tippelt és a ("Római katolikus vallásuk pedig egyértelműen a horvátsággal való azonosuláshoz vezetett a XIX. század végétől kezdődően.") magyarázná, hogy miért vándorolt el a családom Szerbiából Dél-Magyarország felé.
2013. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Én nyitottam ezt a témát:)

Közben érdeklődtem, kérdezgettem, kutattam.

A Lipics magyarra fordítva "hársfai"-t jelent.

Az én rokonságom úgy tudja, hogy szerb eredetű.


Igazából miért ne lehetett volna vallást váltani?

Pl. mesélték a monarchiában, akkor kaphattál normális állást, ha katolikus vallásra tértek át, de volt, hogy az egyház kényszeritette az embereket.

Szóval elképzelhető, hogy szerb eredetű, de lehetett egy vallásváltás is.


Szeirntetek?

2013. nov. 2. 17:54
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem már leírtunk minden eshetőséget, ami eleve találgatás volt. Visszakérdezel, amire a válasz megint csak találgatás lenne. :) Arra célzom, hogy sokkal többre mennél, ha elmennél a levéltárba és megnéznéd az anyakönyvet, hogy mi található benne... abban nincs találgatás, nincs felvázolva 3-4 alternatíva, mint itt. Abban azt fogod látni, amire kíváncsi vagy! Egyébként igen, minden lehetséges, meg az ellenkezője is, ezért jó, ha cselekszik az ember.
2013. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!