Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ebben a szituációban mit...

Ebben a szituációban mit tehetnénk a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves lány vagyok, van egy nővérem aki 17 éves. A szüleinkkel élünk egy kis faluban. Van egy boltunk, amit a szüleink közösen csinálnak. De van egy kis probléma. Amint hazaérnek esténként munkából, alkoholt isznak. Nincs olyan nap amikor ne innának. Minden este megisznak 1 üveg Napoleont + 2-3 sört fejenkét. Az anyám bírja az alkoholt, csak hamar elalszik tőle. Apám nem bírja. Esténként olyan ittas/részeg szokott lenni, hogy nem tud normálisan járni, beszélni. Másnap persze úgy csinálnak mintha semmi sem történt volna. Volt olyan reggel amikor a nővéremmel 1 üveg Napoleont és 6 sört szedtünk ki a kukából. És ez nem pár hónapja, hanem évek óta így megy. Senkinek sem merek beszélni róla. Egyedül a barátom tudja. A nővérem elmondta a nagymamámnak egyik nap. Ő pedig mondta, hogy gondolta, hogy ez a helyzet, hiszen amikor átjön néha esténként, anyán észrevette, hogy teljesen másképp viselkedik. Egyenlőre lenyugszik és gondolkozik mit tegyek. De én mégis mit tegyek? Nem tudom... Teljesen kikészít lelkileg! Könyörgöm írjatok!


2009. szept. 5. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát annál jobb ötletem nekem sincsen, minthogy a nagyszülőknek szóljatok. Próbáljátok meg picit sürgetni a nagymamát, hamár tényleg nagyon nem bírjátok.
2009. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy egyszerűen nem jön ki egyszer sem a számon őszintén az egész. Annyira kivagyok, hogy képtelen vagyok őszintén megbeszélni velük. Úgy érzem a nagymamámhoz fogok fordulni segítségül. Nem tudok így itt felnőni. Lelkileg tönkretesz, hogy ezt kell végignéznem 16 évesen nap mint nap...
2009. szept. 5. 12:05
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Próbáljatok velük beszélni, lehet, hogy nem is tudják, hogy tudjátok. Hátha elég égőnek találják azt, hogy a saját gyerekeik előtt kell az alkoholizmusuk miatt szégyellni magukat. Egyébként ti az ő szándékuk nélkül nem sokat tudtok tenni, legfeljebb függetlenedni tőlük érettségi után, de azt meg,gondolom, nem akarjátok.
2009. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
szia!Hát sajnos az ilyen helyzetben nem nagyon lehet mit tenni...én egyedül élek az anyukámmal,ő valószínűleg azért iszik mert magányos...én is próbálkoztam mindennel,összegyűjtöttem az üvegeket,az orra elé tettem...persze a világért nem ismerné be SOHA h problémái vannak.tudja,hogy nevetséges,amilyen kifogásokat akkor mond,de nem ismerné be,persze tudja jól,hogy iszik,de tagadja,hiába mondjuk neki 10en is,akkor meg úgy tesz,mintha mindenki ellene lenne és bántani akarnánk...Valaki azt mondta egyszer itt,hogy fel kell venni videora akkor őket és amikor józan az illető,akkor lejátszani...hát talán ez működhet,mert akkor tényleg nem tudja tagadni,bár nem tudom,mennyire hatásos...de sajnos azt ne várd,hogy ti ketten meg tudjátok ezt oldani helyettük,persze megpróbálhattok beszélni velük,hátha mégis hat rájuk,de mások előtt semmiképp ne hallgassátok el,mert az csak titeket tesz tönkre.
2009. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi segítséget.

Írhattok még!

2009. szept. 5. 12:09
 6/12 A kérdező kommentje:
A nővérem annyit mondott, hogy őt nem érdekli mi lesz, mást már nem tudunk tenni. Érettségi után elhagyja a családot. Én teljesen megértem. Szörnyű ami itthon folyik.
2009. szept. 5. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha így is tenne,arra ügyeljetek,hogy ti mindíg segítsétek és szeressétek egymást
2009. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen átérzem a helyzeted!!! Nekem 2 nővérem van. Mikor már nem bírtuk tovább elköltöztünk a nagymamánkhoz mindhárman! Én 14 voltam, nővéreim 16 és 18. Én akkor kezdtem a szakközepet, idősebb nővérem az érettségire készült, nem lehetett otthon megmaradni sem tanulni!!!

Ha van lehetőségetek menjetek a nagymamához!

Az egyik válaszolónak igaza van: ti testvérek maradjatok nagyon szoros kapcsolatban, bármi is történjék!

Fel a fejjel és kitartás!

2009. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak, hogy átérzem, hanem ugyanez volt nálunk is. Mindketten ittak, isznak a mai napig. Nálunk tettlegességig fajult a dolog. Azóta is verik egymást. Én már 25 vagyok, van egy kisfiam, néha ha anyu átjön látom a lila foltjait. Sokszor mondja, hogy elesett, aztán sírva közli: "Apád megint nekem esett!"

Ne várd meg, hogy ezt végig kelljen nézned!!! Én rengeteget szenvedtem és a mai napig megvannak a lelki sérüléseim!!!

(utolsó voltam)

2009. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Istenem ez szörnyű. A nagymamám egyébként 7 háznyira lakik tőlünk. Nővéremmel már gondolkoztunk azon, hogy elmegyünk hozzá. Köszönöm a segítséget.
2009. szept. 5. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!