Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csináljunk nagymamámmal?...

Mit csináljunk nagymamámmal? Állandóan sír a kisöcsém előtt

Figyelt kérdés
Apukám meghalt 2 hónapja. Hárman vagyunk testvérek, a kisebbik öcsém még csak 5 éves. Elmagyaráztuk neki az ő szintjén, hogy mi történt, de teljesen nem fogta fel. A gond az, hogy nagymamám (apukám anyukája) szinte mindennap átjön és mindig sír, nyavalyog. Értem én, hogy fáj neki, egyébként is érzékeny típus, de nem csak magával kellene törődnie, hanem az öcsémmel is. Ő még nem tudja normálisan kezelni ezt a gyász dolgot. Annyit lát, hogy nagymamánk csak sír, apuról beszél, öcsém meg nem érti, hogy miért nem jön haza, ha mindenki csak szenved. (hiába mondtuk neki, hogy nem tud). Anyukámat is teljesen kikészíti nagymamám, már volt, hogy párszor ő sem túl szépen szólt neki. Akkor 1-2 napig nem jön, közben anyut szapulja mindenkinek. Már én sem nagyon tudom elviselni.

2013. febr. 18. 18:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem baj, gyerekek, majd ti is megöregedtek egyszer (talán), akkor majd megértitek , miről is beszélek. Fiatalon én is sok mindent másképp láttam.
2013. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szerintem te valamit nagyon félreértettél. Nekünk nem a nagymamával, vagy a gyászával van gondunk. Hanem azzal, hogy ő egy kicsit sincs tapintattal azzal hogy nekünk sem a szomszédunk halt meg... Nekünk is ugyanúgy fáj, mégsem tudunk normálisan gyászolni, mert ő nem hagyja. Én tisztelettel lennék az ő érzéseire, ha ő is az enyéimre.


Az átmenős tipp amúgy bejött:) Ma átmentem, ő még nem jött azóta, bár még fiatal a nap, ilyenkor már itt szokott lenni.

2013. febr. 19. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!