Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha egy férj folyton többesszám...

Ha egy férj folyton többesszámban beszél magáról és a feleségéről, az mit jelent? Hogy nagyon szereti? Vagy ez normális egy házasságban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy bármit mond,azt többesszámban "csinálják",holott ebben a felesége nincs benne feltétlenül...
2013. márc. 16. 20:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Férj a felnőtt gyerekhez:


Gyertek majd fel és vigyetek baracklekvárt, mert főztünk be sokat...


Érik a kukorica, gyertek, hisz tudod, hogy úgy ültettük...


Ott van a zöldborsó a fagyasztóban, nektek is tettünk el...


Halászlé a hűtőben, úgy főztük, hogy nektek is...


Vettünk nektek is, ne vegyetek...


Ebben ki mit csinált? Lényeges? Szerintem tökmindegy. Ami lényeg, hogy a férj és feleség bármit csinált, úgy rendezte, hogy a gyereknek is jusson. Vagyis, a gondolat volt közös, bár lehet, a munka nem.

2013. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#19!


A 21-es leírásban ki mit csinált? Ki a domináns és ki az alárendelt?

2013. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szegény 19-es, nem kellett volna ilyen profi választ írnod:)

De akkor annak is van jelentősége, hogy az anyósom például mindig csak a fiát említi, például a kutyánk csak az ő kutyája, nem nálatok, hanem a Józsinál, stb.

Azt jelenti, hogy nem fogad el vagy csak megszokás? Én lihegem túl?

2013. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A madaras dolgot értem, ha mindkettejük szeretik a madarakat, együtt döntötték el, hogy akarják az etetőt és nézegetik a cinegéket, akkor Ők etetik a madarakat.


Viszont a dominancia dologban is van valami. Én is szoktam csinálni, főleg, hogy anyóspajtást bosszantsam, pedig általában engem is zavar, hogy "kisajátítom magunkat". Szóval szoktam mondani, hogy "Úgy döntöttünk, nem megyünk át XY-hoz", de az egy burkolt kopjámále, hogy tisztában legyen vele, hogy mi ketten összetartozunk.


Lehet, az ismerősöd folyton tudatni akarja mindenkivel, hogy van valakije, mert így érzi magát biztonságban.

2013. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!