Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális reakció egy apától,...

Normális reakció egy apától, hogy nem akar egyedül maradni a 3 hónapos gyerekével pár órára? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nem értem a férjem viselkedését. Sokat van a kislányunkkal, mindent el tud körülötte végezni. Eteti, pelenkázza, meg tudja nyugtatni. Akár éjjel is felkel ha én már ki vagyok bukva. Ennek fényében megkértem, hogy egyik vigyázzon a kislányunkra míg elmegyek a barátnőimmel egy forrócsokira (kb. 2 óra). Láttam a szemében az ijedtséget, majd azt mondta akkor áthívja az édesanyját is. Volt már a kicsi nélkülem, igaz nem sokszor, ilyenkor valamelyik nagymama volt vele, szóval nem arról van szó, hogy nem tudja hogyan reagálna arra, hogy nem vagyok mellette.

Minden férfi ilyen?



2013. márc. 13. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindegyik de elég sok, mert félnek, hogy valami történik a gyerekkel míg ők egyedül vigyáznak rá, és akkor nekük "annyi", egyedül viselik a felelősséget. Szerintem természetes reakció.


Esetleg próbáld meg először ennél rövidebb időkre ráhagyni, pl negyed órára míg lemész a boltba, aztán fél órára, majd szépen lassan hozzászokik a gondolathoz. :-)

2013. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak megijedt a felelősségtől. Hagyd hogy az ő ritmusában menjenek a dolgok. Most áthívja az édesanyját, te pedig úgy ahogy az első hozzászóló írta fokozatosan hozzászoktatod ahhoz, hogy egyre többet legyen vele egyedül is. Az egy dolog hogy mindent meg tud csinálni a baba körül. De akkor ott vagy és ha mégsem megy valami megoldod, ha valami történne ketten vagytok ott.
2013. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Passz, ismerek sokkal rosszabbat is, az anyuka be akart ülni egy nagyvécére (iszonyatosan szorulásos lett szegény szülés után), és az apuka végig hisztizte azt a 15 percet, amíg a gyerekkel kellett lennie, holott az anyuka házon belül volt, és nagyon rövid időről volt szó....


Az én férjem meg szó nélkül vigyáz a kislányunkra, igaz, ő már 1,5 éves, de jól elvannak, ő is pelenkázza, eteti, ellátja rendesen.


Szóval férfifüggő :))))

2013. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Csak fél,hogy valamit rosszul csinál.

Párom is ilyen volt,így fokozatosan hagytam őket kettesben,először csak boltig mentem le,az negyed óra,utána postára,az már fél,majd fodrászhoz,az másfél (nem sok időt hagyva az időemelgetés közöt,bolt pl kedd,posta csütörtök,fodrász szombat,igy apuka se felejti el,hogy jah,2 napja ha feleannyi időt elvolt a gyerekkel,most is meglesznek)


Próbáld ki.

2013. márc. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is megijedt. Fél attól, ha abban a 2 órában történik valami, ami nem megszokott és ő esetleg nem tud vele megbirkózni.

A férjem elvolt ennyi időt a fiúnkkal, 3 hónapos volt a fiúnk, amikor pont műtöttek engem, így ugyan ott volt egy házban anyósommal is a férjem és a kicsink, de azért nem egyfolytában ült bent anyósom, tehát nagyrészt ő volt a fiúnkkal, mármint a férjem, csak a nagyobb dolgokban, mint az öltöztetés, fürdetés, ilyesmikben segített anyósom.

Viszont a férjem pl. az első kb. 1 hónapban nem tudta pólya nélkül megfogni a fiúnkat. Félt, hogy elejti. Így amikor ő megdajkálta, akkor már ugyan nem volt pólyában a fiúnk, de arra az időre beletettük. Még én is, amikor etettem, mert úgy sokkal kényelmesebb és jobb volt számomra tartani, de amúgy én már pólya nélkül dajkáltam, míg a férjem csak pólyában. De utána aztán belejött a dolgokba.:)

2013. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem teljesen normális reakció, a legtöbb férfi ilyen. Az én férjem akkor mert 2-3 órát egyedül maradni a lányunnkal, mikor ő már egy éves lett.

Én nem erőltettem, mert nem az a csecsemőgondozós fajta.

A kislányunk azóta lassan négy lesz, azóta remekül elvannak, elmennek kettesben ide-oda, játszótérre, játszóházba, lefekteti, fürdeti...

2013. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem minden férfi ilyen.

Mikor legelőször voltam Bécsben, pont az lepett meg, hogy mennyi apa sétál a pici babájával egyedül. Addig fel sem tűnt, hogy itthon szinte csak anyukákat látok a gyerekeikkel.

2013. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bence_ ***** válasza:
17%

"Láttam a szemében az ijedtséget"

Fél!

Mivel fél ezért normális a reakció. Te sem vagy szívesen a félelmeddel kettesben.

Kérdezd meg, hogy mitől fél.

2013. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Én nő vagyok és 10 hónapos a fiam, de én is paráztam, hogy egyedül kellett vele lennem éjszaka.

Nem tudom megmondani, miért.

2013. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem normális reakció tőle.

Fél, hogy az a 2 óra alatt történik valami a picivel, hiába tud pellenkázni stb, de hirtelen rá szakad "minden", más amikor te is vele vagy.

Ahogy az egyik hozzászóló is írta fokozatosan hagyd őket egyedül, ne hírtelen már 2 órára.


Szerencsére a férjem ezen sosem problémázott, ő az apa és úgy gondolja neki is kikell vennie a részét a gyerek nevelésből.

2013. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!