Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miről szoktatok beszélgetni...

Miről szoktatok beszélgetni anyósotokkal?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nincs közös témám vele. :/
2013. márc. 30. 06:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Bármiről. Értelmes nő. Mellesleg ha az embernek megvan a kellő intelligenciája es persze akar is, akkor bármiről tud beszélgetést kezdeményezni. A probléma az, hogy sokak szamara az anyós az elso számú közellenség. Lehet beszélgetni most pl az időjárásról, az ünneprontó, a sutemenyekrol, arról, hogy milyen volt István, amikor meg Pistike volt es ment locsolkodni. Hétköznap a porcelán szoborról, a házi állatról, a politikai helyzetről, a tv műsorról.
2013. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nincs.
2013. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%

Itt írta valaki, hogy miről lehet még beszélgetni, ha intelligens a meny. Az a baj, hogy az anyóst nem érdekli semmi, nem olvas, nem internetezik, a politikai véleménye származása miatt más mint az enyém.

Rendszeresen nem lehet beszélgetni feszültségmentesen olyan emberrel, aki műveletlen, ostoba és nem jár sehová. Egyszer egy évben lehet, de hetente nem, ha hetente kell, akkor kerülnek elő a témák, amiből vita van.

2013. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

mindenről, ami eszünkbe jut. bár nem találkozunk sokszor, de találunk közös témát. sztorizgat az utazásairól (imád jönni-menni :) , mesél a munkájáról, társadalmi gondokat is megvitatjuk, szidjuk amit utálunk, dicsőítjuk amit szeretünk :)

főzésről, a kicsi fiáról, a terveinkről, az épp aktuális dolgainkról is el lehet vele csevegni :)


hálát adok az égnek, h legalább intelligens és tájékozott. vannak témák, amikben nem értünk egyet, emiatt már megvívtuk a harcokat, szóval tudjuk, h miről érdemes szót ejteni.

2013. márc. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nekünk se nagyon van.

Kettőnk közül én vagyo a nyitottabb, barátságosabb, mondjuk nekem szakmámból kifolyólag is ilyen a természetem.

Már majdnem 6 éve próbálkozom nem csak az időjárásról beszélni Vele, meg a gyerekeiről (sósornőm és a párom) vagy a munkahelyéről, sajnos nem nagyon megy. Elsősorban Neki nem, s így én is alkalmazkodom.

Mindig megbeszéljük az időjárást, a munkáját, "ki hogy van" és kész...Ő bezár. Innen kezdve meg én sem tudom folytatni...:(


Pedig én szeretnék egy jót beszélgetni. azt hiszem 1x sikerült.

2013. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó vagyok: nem azért nincs témánk mert nem szeretjük egymást! Sőt, nagyon szeretjük egymást, tisztelem Őt és szerintem nincs is nála becsületesebb nő a környéken:)
2013. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

"Itt írta valaki, hogy miről lehet még beszélgetni, ha intelligens a meny. Az a baj, hogy az anyóst nem érdekli semmi, nem olvas, nem internetezik, a politikai véleménye származása miatt más mint az enyém.

Rendszeresen nem lehet beszélgetni feszültségmentesen olyan emberrel, aki műveletlen, ostoba és nem jár sehová. Egyszer egy évben lehet, de hetente nem, ha hetente kell, akkor kerülnek elő a témák, amiből vita van."


Hogyne lehetne. Egy inteligens ember mindig mindenkivel tud beszelgetni. A volt fonokom tobb egyetemi diplomas ember volt es siman elbeszelgetett orakig a "hatelemimvan" takaritonovel, mert megkereste a temat, ami ot is erdekelte. O mondta egyszer, hogy nem az a lenyeg, hogy a masik milyen ertelmes, hanem hogy o hogyan tud vele azonos szintre kerulni, hogy mindketten jol erezzek magukat. Mondhatjuk ezt "leereszkedesnek" is es mondhatjuk inteligens hozzaallasnak is. Ostoba az anyos... Annyira nem lehet az, ha felnevelt x gyereket, van hol laknia, van mibol lnie es el is tudja tartani magat. Nyilvan nem a politikarol kell beszelni vele, ha abban nem egyezik a velemenyetek es nem is az atomfizikarol, ha nem ert hozza. Biztosan erdekli valami - kotes, fozes, viragok, akarmi. De ha nagyon nem megy, akkor a kicsi fia gyerekkora. Csak akarni kell.

2013. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%
Én is kb bármiről, de a lényeg az, hogy ő elmondhassa. Valamikor egyszerűen kikapcsolom az agyam, és hagy mondja a magáét, még úgyis el fogja mondani vagy 16x. Különben anyám is ilyen, elmond egy dolgot ezerszer. Meg vannak visszatérő témái, mint például a férfiaknál a katonaság, amiről 40 éven keresztül tudnak sztorizgatni. Ha anyósod nyugodtabb típus, annak örülj, és inkább te kezdj el fecsegni, munkáról, lakberendezésről, időjárásról, na meg az örök klasszikus, főzésről. Sajnos én anyósomék se műveltek, se mozi, se színház, se tudományos, vagy történelmi vitát nem lehet kezdeményezni. Vedd elő azt, ami neki megfelelő téma, elvégre ő az idősebb..
2013. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%

5. Vagyok


Amugyegyik nap voltunk vendegsegben. Eletemben eloszor tapasztaltam olyat, hogy valakivel nem tudok beszelgetni.

Ez nekem akkora sokk volt, mert en tudok egy 4 eves gyerekkel is beszelgetni, ugy hogy az meg nekem is erdekes...

De itt.... Kerdeztem valamit, arra to mondatban valaszolt... Aztan teljes csond, itt is kicsi gyerekek voltak szerencsere, mertbok oldottak a feszultseget.

A ferj az jofej volt, de a fiuk elvonultak a hobbijukkal foglalkozni, hiszen ezert mentunk.

Ugy 2 ora elteltevel sikerult temat talalnom vele, de kb nincs velemenye stb. A tema kimerult a gyerekekben de ott sem a vicces sztori vagy ilyesmi, hanem a semmi, a 16 honapos kicsivel jobban elvoltam mint az anyukaval. En probalkoztam, de mivel nem ismerem ezert nemtudtam hogy honnan kozelitsek, vegul a fozes a mindennapokban, a ki mit hogyan keszitrol tudtunk egy ertelmes tarsalgast folytatni.

Egy anyost azert egy ido utan ennel jobban ismer remelhetoleg az ember, igy meg lehet talalni azt a temat ahol neki is elered a nyelve...

2013. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Beszélgetni? semmiről. Ő nyomja a sódert, én meg hallgatom. Kábé ennyiben kimerül a társalgásunk.
2013. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!