Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az igazi nagymamám egy...

J0c1 kérdése:

Ha az igazi nagymamám egy testvérpártól született az jelenthet problémát számomra gyereknemzés terén?

Figyelt kérdés

Gondolok itt vérfertőzésre stb, ami miatt az én gyerekemnek bármiféle problémája lehetne. Remélem nem nagyon kell részleteznem, mert így is elég kínos.

A felesleges kommenteket mellőzzétek, köszi!


2013. ápr. 6. 11:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 6. 18:31
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem lehet gond a babáddal, ha ez már ilyen régen történt, és eddig nem jött elő semmi, azóta csak "hígult" a genetikád, kb. ugyanannyi lenne az esélye a sérült babának, mint bármely más házaspár esetén.


Amúgy az én dédszüleim meg első unokatestvérek voltak, vagyis az ő szüleik édes testvérek voltak.


Nekik akkoriban csak orvosi engedéllyel lehetett házasodni, és még az én szüleim is kikérték orvos tanácsát, hogy lehet-e valami gond. De akkor is azt mondták, hogy az már annyira rég volt, hogy ha eddig nem lett semmi, akkor már eztán sem valószínű.

2013. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ha nagyid sem lett beteg, és az ő gyermeke, és te sem7az unokája,

akkor szerintem nem valószínű, hogy most baj lesz.

Ha meg lappang valami, akkor az független attól, hogy 4 generációval ezelőtt mi történt.

2013. ápr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy ennek az egésznek nincs köze hozzád. És a vérfertőzés téma körülbelül az ókorban volt menő. Annyi a lényeg, hogy ugye minden embernek van hibás génje, és ugye a testvéreknek , vagy rokonoknak hasonló a hibás génjük, és ha két egyforma hibás gén találkozik a gyermekfogantatása közben naa az nagy gáz, és ezért lesz sérült a fogant gyerek. Ugyan két idegennek más a hibás génje, és igy kiegyenlítik egymást. De ha rokonok se biztos 100%ra hogy azonos hibás lesz a génjük. Szóval ez bonyolult, de aza lényeg hogy neked ebből semmi bajod nem származhat!
2013. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

egyet értek az előttem szólókkal.


ha a te párod nem a te vér szerinti családodból való (pl. első unokatestvéred), akkor nem lesz baj, hiszen veled sincs, és azóta csak hígult (=javult) a vérvonalad

2014. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!