Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A plébánia kérhet pénzt azért...

A plébánia kérhet pénzt azért mert én a plébániai anyakönyvekből a saját családfámat kutatom?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok és az egész családom az. Mindig is fizettük a hitközségi adót. Lehetséges, hogy pénzt kérnek azért, mert a családfámat kutatom???

2013. júl. 8. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2013. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha amiatt ott kell tartózkodnia veled valakinek, aki egyébként nem lenne ott, akkor az ő órabére miatt lehetséges. Ilyen fontos dokumentumokat ugyanis nem hagyhatnak őrizetlenül, és nem elvárható, hogy valaki a munkaidején túl ingyen ott malmozzon melletted.
2013. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ott mindig van egy titkárnő és ő ott van a munkaidejében és mellette lehet kutatni, de é tudom csinálni ezt egyedül is. Már csináltam is olyan két évvel ezelőtt.
2013. júl. 8. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha a hitközségnek fizetsz adót, akkor nem katolikus vagy.

Plébános atyát kérdezted már? Ha nem rabolod senki idejét, és plusz munkát sem okozol, akkor nem értem, miért kérnek pénzt.

2013. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@4 Nem csak a zsidóknak van hitközségük, a katolikusoknál is ugyanúgy létezik a rendszer.


Kérdező: Igen, nagyon is lehetséges.

2013. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Létezik, de a neve: egyházközség. A támogatásé pedig: egyházi hozzájárulás.
2013. júl. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanúgy hitközségnek hívjuk, még a reformátust is. Persze, ha valaki kötözködni akar, beleköthet, de a kérdezőnek csak feltűnt volna, ha zsinagógába jár istentiszteletre, szóval szerintem ilyet mondani, hogy ha ő hitközségnek fizet, akkor nem katolikus, nos, az elég meredek. Régen mindent így hívták, sok helyen maradt meg ez a köztudatban. Aki magyar egyháztörténetet tanul, szintén elég gyakran találkozik az "xy-i (település) római katolikus hitközség" kifejezéssel.
2013. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!