Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek annyira elegem van...

Mit tegyek annyira elegem van már a családombol? (már ha ez annak nevezhető) 14l

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha hosszu lesz.de azèrt légyszi olvassataok el.

Szóval az a helyzet, hogy nagyon uutálom a "családom".egyedül a hugom a kivétel.apám mielőtt megszülettem volna elhagyott.nagyszüleim meghaltak.egyedül anyam nevelő apám és a hugom van.nevelő apám egy alkohollista állat aki mindig bánt minket..(csak engem meg a hugom).anyám egy narkos k*.nevelo apámat màr többször megcsalta.azzal telik egy napom h reggel elmegyek suliba hazaérek fözök mosok takaritok.ha nem csinálom meg apám agyon ver.volt hogy lila monoklival mentem suliba.màr nagyon nem bírom ezt az életet.volt olyan,hogy minden szo nélkül fogtak magukat leléptek egy hétre és itt hagytak nekünk egy ezrest meg egy uzit h majd jönnek.gondolkoztam màr rajta h elszokok vagy kinyirom magam de hat itt a hugom.nem hagynám itt.úgy érzem ha o nem lenne és nem segítene màr halott lennék.rendszeresen vágom magam egyre durvábban.nem reg kórházban voltam aztán kiengedtek és anyamek adtak vagy 10 k* nagy pofont.:') ennyi volt a reakció tőlük.nem ültek volna le megbeszélni mint a normàlis szülők dehogy.könnyeb volt hogy agyon vertek:') mit kellene tennem?azèrt nevelo szülőkhöz nem akarok menni.és a húgom sem akarom elvesziteni de ezt nem bírom:/ segítsetek.



2013. nov. 5. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az osztályfőnököddel, ha nyoma van a verésnek akkor ez nem játék, ha anyád elkerül a nevelőapádtól akkor lehet anyukád észhez tér és akkor jobb lesz nektek, családsegítő, mi egymáshoz kell mennetek, lehet kérvényezni hogy téged meg a tesódat együtt vegyenek gondnokuk alá így nem fogtok elszakadni egymástól.

Ha tényleg ilyen gáz a helyzet akkor lehet hivatalhoz fordulni hogy elkerüljetek onnan. Te 14 éves vagy húgod gondolom 11-12 éves lehet max 13 és ha valóban elmentek 1 hétre úgy hogy csak 1000 Ft-ot hagytak ott nektek akkor gyakorlatilag veszélyeztetésért is elítélhetik őket mivel se kajátok, semmitek nem volt. Ha vannak rokonaid akkor próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot, biztos segíteni fognak.

A barátnőm is így került az unokatestvéréhez mert a szülei cserben hagyták őt 10 évesen, és az apja alkoholista volt az anyja meg öngyilkos lett, gyakorlatilag enni sem tudott már mit, szörnyű gyerek kora volt. És a nagybátyjánál lett olyan élete amiről még álmodni sem mert, egyetemre jár, szépen öltözködik, jól néz ki, de a lelki sebek még megvannak neki illetve egy maradandó sérülése is van amit még az apja okozott neki az igaz a combjánál van, nemtúl látható helyen, de látszik neki hogy ott egy vágás, igaz nála durvább volt a helyzet, ő neki kötelező is volt régen meztelenül otthon lennie, igaz nem erőszakolta meg az apja de gyakran bántalmaztam, verte nadrágszíjjal kb mindenhol. Csoda hogy nem rontotta meg, az apja börtönben van mé most is vagy kitudja, lehet már nem is él, de hatalmas balhé volt belőle amikor kiderült.

2013. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid, nagynénid/nagybácsid vagy más rokonod nincsen, aki tudna nektek segíteni?
2013. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy ennél bármi jobb lehet.


Még egy nevelő szülő is!


Itt nincs választásod ha tényleg ki akarsz kerülni ebből az ördögi körből akkor menni kell.


Nekem két barátnőm is dolgozott nevelő otthonban és testvéreket -pláne ha így ragaszkodnak egymáshoz- nem választanak el. Főleg, hogy egy körzethez tartoztok nem találomra dobálnak szanaszét az országban.


A nevelő otthon sem egy leányálom de sokkal jobb pláne ha nem vagy egyedül. Az átmeneti nevelő szülők azok mások. Ott nagyobb eséllyel lehet normális, nyugodt életetek.


Szerintem ne habozz szólj az osztály főnöködnek ennél csak jobb lehet.

A vagdosás persze a traumák miatt van de ha kikerülsz a lélekgyilkos környezetből és kezelnek akkor meggyógyulhatsz. És ott a tesód támasznak. Szeressétek támogassátok egymást, és nem lesztek egyedül.


Előtted az élet csak rajtad múlik mennyi boldogság lesz benne, mennyire hagyod, hogy beléd tapossanak. Néhány év és a magad ura leszel és már senki sem ülhet a nyakadon te irányítod az életed.

2013. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!első!ez nagyon durva:/ a hugom 13 éves.tudomasom szerint nincs más rokonunk.(apamon kívül) gyámüghoz meg ilyenekheznem merek fordulni.:/
2013. nov. 5. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

először is sajnállak,de:

ezzazz ne szólj a gyámügynek a távoli bizonytalan miatt

inkább maradj ebben a biztos családi idillben és nagytesó létedre ne rángasd ki a húgodat a bajból:P

2013. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csillag001 válasza:

Sajnállak hogy így élsz! Vagy az osztályfőnökhöz fordulj vagy a gyámügyhöz, tudom láttam hogy írtad hogy nem mered, de csak így tudnak segíteni rajtad és a húgodon! Ha máshogy nem megy ott van még a rendőrség is! Próbálj meg valakihez fordulni! Látom nagyon szereted a húgodat, de csak akkor lesz neki és neked jó ha valaki tesz ez ellen valamit!

Ennél szerintem még a nevelőszülők is jobbak! Kitartás!

2013. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!