Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az újszülött baba melyik...

Az újszülött baba melyik szülőtől mit örököl konkrétan? Ha jól tudom, az apától a fogazatát.

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Ezt nem lehet megmondani. Lehet, hogy egyik szülőjétől sem örököl semmit, csak a nagyszüleitől.
2013. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy konkrétan kitől mit örököl. Vannak olyan betegségek, amelyeket inkább anyai vagy apai ágon öröklődnek, illetve a lányok vagy fiúk öröklik inkább, de a fogazatra, hajszínre, ilyesmire nem vonatkozik. Ráadásul a felmenőktől is örökölhetnek olyant, ami a szülőknél nem jelentkezik, csak a génjeikben van benne.
2013. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Miért örökölné az apátóla fogazatát.. Ez nem így megy. Az újszülött mindkét szülő DNS-ét hordozza magában, így amelyik gén dominánsabb azt örökli a baba. Ha az anya fogazata dominánsabb akkor azt örökli a gyerek.
2013. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Rosszul tudod.
2013. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Így van, ahogy az előttem szólók mondják!

Mindazonáltal ha pl. van egy domináns tulajdonsága bármelyik szülőnek (mint kék szem) akkor édesmindegy, kié az a kék szem, a genetika szabályai szerint azt örökli - nagy valószínűséggel.

2013. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani.

Amit írtál rögtön meg is cáfolom! A kisfiam fogsora szakasztott mása az enyémnek! Pici,fehér rizsfogak.A lányomnak inkább apjáé,nagyobbak és nem hófehérek bárhogy mossa.Tehát anya-apa 1-1

2013. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Egy biztos: a fiú újszülötteknek van olyan testrészük amit csak apától örökölhettek,de az nem a foguk:-)
2013. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Előttem szólónak igaza van, amit a fiú újszülöttek az apától biztosan örökölnek, az is f-el kezdődik bizonyos szlengben (szebben kifejezve h-val), de nem csontos szerv :D
2013. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
A kék szemes rész érdekes. Nálunk anyának apának kék szem én meg megörököltem tatám zöld szemét.
2013. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
A 46 kromoszómapárból véletlenszerűen kikapcsol 1-1 minden párból (kivéve férfiaknál, nekik mindkét nemi kromoszómájuk aktív. Ráadásul előtte, a fogamzáskor ki is cserélődik véletlenszerűen pár része a pároknak. Vannak még a domináns tulajdonságok is, amik minden esetben kifejeződnek. Ezektől - és egyéb környezeti tényezőktől - függően fog a gyerek örökölni valamit. Lehet, hogy olyan tulajdonság fog előjönni, ami csak nagyszülőkben volt meg, de ez teljesen véletlenszerű.
2013. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!