Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egyik barátom nagy családfakut...

Egyik barátom nagy családfakutató és szeretném karácsonyra meglepni valamivel ami segítheti őt ebben. Ötletek?

Figyelt kérdés

Ez olyan hasznos ajándék lenne.

Valamilyen eszköz ami ehhez a hobbyhoz feltétlenül szükséges? Vagy amit ti, gyakorlott családfakutatók gyakran használtok?


Előre is köszi mindenkinek a válaszokat :D


2013. dec. 13. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez egy nagyon aranyos kérdés. Amit én használok, mint kutató, és tudnál is nekem venni, az a golyóstoll. :) De, ha szereti a fotókat, meglepheted egy szép fényképalbummal is, vagy egy mappával, amivel rohangálhat a plébániáról a levéltárba. Már, ha nincs neki megfelelő táskája, vagy ilyesmije.
2013. dec. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod kaparintani valakitől a saját családfáját (szülőtől, házastárstól stb.), akkor elviheted egy kalligráfushoz és megrajzoltathatod vele kézzel, merített papírra. Ha még nincs ilyenje, akkor biztos örülne neki. :) Ha nem mered látatlanba elvinni a családfát, akkor beszélj a kalligráfussal, hogy mennyibe kerülne, fizesd ki, kérj róla egy ajándékutalványt, és azt add ajándékba, így a részleteket már ők egyeztethetik a megrendeléskor.
2013. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Golyóstolla azt hiszem már van :DD de a cuccai nagyon nincsenek rendszerezve arra tényleg jó lenne valami gyűrűs regiszteres mappa. A fényképekre én is gondoltam, az is jó csak nagyon utána kell járni.

A saját családfa is jó ötlet, annak nagyon örülne és "véletlenül" megvan a családfája :DD ha még támadna valami ötletetek írjatok :)

Kellemes Karácsonyt! és mégegyszer köszi:D

2013. dec. 13. 23:14
 4/7 anonim válasza:
100%

Hello!

Nekem az Arcanum kiadó egyik DVD-je nyújtott sok segítséget:


[link]


Ezt persze csak akkor érdemes megvenni, ha már eljutott a kutatásban egy ideig, mondjuk az 1700-as 1800-as évekig. Az arcanumnak több családkutatási DVD-jét itt találhatod :)


[link]

2013. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia :)

Köszi h belinkelted, ez nagyon jó. Örülne is neki.

Megnézegettem ezt az oldalt és mindegyik tök érdekesnek látszik. Ez a DVD ami neked van, látom ez több mindent is tartalmaz, de inkább könyvek ezek vagy pedig ilyen digitalizát oklevelek, dokumentumok stb..?

Érdemes fizetni érte ennyit? Mert pl a Nagy Iván: Magyarország családai című művet megtaláltam a neten is le is tudtam tölteni...hátha a többit is...

Megosztod velem a tapasztalataidat? Bocsi h ennyit akadékoskodom :/

De azért nagyon köszi ez egy nagyon hasznos ötlet :)

2013. dec. 15. 23:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ezt ajánlanám: [link]


Saját maga töltögetheti ki az oldalakat. Igaz, hogy eléggé be van határolva, pl. 30 személyt vihet fel a családfára, meg 60 személy adatait töltheti ki, ami lássuk be elég kevés. Viszont nagyon sok hely van, ahova lehet anekdotázni :) Nekem meg van már néhány éve, de nem mertem soha írni bele, mert félek, hogy elírok valamit, aztán oda az egész :D

2013. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia :)

Nagyon köszi az ötletet neked is :D

Én is kaptam hasonlót pár éve egy darabig nem mertem beleírni, de erőt vettem magamon és még nem rontottam el :D próbáld ki te is...vagy kezd ceruzával aztán majd tollal átírod ;)

2013. dec. 27. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!