Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek ha a családom...

IZA30 kérdése:

Mit tegyek ha a családom kitagad a gyerekeimmel együtt, mert elváltam és nem tetszik nekik az ujj párom? Tehát inkább a volt férjem, mint a gyerekük és az unokáik.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 11:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen tudják ,hogy bántott. Sőt volt hogy ott voltak mikor nekem jött,és sértegetett.Semmi vállalkozás nincs. Egyszerűen nem szimpi a párom nekik.Ők nem is adnak ,adtak neki esélyt arra ,hogy bizonyitson.
2014. ápr. 25. 11:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Mit értesz kitagadás alatt?

Mert ha csak annyi, hogy nem tartják veled a kapcsolatot - ehhez joguk van.


Az örökségböl viszont csak azért, mert elváltál, nem tagadhatnak kis.


Szerintem egyébként nem tudsz semmit tenni, ne foglalkozz a dologgal.

2014. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem tudnék szeretni egy ujjat. Nem baj, vannak, akik meg tárgyakba szerelmesek.


Nehezen vált a család, már úgy megszokták a régit. Gondolom tudja mit kell mondani, az új meg nem nyalizik vagy csak egyszerűen más világ. A párod mellett dönts, ha stabil kapcsolatnak érzed, az az előreirány, a családa visszairány, nálad kétszeresen is. Mindazonáltal nem kötelesek mindig az aktuálist kedvelni, megszerethették az előzőt is, ezt nem lehet kivédeni, nem is kell. Az viszont már baj, ha téged is hátrány ér, ha tőled is megvonják a szeretetüket emiatt.

2014. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Erkölcstelen életmódra hivatkozva joga van szüleidnek kitagadni téged, a korrekt az, hogy ha ezt közjegyzővel írásba foglaljátok, innentől fogva ők sem várhatják tőled azt, hogy öregkorukban gondoskodj róluk.


4:194. § ...(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére.


...


7:77. § [Kitagadás]

Nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.

7:78. § [Kitagadási okok]

(1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult

a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;

b) az örökhagyó sérelmére bűncselekményt követett el;

c) az örökhagyó egyenesági rokonának, házastársának vagy élettársának életére tört vagy sérelmükre egyéb súlyos bűncselekményt követett el;

d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes tartási kötelezettségét súlyosan megsértette;

e) erkölcstelen életmódot folytat;

f) - akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek - a büntetését még nem töltötte ki;

g) a tőle elvárható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá.

(2) A nagykorú leszármazót az örökhagyó a vele szemben tanúsított durva hálátlanság miatt is kitagadhatja.

(3) A szülőt az örökhagyó a sérelmére elkövetett olyan magatartás miatt is kitagadhatja, amely a szülői felügyeleti jog megszüntetésére ad alapot.

(4) Házastársát az örökhagyó házastársi kötelességét durván sértő magatartása miatt kitagadhatja.

(5) Aki kitagadás miatt kiesik az öröklésből, nem jogosult törvényes képviselőként a helyébe lépő személy örökségének kezelésére. Az ilyen vagyon kezelésére a szülői vagyonkezelésből kivont vagyon kezelésére vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.

2014. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
hát elég gáz a családod, ha tényleg bántalmazott és utána még azt akarják,h vedd vissza... nekem két bátyám van szerintem szétverték volna a férjem. Ezek meg azt akarják,h menj vissza hozzá? Hát hagyd őket a p**ába. Mond meg nekik,h a férjedtől okkal váltál el ha nem értik meg akk szerintem ne tartsd velük nagyon a kapcsolatot. Karácsonykor képeslap azt cső.
2014. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!