Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatásban elakadtam...

Családfakutatásban elakadtam az 5. generációnál, mert az őseim Szlovákiában születtek. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy magyarországi adat nincs több, mert több mint valószínű, hogy Szlovákiában születtek az ükszüleim szülei akik szlovákok voltak. Amiről egyébként fingom nem volt meg is lepett. Mit tehetnék? Gondolom mint tűt a szénakazalban Szlovákiában kár lenne keresni, mivel a születési hely sincs meg ráadásul szlovákul se tudok még köszönni se szóval felejtős. Hát mit mondjak szomorú vagyok, de ez van. Legalább annyit megtudtam, hogy 4.-5. generációs szlovák vagyok. LoL. Ha valakinek mégis lenne ötlete hogy s mint van ez megírhatná. Köszönöm. Dávid 20/F
2014. aug. 18. 14:12
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Amiről egyébként fingom nem volt meg is lepett."


:) Na ezért szoktam én az itt "nagymagyarkodóknak" írni, hogy kicsit kutakodjanak csak a múltjukban.

De ezt nem rád értettem, csak úgy megjegyeztem.


Imolának igaza van, keresztlevelekben kutakodjatok, az nyújtja talán a legmegbízhatóbb támpontot.

2014. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem szoktam nagymagyarkodni :D Átnézzük azt is. Köszi mindenkinek. :*
2014. aug. 18. 15:39
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem nemigen tetszik ez a keménykedés a 16 db emberrel kapcsolatban - annak ellenére, hogy igazad is lehet -, mert a "fingom sincs róla" szöveg még durvább, mint az, ha valaki eltéveszti a főt és darabot ír helyette.


Az egyházi vonal mellett kutatkodhatsz egyénileg is, ha van elég bátorságod és pénzed. Ki kell menni Szlovákiába és ott folytatni a kutatást. Vagy megfizetsz egy hivatalos családfakutatót.

2014. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Bocsi talán erős volt kicsit. :(
2014. aug. 18. 15:45
 15/17 Gordon Freeman válasza:
48%

Az ükszüleid keresztelési iratát kell megkeresni, mert azon a közvetlen anyja/apja neve is fent van.

Én így találtam rá tegnap több szépszülőm nevére is. :)


Maguk az iratok 1800-as években keltek, de dédnagyapám valamiért kikérte őket, mert a keltezés már jóval újabb, 1943-ból származik.

Érdekes nekem is a mai Szlovákia területén éltek valaha szépszüleim/őseim. Ipolvarbó, meg Galábocs, vagy melyik...


Jah és persze trianon előtti időkről van szó, ahogy a te esetedben is, tehát nem vagy kevésbé magyar, mert azok még a szent koronához tartozó települések voltak.


Nekem is volt Stephanus, vagy Elizabetha nevű rokonom, persze 1844-től lett itthon csak hivatalos a magyar nyelv, akár ez is lehet az oka.

2014. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"de dédnagyapám valamiért kikérte őket, mert a keltezés már jóval újabb, 1943-ból származik"


Tipped sincs, mire kellettek a keresztlevelek 1943-ban?

2014. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Gordon Freeman válasza:
100%
de azóta rájöttem, bizonyára második világháború alatti időszakban, hogy nincs-e zsidó leszármazottunk.
2014. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!