Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Újszülött és mostohatesók....

Újszülött és mostohatesók. Hogy oldjuk ezt meg konfliktus nélkül?

Figyelt kérdés

Párom elvált, előző házasságból született két gyereke (5 éves lány, 3 éves fiú). A gyerekek hétvégén elég sok időt töltenek és töltöttek nálunk, kedvelem őket s ők is engem az eddigiek alapján ahogy tapasztaltuk és nem szeretnék "gonosz" mostoha lenni.


De hamarosan megszületik a közös babánk és megbeszéltük, hogy az első pár hetet hármasban töltjük összeszokás miatt. Mit tegyünk a gyerekekkel, akit a hétvégén itt is szoktak aludni? Nem fogják-e majd zavarni a picit, mert amúgy jól neveltek, de gyerekek... meg én is majd gondolom fáradt leszek, igaz hogy szeretem a gyerekeket, de első baba és pihenés?


A párom elmehetne hozzájuk is, de nincs jóban az exfeleségével, a másik meg amitől tartunk, ha nem jöhetnének az ex azonnal nekünk esne, hogy mit képzelünk, minden ilyenre ugrik, főleg engem nem bír (pedig már elváltak amikor mi összejöttünk a férjével).


Hogy oldjuk meg ezt konfliktus nélkül?



2014. okt. 25. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Azt hogy fogod megoldani amikor a második gyereked születik, hogy az első ne legyen otthon hetekig? Csak az összeszokás miatt, tudod...

Az exfeleségnek igaza lesz ha nektek esik. Apukának ugyanis azok is a gyerekei. És egyik család sem teszi ki otthonról a meglévő gyerekeit hetekre ha jön egy új. Bár az olyan apukától aki elhagyott két kisgyereket minden kitelik. Főleg ilyen feleséggel.

2014. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
És ha jön a második közös gyerek, hova teszitek az elsőt addig?
2014. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha ők is a te gyerekeid lennének, akkor is kipaterolnátok őket, mert jaj ti csak 3an vagytok egy család? Értem én, h te így éreznéd kényelmesebbnek, de gyerekes férfival kezdtél, akihez hozzátartoznak a gyerekei. Mikor az én apukámnak és a mostohaanyámnak született meg a közös gyereke és nem voltam kitiltva már az elején a családi körből, és szerintem ez a normális...
2014. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz, de nem lehetetlen. Ha a gyerekek tudnak róla, hogy testvérük lesz, akkor sem zárnám ki őket az első időkben. Az hihetnék, hogy ők már hátrébb kerülnek apánál. Persze az újszülött és a te nyugalmad nagyon fontos, de az is, hogy ne adjatok okot konfliktusra az anyukánál. Ötéves kislány már megértő lehet a babával kapcsolatban, a háromévest már nem mondanám ilyen biztosra. Nem tudom, mekkora a lakásotok, mennyire tudsz "elvonulni". Én hagynám, hogy jöjjenek a tesók. Minden jót mindnyájatoknak!
2014. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Más családba ha ujszülött érkezik a tesók nincsenek félretéve, ugyan úgy ott vannak, ugyan úgy a család részei, és az otthonukból nincsenek kizárva.. Ha esze van a pasidnak, ő sem neked fog ugrálni és nem fogja félrelökni a már meglévő gyerekeit.
2014. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A párom nem a gyerekeit hagyta el, hanem a feleségét és mindenféle rosszindulat nélkül írom, hogy csak boldoggá felejtette el tenni a férjét... második gyereket nem fogunk vállalni, mert én sem vagyok már huszonéves. Rendben akkor átgondolom, a lakásunk nem kicsi, többszintes családi ház. Csak ugye nekik is kell ennivaló, figyelni kell rájuk, meg őszintén nekem is szokatlan hogy egyet szülök és három van :D
2014. okt. 25. 15:12
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

"A párom nem a gyerekeit hagyta el, hanem a feleségét"


Pont ezért sem kéne kizárni a testvéreket.

2014. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem az a lényeg, hogy lesz-e második gyereketek vagy sem. Azt kell megértened, hogy az előző házasságából született gyerekei ugyanolyan fontosak neki, mint a közös gyereketek.
2014. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Felmerült az is, hogy abban a két hétben a párom menne hozzájuk, ennyit csak kibírna az ex, mikor a párom rendesen fizeti a gyerektartást, mindenük megvan, soha egy rossz szó nem volt a gyerekekre a részünkről, de gondolom megint mi lennénk a rosszak. Persze ő nem aludna ott, hanem elvinné valahová a gyerekeket vagy mittdomén. Amúgy elég sok exfeleség lehet itt, akinek az új párja boldogsága szúrja a szemét és gyerekkel pedálozódik állandóan :D
2014. okt. 25. 17:15
 10/19 A kérdező kommentje:
Mármint a párja új, boldog kapcsolata szúrja a szemét akart lenni. Sajnos arról én nem tehetek, ami az ő hibája volt.
2014. okt. 25. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!