Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Újszülött és mostohatesók....

Újszülött és mostohatesók. Hogy oldjuk ezt meg konfliktus nélkül?

Figyelt kérdés

Párom elvált, előző házasságból született két gyereke (5 éves lány, 3 éves fiú). A gyerekek hétvégén elég sok időt töltenek és töltöttek nálunk, kedvelem őket s ők is engem az eddigiek alapján ahogy tapasztaltuk és nem szeretnék "gonosz" mostoha lenni.


De hamarosan megszületik a közös babánk és megbeszéltük, hogy az első pár hetet hármasban töltjük összeszokás miatt. Mit tegyünk a gyerekekkel, akit a hétvégén itt is szoktak aludni? Nem fogják-e majd zavarni a picit, mert amúgy jól neveltek, de gyerekek... meg én is majd gondolom fáradt leszek, igaz hogy szeretem a gyerekeket, de első baba és pihenés?


A párom elmehetne hozzájuk is, de nincs jóban az exfeleségével, a másik meg amitől tartunk, ha nem jöhetnének az ex azonnal nekünk esne, hogy mit képzelünk, minden ilyenre ugrik, főleg engem nem bír (pedig már elváltak amikor mi összejöttünk a férjével).


Hogy oldjuk meg ezt konfliktus nélkül?



2014. okt. 25. 14:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha az apjuk megy a gyerekeihez, ugyanúgy kirekesztitek a testvérrel való találkozásból, és neked sem lenne segítséged aznap.
2014. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Egy újszülöttel meg meglesz a magad feladata.Itt akik szültetek ti is tudjátok az első pár hét nem egy fáklyás menet.Aztán kitudja milyen lesz a pici is,lehet ki sem látsz majd a fejedből nem még másik 2gyerek körül ugrálni.Azt az 1-2 hetet kibirják a gyerekek is mig aránylag kialakul egy napirend.Apa elviszi hozzátok a gyerekeit megmutatni a kis tesót ,aztán majd inkább ő menjen a gyerekeihez.Ex meg had pattogjon ráér ideje van.Nem fognak bele halni ha egy rövid ideig nem nálatok alszanak.Ezzel nincsenek kifurva egyebek,babázhatnak még annyit meg is unják
2014. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
A leheto legnagyobb baromsag kitiltani a masik ket gyereket az ujszulott miatt. Egyenes ut ahhoz, hogy utaljak a kistesot. Ha ez a cel, akkor hajra.
2014. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
féltetsvérek nem mostoha tesók nem csodálom hogy nem bír az ex te tuti ki akarod turni az előzö gyerekeket eszedben sincs egyszere 3 at elátnii és már most keresed a kibuvot
2014. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

1. Mit tegyünk a gyerekekkel, akit a hétvégén itt is szoktak aludni?

Szeretettel fogadjátok őket, (akár kisebb ajándékkal is, a tesók közt úgy szokás) ne változtassatok az eddig bevált dolgokon.

2. Nem fogják-e majd zavarni a picit, mert amúgy jól neveltek, de gyerekek...

Szerintem nem. Ugyan biztos kíváncsiak lesznek, hiszen még ők is kicsik, de ha elmagyarázzátok nekik a dolgot, meg fogják érteni, hogy a kicsinek alvásra és az anyukájára van szüksége leginkább. Azt is mondjátok el, hogy a kicsi még csak sírással fejezi ki magát, nehogy megrettenjenek.

3. meg én is majd gondolom fáradt leszek, igaz hogy szeretem a gyerekeket, de első baba és pihenés?

Igen, neked első a baba, meg a pihenés. De szerencsére, ahogy írtad otthon lesz a férjed a három gyerek apja. Rá hárul majd a feladat, hogy a saját gyerekeiről és rólad gondoskodjon.

Ha nincs kedved főzni rájuk, ne tedd, rendeljetek ételt (hacsak a párod nem áll neki), a többi meg megy ugyanúgy, ahogy eddig.


Ne felejtsd el, ők testvérek. Igaz, csak az apjuk révén, de a lehető legtöbbet hozzátok ki ebből a kapcsolatból, akkor tesztek jót mindháromnak.

2014. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

Eszement ötlet, hogy az első időben a 2 gyerek ne menjen hzzátok, hanem apuka menjen az ex-hez. És ott mégis mit csináljon? Bájcsevegjen az ex-el, habár igazad van, talán jól is érezné ott magát, lehet közösen megebédelnek, aztán ha a gyerekek kicsit alszanak délután, talán csinálhatnak addig ők is valamit együtt :) talán ők is lepihenhetnek együtt egy kicsit:))

Vagy fogja a gyerekeket, és járják az utcát addig, csak hogy neked ne legyenek útban?? Ha már több gyereked lenne, mit tennél? Elküldenéd őket otthonról? Azt értsd meg, hogy a párodnak a másik kettő is ugyanúgy gyereke.

Elmondom, nálunk mi volt a helyzet. Két gyerekünk van, az exférjem nője amikor terhes lett, el sem mondták senkinek a családból. 7 hónapos terhes múlt, amikor a gyerekeknek elmondták, de azt is csak azért, mert kiderült, megtudtam, és kivertem a balhét, hogy márpedig mondják el a gyerekeknek is, vagy mit képzelnek, majd egyszercsak mennek a gyerekek, és hirtelen ott lesz egy kisbaba? Ennek az egésznek az lett az eredménye, hogy a gyerekek ma sem tudnak testvérként nézni rá, nekik egy idegen csak.

Ezzel csak azt akartam mondani, ne rekeszd ki a gyerekeket semmiből, később ez majd visszaüt. Fogadd el, hogy ők is a család teljes jogu tagjai!

2014. okt. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%
miután haza jöttél a korházból, mad a párod beszéljen az anyukával, hogy 3 hétre nem hozza el a gyerekeket.punk-tum. nem kell részletezni, az ex tudni fogja hogy miért.
2014. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
kérj segítséget a nagyszülőktől, így leveszik a terhet a válladról. A két gyerek átmehetne az apai nagyszülőkhöz 1 kicsit.
2014. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18%

Miért kell nekiesni a kérdezőnek?

Én a saját nagyobb gyerekemet is elküldtem a nagyszüleihez két hétre, amikor a picit hazahoztam a kórházból.

És nem lett lelki sérült emiatt, és nem utálja a kisebbet, nagyon jó testvérek.

Most akkor rossz anya vagyok, mert nem tudtam/nem akartam az első pár hétben egyszerre két gyerekkel foglalkozni? Ugyan már.

Nincs ebben semmi rossz, csak az itt lévő sok elvált anyuka nem lát a féltékenységtől.

2014. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!