Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha több házaspárnak (családtag...

Ha több házaspárnak (családtagnak) nincs leszármazottja, örököse, akkor ebben az esetben mind én leszek az örökös?

Figyelt kérdés

Kicsi családban nőttem fel, egyke vagyok, lány. Ne értsétek félre, nem vagyok pénzéhes, de a kérdés komolyabban érdekelne, főképp hogy nem is egy-két ingatlanról van szó, hanem többről.

Egyrészt ha majd szüleim (sajnos) nem élnek már lesz ő lakásuk, ezt tudtommal automatikusan öröklöm. Ott van anyukám öröksége, az egy eléggé lerobbant két szobás ház, azt is én öröklöm (ez pl meg lett már beszélve). Ott van nagymamám lakása (egy kis egyszobás), azt például ketten örököljük unokatestvéremmel majd.

És akkor jön a keresztszüleim részéről (vérszerinti rokon keresztapám amúgy) : nekik ott van egy nagy ház, van egy telkük falun (és azon is van egy kis házikó). Nekik nincs gyerekük, a feleségénél sincs hova tovább örököltetni mert ott sincs és nem is lesz utód.


Akkor ez azt jelenti hogy én öröklöm meg azt is, vagy az megy állami tulajdonba? Hogy van ez?


Köszönöm a segitőkész válaszokat előre is !



2015. jún. 3. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülök öröksége nem egyértelmü, mert nem írtad, hogy milyen rokonság van köztetek.


Ha valaki meghal, akkor elsösorban a gyerekei örökölnek utána, illetve ha házas, akkor a házastárs is egy gyereknyit.

Ha nincs gyerek, akkor elsösorban a szülei jogosultak az örökségre, ha ök sem élnek, akkor az elhalálozott testvérei, illetve azok leszármzottjai.


Emellett még ott van az a lehetöség is, hogy az illetök vegrendlekeznek valaki más javára, illetve köthetnek eltartásiszerzödést is valakivel - ilyen esetben a rokonok nem örökölnek. (Pontosabban végrendelet esetén a gyerekeknek jár köteles rész, de az ebben az esetben nem jön szóba)

2015. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De, megjegyeztem hogy vérszerinti rokonom keresztapám.

Akkor ha jól értem a szavaidból, örökölném (mivel nincs végrendeletük, sem egyéb amit te irtál).

2015. jún. 3. 16:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy vérszerinti, de nem nevezted meg a vérszerinti kapcsolatot.
2015. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Normálisan nagybátyám (anyukámnak az édestestvére), és keresztszülő is.
2015. jún. 3. 16:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt mindent megtalálsz.

2015. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz feltétlenül mindent örökölni az unokatesóddal együtt.

Ha meg is lett beszélve - , de nincs végrendelet, nagymamád halála után a nagymamád gyermekei (anyukád, v apukád és unokatesódesetén szintén..) örökölnek. HA ők lemondanak a közjegyző előtt az örökségükről a ti javatokra, csak akkor kapjátok meg azt az örökséget.


Amikor valaki meghal: a vagyonát öröklik az örökösök. Nagybátyád esetében, ha nincs gyermeke, akkor a szülei örökölnek, és a házastársa. Ha a szülei nem élnek, akkor a házastársa. A házastársának te nem vagy vér szerinti rokona. HA nem élnek a szülei és nincsenek testvérei, akkor örökölhetnek a testvéreinek a gyerekei, ha nincsenek, akkor fogsz te örökölni.

Ezek az ingatlanok tehermentesek? Ha hitel van rajtuk, akkor nem biztos, hogy olyan jól jársz az örökséggel.. Nem akadékoskodni akarok, csak érzékeltetni, hogy azon túl, amit a többi válaszoló - nagyon helyesen - leírt, nem mindig olyan egyszerű a helyzet, amilyennek elsőre tűnik.

2015. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

A keresztszülőség az örökségnél semmit nem számít, mivel nem rokoni kapcsolat és nem is hivatalos.


Anyukádtól nyilván te örökölsz.

Nagymamádtól Anyukád és testvére.

Nagybátyádtól te örökölsz, ha később hal meg, mint Anyukád.

Ha előbb, akkor Anyukád örököl.


[link]

2015. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt családon belül kellene megbeszélned velük.

Amúgy meg olyan idősek a keresztszüleid hogy már lehet arra számítani hogy meghalnak?

Szerintem ne gondolkodj ilyeneken, egyrészt mert ennyi házzal nem is tudnál mit kezdeni, el tudod adni, de takarítani kellene, stb, ennyi erővel lehetnél ingatlanbefektető is, másrészt pedig érdemes a jelenben élni, utazni, nem pedig házakat gyűjteni mert avval fel lehet vágni de az életet nem teszi gazdagabbá.

Ezt nem negatív értelemben mondom, csak úgy értettem hogy egy kicsit furcsa nekem hogy te a rokonaid haláláról gondolkozol.

2015. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó parti vagy, az biztos.
2015. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vártam már a negativ megjegyzést :). Ne aggódj, ettől nem fogok depresszióba esni :P !


Szerintem ebben a kérdésben semmi provokativ nem volt, csupán kiváncsi voltam ezekre a dolgokra. Ettől én még nem kivánom az ő halálukat, sőt, nagyon szeretem őket !!!

2015. jún. 4. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!