Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha kiderülne rólatok, hogy a...

Ha kiderülne rólatok, hogy a felmenőitek között vannak külföldiek, akkor kevésbé éreznétek magatokat magyarnak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 20:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én felmenőim között az egyik oldalról negyedízben, a másokon ötödízben csak külföldiek vannak, a nevem sem magyaros, mégis magyarnak érzem magam. Ha ezt nézzük nem nagyon fogunk "igazi" magyar embert találni.
2015. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztos, hogy mindenkinek vannak külföldi felmenői. A törökök itt éltek közöttünk egy pár emberöltőn keresztül, aztán az oroszok, németek, közben nagyon sok családot külföldről telepítettek ide, egész német, tót, stb falvak voltak és akkoriban is rengeteg roma élt már itt. Ki van zárva, hogy valakinek csak magyar felmenői lennének.
2015. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Felmenőim félig tótok félig svábok, ettől simán magyarnak érzem magam.
2015. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ember nincs Magyarországon, akinek nincsnek nem-magyar ösei! Ezek szerint senki nem nevezhetné magát magyarnak!
2015. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból pár generáción belül tudok mondani svábot, szlávot, románt. A csángói magyarok talán a legtisztább vérűek, de mindenki kevert.
2015. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%

Ha kiderülne hogy mind magyar volt, akkor sem érezném magam a mostani értlemeben vett magyarnak, ahhoz a néphez tartozónak, akik csak visszahúzni tudják azt aki próbál feljebbjutni, irigyek rosszindulatúak, mindekinél okosabbak és beképzeltek. Tisztelet a kivételnek, mert sok jó emberrel is találkoztam.

Nem tudom sajnos milyen az "igazi" magyar.

2015. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomat Mária Terézia telepítette be erőszakkal egy tűzvész után, mikor elnéptelenedett Viharsarok. Már évszázadok óta itt élünk, de volt már rá példa, hogy a családunkat meghurcolták a német nevünk és származásunk miatt a világháborúban. De ennek ellenére, 100% magyarnak vallom magam.
2015. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Az én őseim is tótok, svábok voltak. Egy kicsit svábnak érzem magam, de egy-két kivétellel nem ápolom a sváb hagyományokat. A vezetéknév rokonok másik ága Angliába mentek, ahol jólmenő olajtársaságot alapítottak, háborút lezáróegyezményeket írtak alá, és alapvetően magasrangú grófok viselik még ma is ott.
2015. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 |Orfeusz| ***** válasza:
Bár én csak részben vagyok sváb, úgy gondolom, mindenki magyar, aki valamilyen mértékben innen származik és/vagy aki ebben az országban húzza az igát. Aki nem húzza, az nem az.
2015. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Apai ágon a nagyapám az első, aki nem svábul beszélt otthon, de nem érzem úgy, hogy ettől nem lennék magyar.
2015. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!