Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha kiderülne rólatok, hogy a...

Ha kiderülne rólatok, hogy a felmenőitek között vannak külföldiek, akkor kevésbé éreznétek magatokat magyarnak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 20:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
62%

Szlovákiai magyar vagyok.

Magyar alapiskolába, gimnáziumba jártam, de az egyetemet szlovákul folytatom. Nehéz egyetemet választottam, nem megy konnyen, ráadásul nem beszélek 100%-osan szlovákul. De én még nem találkoztam olyan emberekkel, akik emiatt utáltak voltak. Rengeteg szlovák barátom van, nincs gyulolkodés.

Nagyon el vagy tévedve..

22/L

2015. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Az egyik ükapám német gróf volt, másik ágról pedig cigány felmenőim is voltak, és még kitudja hány népség, mégis magyarnak vallom magam.
2015. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon én egyáltalán nem vagyok magyar. Mivelhogy külföldi vagyok.
2015. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Egyik anyai dédanyám osztrák, apai ágon az egyik dédanyám zsidó. Anyai ágon is van egy feltételezhetően zsidó dédszülőm. Ettől még magyarnak érzem magam, bár határozottan megvannak bennem a zsidó személyiségjellegek is.
2015. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek vannak külföldi felmenői,csak van aki nem foglalkozik ezzel.

Annyira mondjuk én nem érzem ezt az országot otthonomnak.

2015. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem éreztem magam magyarnak.
2015. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Nem, mert tudom, hogy a magyarok nagy része kevert nemzetiségű így is a sok vándorlás, megszállás stb. miatt.
2015. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Egyszer kíváncsiságból rágugliztam a családnevemre (elég ritka név): cseh telepesektől származunk akik a 150 éves török uralom után költöztek az elnéptelenedett Magyarországra. Ettől a ténytől én épp annyira vagyok cseh mint amennyire Nicolas Sarkozy magyar...
2015. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én vezetéknevem az olaszoknál és a spanyoloknál elterjedt, amúgy vannak a családban svábok, tótok, olaszok, horvátok meg még ki tudja, milyen nemzetek tagjai. Magyar felmenőkről nem tudok. De attól még nekem magyar az anyanyelvem, itt születtem, magyar állampolgár vagyok és magyarnak vallom és érzem magam.
2015. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Vannak külföldi felmenőim, mint mindenkinek. Nem vagyok nagymagyar honleány, magyarnak lenni nem érdem, hanem állapot. Ide születtem, magyar vagyok hát, de nem érzem úgy, hogy ez kötelezettségekkel járna.
2015. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!