Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha kiderülne rólatok, hogy a...

Ha kiderülne rólatok, hogy a felmenőitek között vannak külföldiek, akkor kevésbé éreznétek magatokat magyarnak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 20:44
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Én is azokhoz csatlakozom, akik úgy gondolják, ha már megszülettünk, akkor valaha kellett, és azt a helyet határok zárják körbe, így valamilyen nemzetiségű vagy. De ennél többet nem jelent nekem.
2015. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Török, szerb, horvát, orosz őseim vannak, meg még a jóég tudja mi...

Amúgy sem érzem magam valami húdenagy magyarnak, ez már semmin sem változtat

2015. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

" Ettől a ténytől én épp annyira vagyok cseh mint amennyire Nicolas Sarkozy magyar..."


Ja, mert ez újmagyar név.:D

2015. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember a vilagon akinek nincsenek mas nemzetisegu osei. Ez nem kerdes.
2015. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Én ennek fényében sváb-osztrák-német-magyar állampolgár vagyok.

Szép magyar névvel! Neubauer

2015. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Kedves kérdező, bármennyire is hihetetlen de a magyarok nem akkora idegengyűlölők mint ahogyan egyesek gondolják. Itthon olyat még nem hallottam hogy ne szolgáltak volna ki egy szlovákot vagy egy csehet csak mert külföldi volt. De barátom velem ez megtörtént szlovákiába. Nem tudom mekkora tapasztalattal rendelkezel e téren de én 89-től rendszeresen jártam a környező országokba. Tudnék szép történeteket mesélni romániáról is. Más hallani, olvasni és más ott lenni látni tapasztalni átélni. Kedves kérdező elmesélek egy sztorit: szlovákiában voltunk egy barátomékat kiértem el síelni, és sajnos bár én felhívtam a figyelmüket egy két fontos dologra de nem nagyon foglalkoztak vele. Egy kis kifőzde jellegű helyre ugrottunk be ahol sok helyi is volt. A barátomék persze beszélgettek magyarul normál hangerővel addig addig amíg a helyiek el nem kezdtek felháborodni hogy mit keresnek magyarok. Mivel makogok szlovákul kértem a tulajt szóljon rájuk mert mi csak túristák vagyunk és a barátaim most vannak először szlovákiában. Nagy nehezen lecsillapította őket, a barátomék meg megtanulták a leckét és hallgattak rám. De mesélhetnék romániáról is, 1997-ben kint voltam kolozsváron, a Mátyás templomtól nem messze volt egy étterem. Ott ülünk a barátommal (aki erdélyi) magyarul beszélgettünk. Egyszer csak kiszól a pult mögül egy fószer hogy olyan nyelven beszéljünk amilyen kenyeret eszünk, az erdélyi haveromat le is bozgorozta (gondolom tudod mit jelent)

Nos kedves kérdező egy dolgot kell megértened: a szlovák a szerb a román nem nem szereti a magyart hanem gyűlöli. Persze mára finomodott a helyzet sokan meghaltak stb. De még mindig előfordul. Aki meg nem hisz annak egy jó kis szerbiai nyaralást kívánok és a nyaralás alatt csak magyarul beszélgessen.

2015. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!