Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan működik a nemességi...

Hogyan működik a nemességi igazolás kikérése? (Ha egyáltalán van erre lehetőség. )

Figyelt kérdés

Egy nemesi származású németországi ismerős kérte a segítségünket ebben az ügyben, aki használni szeretné Németországban a címét, (mint pl. Georg von Festetics). Megnéztem a levéltár oldalát, de arra vonatkozóan, hogy egy ma élő személy nemesi származását hogyan lehet bebizonyítani, nem találtam információt.

Valakinek van tapasztalata, vagy ötlete erre vonatkozóan?

(Köszönöm a válaszokat előre is, leghamarabb holnap este fogok tudni reagálni rájuk!)


2010. márc. 17. 10:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. márc. 18. 21:58
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

A nemesi címeket 1946-ban eltörölték, így olyat, hogy nemesi igazolás, biztos nem adnak ki.

Persze családfakutatást lehet végezni, amiből kideül, nemesi származású-e, de ettől nem hiszem, hogy hivatalosan "von"-t rakhat a nevébe.

2010. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló vagyok, félreértettem. Azt hittem, hogy az illető magyar, és Németországban akarja használni a nemesi címét. Amit írtam, erre az esetre vonatkozik.

De ezek szerint ő német, így fogalmam nincs, mit tehet.

2010. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Rakovszky István válasza:

Most próbálok valakinek (német állampolgár) segíteni, aki itt Németországban a nevében a "von" használatát akarja elérni.

Azt mondta, hogy a hatóságoknak nem elég a magyar nemesség bizonyítása, mivel nem német nemes, azt követelik, hogy bizonyítsa, hogy a családja használta valamikor a nevét "von"-nal.

2013. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Rakovszky István válasza:

Persze a németeknek azt is meg kell magyarázni, hogy a magyar nemesek idegen nyelven ritkán használták a Xi X.Y. formát, inkább a latin X.Y. de X, vagy a németest: X.Y. von X.erre több példát is tudok adni.

De azt is tudni kell, hogy a névvégi "y" nem jelent nemességet. Találtam a régi felvidéki anyakönyvekben o"x. Várady, cigánylyan bejegyzést is X. Várady, cigány, vagyis biztos, hogy nem volt nemes. Viszont Erdélyben és MO keleti részén a nevek végén nem használták az "y"-t, még a főrangú családoknál sem, csak az egyszerű "i"-t. (Pl a Teleki grófok)

2013. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Báthory, Batthyány, Dessewffy, Horthy, Andrássy

Széchenyi, Bocskai, Teleki,

2019. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!