Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apámnak nem is hiányzom?

Apámnak nem is hiányzom?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok,önálló életet élek a párommal.Szüleim elváltak már nagyon korán,én másfél éves voltam akkor.Az évek teltek,én semmit nem kérdeztem róla sohasem, de nem is tudtam.Aztán olyan 15 éves körüli lehettem,mikor kaptam egy levelet nekem címezve,kibontottam és ő volt az és a mostani felesége.Érdeklődtek irántam,hogy mi van velem,de én akkor még gyermek fejjel (meg talán haragudtam rá) nem válaszoltam neki.Megint csak teltek az évek,semmi érdeklődés nem volt éveken keresztül,majd 24 évesen írtam neki egy karácsonyi gyönyörű képeslapot :).Vissza is írt és benne meghagyta a telefonszámát,hogy majd hívjam,és ő visszahív.Ez így is volt nagyon ideges voltam a "nagy beszélgetés" előtt ,de felhívott és minél előbb találkozni akart velem.Le is mnetem hozzá vidékre (ő egy kórház főigazgatója nagyon befolyásos ember).Nagyon jó kedve volt a feleségének is,és úgy fogadtak,mintha tényleg nem teltek volna el az évek.Jó volt ott sokat beszélgettünk ,kirándultunk,és bemutatott a mamáméknak is.Mivel nagyon jó anyagi helyzetben vannak, és a mostani feleségnek a két gyermekének vettek már egy-egy lakást,azt berendezték és kocsit,apám azt az ígéretet tette nekem,hogy én is fogok kapni,kezdjem el kinézni magamnak,még az összeget is mondta,hogy mennyiért,nekem "kis embernek" az eszem megállt,hogy milyen bőségben élnek,és hogy tulajdonképpen hogyan is élhetnék,ha ők együtt maradnak akkor...Aztán olyan furcsán kezdtek alakulni a dolgok.Mindíg csak a felesége hívogatott ,nem volt semmi különös,kedves volt,csak apámnak mondta,hogy ne hívjon ő,mert ő már hívott engem.Én meg ( 25 éves voltam akko.-szinte gyermeki őszinteséggel)ezt szóvá tettem apámnak és ezért a felesége nagyon megharagudott rám,olyannyira,hogy azóta semmiféle kapcsolatom apámmal nincsen.Ennek már 6 éve.Tehát sem lakás,és semmi nem lett az ígéretből.Aztán most két hónapja úgy döntöttünk párommal,hogy meglátogatjuk a munkahelyén :)-gondolom mikor meghallotta a titkárnőjétől,hogy én vagyok ott, a vérnyomása 200 felé emelkedett.Fogadott,mosolygott,és beszélgettünk kb negyed órát,mert mennie kellett.Elkérte a számomat, és azt ígérte,hogy fogunk beszélni.Azóta semmi...-teljes csend,egy telefonhívást nem engedett meg felém,és húsvétra sem kaptam tőle egy e-mailt sem.

Kérdezlek én titeket:Tényleg ennyire halálos bűnt követtem el,mikor a feleségét megbántottam?(megjegyzem én már egy előző e-mailban bocsánatot kértem,de arra semmiféle válasz nem érkezett).Akkor most a feleségének a lányai jólétben,boldogságban élnek,én meg ki sem látok a hatalmas adósságaimból és nincs kiút a lakásomat lassan elviszi a bank...-MI LESZ ÍGY VELEM???????????Mit csináljak??????


2010. ápr. 19. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Ne másokból akarj megélni, ezt már akkor be kellett volna látnod, amikor először megszületett a kapzsi fejedben a gondolat, hogy apád vesz neked lakást.
2010. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már bocsánat....-én sosem kértem tőle semmit-kikérem magamnak!!!!!
2010. ápr. 19. 15:43
 3/15 anonim válasza:
75%
Figyi! Az tény , h nem szabad másokra támaszkodnod! De, az is tény, h ő az APÁD!!! És a ha a felesége miatt nem keres, akk rossz apa és akkor is rossz apa, ha azt hiszi h egy lakással visszaszerezhet. És ez nem normális! Menj le hozzá sztem még egyszer és mond meg neki, h most tartjátok a kapcsolatot vagy inkább tünj el örökre az életéből. Az anyagiakról pedig annyit, h a pénz nem minden.
2010. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Még egy utolsó úgymond öntsünk tiszta vizet a pohárba típusú beszélgetésre megkeresném. De valószínű, hogy nem hiányzol neki. De szerintem ezt Te pontosan érzed, csak baromi nehéz elfogadnod. Miért is hiányoznál neki? Márfél év körüli voltál, amikor elváltak a szüleid. Neki a felesége és a feleség gyerekei jelentették a családot. Azért azt is tisztázd magadban, hogy tényleg az érzelmek vezérelnek-e, vagy valahol hátul van egy kis anyagi jellegű ragaszkodás is.Tehát próbáld úgy kezelni a dolgot, mintha egy gyári munkás lenne az apád, akkor is érdekelne-e ennyire, hogy hiányzol neki. Sajnos, úgy tűnik, mások eszik meg a Te sütidet is, gondolok itt a nevelt gyerekekre.
2010. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a mostani felesége beszélt veled mindig, mert nem akarta, hogy apáddal beszélj, direkt távol tartotta tőled, aztán amikor szóltál apádnak, akkor neki felvillant, hogy rájöttél, ekkor bekapcsol a női ármány, és még barátból is ellenséget csinál, ennek az áldozata vagy most te, próbáldd meg újra felvenni apránként a kapcsolatot apáddal, ha megtudja, hogy bajban vagy anyagilag biztos segíteni fog, csak a lényeg, hogy ne add fel :)
2010. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

34 éves vagy.Felnőtt ember.Az,hogy apád évekig feléd sem nézett,és ahogy írtad te sem kereted a társaságát,hát ez van.Ezt történt,és ezen már változtatni nem tudsz.Hogy pár éve az apád feleségét megbántottad...hát ez is megtörtént.Ezen sem tudsz változtatni...Apád hogy mi okból de nem akar veled kapcsolatot ki alakítani ez az ő szíve joga.Már nem köteles gondoskodni rólad,és te sem várhatod el,hogy röptében vegyen neked lakást,ki fizesse az adósságodat..

Hagyd a fenébe az egészet úgy ahogy eddig volt..Eddig sem volt sok közötök egymáshoz,akkor legyen ezek után is így..

Egyébként az írásodból,főleg az utolsó mondatodból nekem is az jön le,hogy "bezzeg nekem ne vettek lakást"

Az apád jóindulatán akarsz helyre jönni???

Inkább éld a saját életedet...

2010. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én azt mondom ne remélj sokat.ha eddig nem kereste veled a kapcsolatot akkor ezután sem vagy fontos számára. egyébként megvan a véleményem az ilyen emberről. de az első válaszolónak is igaza van(bár jól lepontoztátok) hogy ne az anyagi dolgok motíváljanak, és ne az ő révén akarj boldogulni. itt szerintem nem is az a felháborító hogy nem vesz neked házat hanem mint ember sem érdekled.Szerintem ne te kérj bocsánatot és ne te pitizz nekik. Saját erődből boldogulj és mutasd meg hogy nincs is szükséged rá. sajnálom hogy így alakult.
2010. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Félreértetek,én mindent,minden egyes részletet leírtam ide Nektek,hogy megértsétek az egész szituációt.A lakás nem érdekes,mert azóta vettem,és van nekem lakásom.Szóval az a része kilőve a dolgoknak...-én itt a lelki dolgokra a család fogalmára gondolok.Hogyan tud egy ember ilyen lenni,hogy a saját lánya ennyire tényleg nem érdekli?Egyszerűen hihetetlen,de valóban az lehetr a háttérben,hogy sajnos semilyen érzelmi kötődése nincsen felém.Sajnos a szeretetét kierőszakolni nem tudom, és nem is akarom...
2010. ápr. 19. 16:46
 9/15 anonim ***** válasza:

"Akkor most a feleségének a lányai jólétben,boldogságban élnek,én meg ki sem látok a hatalmas adósságaimból és nincs kiút a lakásomat lassan elviszi a bank...-MI LESZ ÍGY VELEM??????Mit csináljak??????"


Ne haragudj de ezen mit lehet félre érteni? Ezt olvasva nekem az jön le,hogy téged is inkább az anyagiak miatt érdekel..

2010. ápr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de hogy érdekelné a saját lánya, akivel jóformán nem is volt kapcsolata? Hiába a vérség, semmit sem jelent, nyilván nem érez irántad másként, mint egy idegen iránt. Nem tudom, ezen miért kell csodálkozni. Miért most jut eszedbe ragaszkodni hozzá? Önálló életet élsz, azt írtad. Hát akkor viselkedj is úgy, ha meg az édesapád nem keres, vedd tudomásul.
2010. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!