Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan találhatom meg az...

Hogyan találhatom meg az Amerikában élő, távoli rokonaimat?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Azt hiszem, a kérdésem kifejtése kicsit hosszabbra fog sikerülni, és előre le szeretném szögezni, hogy csak komoly válaszokat várok, mert ez elég fontos a családomnak.

Nyár végén elkezdtünk a nagyapámmal családfát készíteni. Most értünk az ő dédipapájához, és azt állította, a dédipapája egy testvére feleségével Amerikába, Nyugat Virginiába emigrált az 1910-es évek elején. A familysearch nevű oldal segítségével rájuk találtunk, kiderült, hogy született 3 gyermekük az 1910-es évek végén. Ahogy tovább kerestünk, rájöttünk hogy a lánya kétszer ment férjhez, az egyik fia egyszer nősült, a másik fia katona volt, az Arlingtoni Katonatemetőben nyugszik, sajnos róla nem találtunk házassági bejegyzést. Csak az utóbbi halálának dátumát tudjuk (1980). A problémánk pedig pedig ott kezdődik, hogy a familysearch oldalon nincsenek fent a gyermekeik (már ha születtek). Azért írtam most le ennyi mindent, mert a gyerekeiket, esetleg azoknak gyerekeit szeretnénk megtalálni, és újra felvenni velük a kapcsolatot, amit anno hagytak veszni.

Írtam levelet a nyugat-arlingtoni levéltárnak, hogy tudnak e nekem segíteni, de a levél nagyon lassan ér oda, válasz pedig nem is biztos hogy fog érkezni. Keresgettem facebookon is hozzájuk kapcsolódó vezetéknevekkel, de nem találtam semmit.

Ha valakinek van ötlete, hogyan találhatnánk rájuk, nagyon nagyon szívesen vennénk, nagyapám nagyon örülne neki.

Köszönöm, hogy végigolvastad, remélem tudsz segíteni.



2017. jan. 15. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
"Keresem a családom" c. műsorba írjál
2017. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez eszembe jutott, de túl távoli rokonok ahhoz. :D Az ük-ük nagyapám testvérének leszármazottairól van szó...
2017. jan. 15. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Biztos pont a csóró, kéregető magyar rokonság megismerésére vágynak.
2017. jan. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát egy ilyen parasztra mint te, én sem vágynék.
2017. jan. 16. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Hahaha
2017. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

necsak facebook-on, hanem a tobbi social media oldalon is nezz korul, pl twitter, instagram, linkedin, youtube csatornak (bar oda kitalalt nevvel szoktak sokan regisztralni), yellow pages, white pages, illetve az allam birosagat is keresd fel, ha tudod a varost

pl. arlington court house es ott a case search-re kattints


A hazassagi es valasi papirok 'public records', vagyis barki hozzaferhet (kiveve ha valaki direkt titkosra keri, de azt csak hires emberek szoktak, pl. jolie-pitt valasrol nem talalsz a birosagon infot, de barki maset siman lekerheted ha tudod a neveket)

2017. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek utánanézek. :)
2017. jan. 16. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!