Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet családfakutatást...

Hogyan lehet családfakutatást készíttetni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül és meddig lehet visszavezettetni?
2017. febr. 9. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbízást adsz valaki(k)nek, elég sokba kerül. 100 ezre nagyságrendre számíts. Minél tovább akarsz visszamenni, annál többe kerülhet. Mo.-n általában az 1700-as évekig tudnak visszamenni, korábbi feljegyzések nem nagyon vannak.

Nekem izgalmasabb volt egyedül nekikezdeni. 1800-as évek közepéig sikerült egy ágon visszamennem, a többit időhiány miatt eddig nem tudtam megoldani, de hamarosan tervbe van véve.

Sok segítséget találhatsz a www.familysearch.org, illetve a www.myheritage.com oldalon. Utóbbinál ha kutatni szeretnél, akkor előfizetned kell, az alapcsomagban nem sok kutatást tudsz végezni. 1895. előtti egyházi feljegyzéseket a Levéltár adatbázisában találhatsz, bárki kérhet látogatói jegyet és azzal kutathat. Ez sajnos neten nem érhető el, csak helyben kutatható, a mikrofilmeket lehet kikérni, illetve a már digitalizáltakat ottani számítógép terminálon lehet nézegetni. Célszerű jegyzetelni, másolatért, fotóért fizetni kell.

2017. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
FS Collectorral elérhető minden amyaköny az fs-ről.
2017. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
#2 - Az mire jó? Én csak simán regisztráltam az oldalra, és így is elérem. Nem kellett hozzá semmi más.
2017. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Néhány valóban elérhető, de a legtöbb nem. Legalábbis a kép nem.
2017. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthon meg is fogom nézni, ezt még nem ismertem, de kipróbálom valószínűleg.

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet.

2017. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdés, hogy hogyan lehet hozzájutni az FS Collectorhoz? Amit a gugliban találtam, az nem érhető el.
2017. febr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elküldtem privátban.
2017. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Vigyázat, az FS Collectorral a házasságok és a halálozások nem érhetők el, csak a keresztelések! (Csak akkor, ha esetleg véletlen pont azon a mikorfilmen vannak, mint az indexelt születések, de ez esetleges.) Épp ezért a kutatás során a levéltárat nem lehet megkerülni! Házasságok nélkül családfát készíteni nem lehet.


Vagy fordulj profi kutatóhoz. De vigyázz, olyanhoz fordulj, aki régóta vana pályán, és megbzható, jók a visszajelzései. Ők biztosan megbízhatók:

[link]

[link]

httop://osfa.hu

2017. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Íme néhány kutató, akikhez fordulhatsz:


[link]

A legrégebben működő cég, patinás múlttal, számos szép referenciával.


[link]

Szintén évtizede dolgozik kutatóként, profi, és nagyon szép, díszes fát készít.


[link]

Régóta működő, kiváló kutató. Csak pozitív visszajelzések, igényes munka, művészi kivitelben is.


[link]

Igazi profi kutató évtizedes múlttal, tudományos publikációkkal, kiváló referenciákkal.


[link]

Fiatal kutató, pozitív visszajelzlésekkel, Magyarországon és Erdélyben is vállal kutatást.


[link]

Évtizedes múltra visszatekintő professzionális kutató, számos kiváló referenciával.

2017. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb házasság és halálozás egy mikrofilmen van a születéssel. Sőt leggyakrabban egy településhez egy film van, amin viszont mind fenn van.

Egyszer jártam úgy, hogy nem egyen volt. Akkor segítettek néhányan.

2017. febr. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!