Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örökbefogadás 1930-ban....

Örökbefogadás 1930-ban. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Családfám kutatása közben rájöttünk, hogy az egyik felmenőm örökbefogadott volt. 1928-ban született, és 1930 körül örökbeadták, másik településre költöztek vele. Szeretnénk megtudni az igazi szüleinek a nevét is. Jelenleg csak az igazi vezetéknevét tudjuk. Dédimamám szerint volt valamiféle örökbefogadási papírja, de kb 15 éve árvíz volt a falunkban és eltűnt. Hogyan tovább? Létezhet másolat, vagy valamilyen okmány, feljegyzés erről? A levéltártól több e-mail után sem kapok választ... Valakinek van valami ötlete erre? Köszönöm.

2017. febr. 13. 13:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, az illető sajnos már meghalt, ahogy a rokonai is, így tőlük nem tudok kapni infókat.
2017. febr. 13. 13:55
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A levéltárnak is van tudtommal bizonyos titoktartási kötelezettsége. Úgy értem, hogy ismeretlen e-mailekre konkrét személyek adatait (különösen ilyen esetekben) nem hiszem, hogy bármikor is elküldenek.

De ha bemégy, és főleg viszed magaddal azt a listát, hogy már eljutottatok eddig és eddig... egész biztosan segítenek. Meglehet, hogy valamicske ellenszolgáltatásért igen-igen hálásak lesznek, de így, hogy küldesz nekik egy e-mailt, biztosan nem fognak válaszolni.

2017. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A születési anyakönyvi bejegyzést kéne megnézni, ott a szülők rovatban általában az "igazi" szülőket szokták feltüntetni és a megjegyzés rovatban szokták feltüntetni, hogy örökbefogadott gyermek, sok esetben az örökbefogadási okmány száma is rajta szokott lenni, azt meg talán levéltárban meg lehet még találni.

Hol/hogyan kutattok? Familysearch.org oldalon sok anyakönyv megtalálható.

2017. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is. Fs-el csináljuk. Sajnos 1928-as születési anyakönyvet nem találtam. Írtam annak a városnak az önkormányzatának illetve a levéltárunknak, de nem érkezik válasz. Talán ha lesz időm, majd bemegyek személyesen. Köszönöm.
2017. febr. 13. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Személyesen menjél el levéltárba is. Nem fognak e-mail-ben válaszolni. Igaz más ügyben, de nekem is kellett ott kutatni. Elég szigorúak. Nem úgy működnek, hogy kérdezel valamit mail-ben és ők megírják.

Személyesen is tök komolyak voltak.

2017. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Születési anyakönyvi kivonatok 90 évre vannak titkosítva, azután bárkinek kiadják. Ha most kell még idén, akkor lehet, hogy valamivel igazolnod kell, hogy rokona vagy.
2017. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt hogy sikerült kinyomozni? Mi ennek a családfás dolognak a menete?
2017. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Távoli rokonoktól tudjuk, hogy örökbefogadott. Ők árulták el a születési nevét is. Sajnos többet ők sem tudnak. Szerintem a héten bemegyek a levéltárba.
2017. febr. 14. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!