Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A mostohanővérem lányának...

A mostohanővérem lányának elvileg ugyanaz a vezetékneve mint az enyém?

Figyelt kérdés

Apám egy régi házasságból kilépett, de volt egy lánya abból.

Akkor elméletileg az én vezetéknevem ugyanaz, mint a lányé?


A régi feleség meg tudja változtatni, ha újra házasodik, de a lány vezetékneve akkor mi lesz?


2017. márc. 22. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ugyanaz. Viszont ha a nő újraházasodott és a pasi a nevére vette a gyereket, akkor viszont már nem. Illetve, ha elmúlt 18 és nem akarja a biológiai apja nevét viselni és megváltoztatja.


Csak úgy nem variál az ember a nevével. Egyébként a lány felveheti az anyja nevét, a nevelőapjáét esetleg a családban előforduló nevekből is válogathat vagy olyat ami gyakori és nem túl különleges.

2017. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A fenébe! Felveheti az anyja nevét? mmmmm... hm.hm... kár.
2017. márc. 22. 20:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, de sok lehetősége van a cserére.
2017. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért probléma ez: akár teljesen ugyanaz a nevetek is lehetne (van egy ismerös, akinek két házasságból van két lánya és mindkettö Melinda - meg természetesen a vezetéknév is azonos)


A te vezetékneved meg apád elsö házasságáol való lánya vezetékneve ugyanaz, kivéve, ha valamiért neki megváltozott. De általában nem szokták változtatni, mert csak akkor lehetne, ha apád beleegyezett volna abba, hogy az exfeleség új férje örökbefogadja öt - ami nem túl valószínü.

2017. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Most itt ki a mostohanővéred meg annak a lánya? Mert a leírásban csak egy féltestvér szerepel és apád előző felesége.
2017. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nem fogom feladni hogy megtaláljam őket, interneten.


ők biztos lesz*arnak engem, mert ki vagyok én nekik. de én látni akarom őket.

2017. márc. 22. 20:45
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Én sem értem, ki itt a mostohatestvér a történetben. Apád előző házasságából származó gyerek a féltestvéred, akinek nagy valószínűséggel ugyanaz a vezetékneve, mint neked, de kaphatta az anyjáét is, csak nem olyan gyakori. Jó kis család lehettek, ha nem ismerik egymást a testvérek. Normális esetben legalább a láthatásokon találkoznotok kellett volna. Semmit nem tudsz róla?
2017. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Semmit. nem volt itt láthatás.

Elhagyás volt 100%-ban.


Ezért is van titokban az egész, és 0 kapcsolat.


A mostani családom: Éééééén, anya, apa.

Apa korábbi családja: A nő, a lánya (aki a féltesóm) és neki is van már lánya!

sok a lány tudom.

De gondoltam a féltesóm lányának neve nehezebben változik meg.

2017. márc. 22. 21:04
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
kekkh megtalálja neked 3500 forintért, ha tudsz róla pár adatot
2017. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na de a féltestvéred lányának a nevéhez már az apád nevének semmi köze... Azt ő már az ő apja után kapja (a féltestvéred férjétől - már ha házasok).

Szóval a féltestvéred lányának csak akkor ugyanaz a vezetékneve, mint neked, ha az apád és a féltestvéred férjének a vezetékneve ugyanaz.

2017. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!