Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családnevet le lehet valahogy...

Családnevet le lehet valahogy "védetni"?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából hogy ez e a jó kategória, szóval bocsánat ha nem.


A történet annyi, hogy van egy lány akinek elég nagy zavarok vannak a fejében. A megismerkedésünk is elég bizarr volt, de az rosszabb hogy alig pár nap beszélgetés után (élőben soha sem találkoztunk) kijelentette hogy ő valami nagyon komoly és misztikus kapcsolatot érez köztünk és az sem lehet véletlen hogy a nevem ugyan azzal a betűvel kezdődik mint az egyetlen barátnőjének. Ezután két nappal magára is varratta ezt a betűt.

És egyre csak mélyebbre megy. Randizgat össze vissza, mert egy adott férfitípusra vadászik és életcélja hogy egy ilyen ember legyen a férje. Közben hazudik. Azt mondja gyereke van. Hazudik a nevéről, a családjáról, a származásáról.

És itt jön a fő gond. Már facebookon átírta a nevét az én családnevemre és a kitalált gyereknek is ezt adta plusz egy nálunk nagyon gyakori keresztnevet. (a gyerek akit mutogat a saját kistestvére).

És feltett szándéka hogy valóban hivatalosan is felvegye ezt a nevet, és állandóan kutat a múltam és a családom után hogy minél hihetőbben adhassa elő hogy tényleg közénk tartozik.

Egyszer egy rokonomnak (aki elég távoli) akarta bemesélni hogy családtag. Azért bukott le mert a rokonnal szökőévente beszélünk de ilyenekkel mindenki hozzám jön. (Mindig van a családunkba 2-3 ember aki kívülről fújja a családfát és a történelmünket, illetve összeköti az ágakat. A jelenlegi kettőből én vagyok az egyik.)

És én már nem tudok mit kitalálni, meg nem verhetem vagy hasonló, de ez tarthatatlan és rettegek hogy valahogy tényleg felveszi a nevünket.

Ritka név, magyarországon, sőt a környező országokban is kizárólag a mi családunk viseli ilyen formában ha nem az egész világon. (ritka közelkeleti név amit vagy 600 éve magyarosítottak és így használjuk)

Eddig senkit nem találtunk ilyen névvel akiről ne derült volna ki hogy rokon.

Le lehet védetni hogy max házasság és születés útján lehessen megkapni?

Vagy csak elérni hogy ne vehesse fel bárki?

Ráadásul nemesi család, én pedig már az idegeim végét járom. :/


Köszönöm annak aki tud válaszolni



2017. szept. 25. 16:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
29%

*na jó,amúgy tökre hatékony,csak kell hozzá sok energia, hogy fönntartsd ezt a "nem érdekel" -állapotot

Erre mondjuk tényleg először lehet,hogy picit nehéz lesz azt mondani, hogy "Ődóga", de meg kell próbálni szerintem; mindenképpen érdemes, adj egy esélyt magadnak ilyen formában; csak aztán kitartás is kell hozzá, hogy ne engedd el megint magad, legyen elegendő lelkierőd, folyamatosan fenntartani

2017. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképpen próbáld a rendőrség segítségét kérni. Ha megoldható beszélj a családjával, valószínűleg elég súlyos mentális betegségben szenved, kezelésre szorul.
2017. szept. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez enyhén szólva is logikátlan:


"... a gyerekről pedig nem nekem hazudik hanem a pasiknak akikkel össze akar jönni..."


Tehát ez a buksza azt hazudja a pasiknak akikkel össze akar jönni, hogy van egy gyereke, holott nincs?

Mit ne mondjak, ez tényleg nagy "csáberő"! Pasi legyen a talpán, aki ezek után ellenáll! :D


Szerintem szakadj le a témáról, még ha YıldızYıldırımÖztürk-Özdemir is a neved, akkor sem vagy felelős senkiért, aki ezt a nevet viseli, ha rokonod, ha nem.


Próbálj normális emberekkel barátkozni, ne éld az életed a közösségi oldalakon, ne hallgass meg pletykákat a haverod X-edik szomszédairól, ne legyél semmilyen szarban kanál és akkor kevesebb atrocitás fog érni.

Velem, vagy másokkal miért nem történnek ilyen elmebeteg, abszurd történetek?

2017. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
A 23-as elmondott mindent!
2017. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Miután zakkant a csaj így én sem tudom megérteni hogy ez miért jó neki elhiheted. Eredetileg azért találta ki mert f*ott idegen palikkal csak úgy elmenni hosszabb időre aztán ez volt a kifogás.

23-as te annyira beletrafáltál, valóban, ja mégse.

Nem a közösségi oldalakon élem az életem de amikor már a harmincadik ember kéri rajtam számon ezt a p**t akkor had legyen már jogom kiakadni. Örülök hogy neked ennyire nincs mit veszítened az életben de nekem elég gáz ha egy olyan spiné zaklat ismerősöket, rokonokat aki aztán azt hazudja hogy hozzám van köze.

Tök jó hogy téged nem izgat ha az egész családodat lejáratja egy idióta, de hogy én ezt mennyire értékelem azt hadd én döntsem már el.

2017. szept. 26. 13:19
 26/38 anonim ***** válasza:
39%

23-nak. Mar miert is probalna normalis emberekkel baratkozni? :D

Nekem is volt egy ilyen ismerosom, akit egy lany zaklatott, 1000001 dologgal. Ott mar a rendorseget is bevontak :D A sracnak a nappalijaban volt egy csillagfigyelo allomas, amit a lany ablakaira elezett ki (szemben lakott).

Hasonlo szitu :)

"az én nevemmel mutatkozik be így mindenki rajtam kéri számon hogy amúgy ez így mi a f*s*z."

Tehat a lany ugy mutatkozik be, hogy Yildirimusz Béla? Jajj mar, faraszto az egesz, de jo sokat rohogtem, koszonom!

Kerdezonek meg uzennem, hogy szalljon le mar a lanyrol, foglalkozzon massal...masokkal...

2017. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo vonzza a hulyeket.... Vajon miert van ez igy???
2017. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Tippelhetek? Libanoni nev? Mar ha az elso tippelesem nem jott be (torok).
2017. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Se nem libanoni, se nem török, és őszintén szólva a világon semmi köze a történethez azon kívül hogy röhejesen ritka és emiatt beazonosítható.

És elhihetitek hogy ha rajtam múlna foggalmam nem lenne a dolgairól. Még csak nem is lakom az országban az isten szerelmére. Két éve elköltöztem majd 1000 kilóméterre (ok nem miatta de hazudnék hogy nem környékezett meg a huncut gondolat hogy így lekopik). Erre még itt is írt. Tiltottam, írt máshonnan. Gondoltam energiát spórolok mindkettőnknek és simán nem reagálok. Ez felém viszonylag bevált, csak pár hetente jön rá a kattanás hogy keressen.

Erre a hétvégén legjobb haverom hív hogy már megint mit csinál és mindenki tőlem várja hogy kezdjek vele valamit.

Állítólag nem véletlenül ekkora gyökér, elvileg a szülei hasonló kategória, meg már párszor kidobták de tököm se tudja hogy ez mennyire igaz. Nem is érdekel.

Annyi infó kellett volna hogy meg tudja e oldani hogy hivatalosan is felvegye a nevet. Ritka is, régiesen is van írva és attól hogy magyarosan van írva még elég egyértelműen külföldi. Szóval elvileg ez már nem gáz.

Nem tudom hogy a többiekkel mit csináljak, de már nyugodtabb vagyok. Ez volt a fő gond, a hazugságai már más kategória, állandóan lebukik meg beégeti magát.

2017. szept. 26. 15:18
 30/38 anonim ***** válasza:
73%
Na nekem ez már kezd átmenni kamuba
2017. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!