Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elképzelhető hogy roma felmenő...

Elképzelhető hogy roma felmenőim vannak?

Figyelt kérdés
Nemrég volt nálunk a család egy barátja aki ismerte az idősebb rokonainkat, akik rég meghaltak, és ő mondta hogy a dédi mamánk roma volt, de viszont nagymamám (nem a dédimam lánya akiröl szó van) ezt erősen tagadja és mindig tiszta ideges ha megkérdezzük. 25 éves leszek jövőre azért ezzel csak jó lenne tisztában lenni hogy honnan jöttem ennyi idő elteltével. Még mielőtt valaki félreértene semmi jelentősége számomra, csak puszta kiváncsiság mivel elég sokan is mondták már nekem hogy nem-e vagyok az.

2017. nov. 24. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, főleg ha bizonyos külső jegyek erre utalnak, de nem ritka, hogy ezeket a vonásokat összekeverik mediterrán felmenőkével. Biztosat csak a rokonaid tudnak mondani, de lehet, hogy ők sem tudják 100%-ra.
2017. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rokon aki nyilatkozna már nem nagyon él. A többi rokon mint mondtam kitér a válaszadástól inkább.
2017. nov. 24. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kitérnek, akkor lehet benne igazság, hogy a dédimamád roma volt, ezzel manapság nem szokás dicsekedni.

Szerintem ne forszírozd, kivéve, ha családfát akarsz készíteni.

2017. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyanyád nem annak a dédnagyanyádnak a lánya, akkor elképzelhető, hogy téved.
2017. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Minden egészséges embernél elérkezik az az idő, hogy kiíváncsi, honnan jött, kiktől származik.

Lehet, hogy roma flemenőd is van. Ezzel nincs semmi gond.

Az én felmenőim között roma nincs, de van horvát, szlovák, kun, szász, székely, lengyel. Na, most válasszam ki, hogy melyik szimpatikus, vagy nem? Legalább a szászok és a székelyek megbékélnek a génjeimben. Vagy a szlovákok és magyarok. :-)

Na, szóval csak kutass bátran, és ha ban roma felmenőd, akkor köszönj neki illendően: szervusz, ükanyám/vagy ükapám, örvendek a találkozásnak.

2017. nov. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!