Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha apai nagyanyám cigány...

Ha apai nagyanyám cigány volt, akkor énis az vagyok "negyedig"?

Figyelt kérdés

Anyai részről két nagyszülőm biztosan magyar származásúak és a dédik is. (Dédik közül egyikük feltehetőleg székely volt.)


Apai részről a nagymama roma volt, a nagyapa pedig ismeretlen, mert intézetis volt csecsemő kora óta. Viszont arra tippelünk, hogy ő is magyar volt, mivel a gyerekeik, (apám és testvéreik) eléggé változóak. Van aki szőke kék szemű és világos bőrű, de még az arcvonásai is inkább magyar, viszont van 1-2 olyan nagybácsi is akik le se tagadhatják hogy cigányok.


Szóval 3 magyar vs 1 cigány nagyszülő. Ez mire utal? Negyed cigány? Vagy ez már annyira lényegtelen és elemésztő, hogy nem is érdemes a kérdéssel foglalkozni?



2018. ápr. 20. 14:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi 3 értelmes választ :)


Olvastam, hogy lehet csináltatni ilyen DNS teszt féleséget, ez igaz? Ahol megmondják hány százalék szláv, német, roma stb stb... (Nem tudom ennek a mérésnek a hivatalos nevét.)

Ha igen, hol, hogyan és mennyiért? Meg hogy állapítják meg egyáltalán? És miből?

2018. ápr. 20. 17:33
 12/26 Rugalmas válasza:
42%

Éljél a cigány joggal kaphatsz nagy segélyt ha romának valod magad.

Miért volna szégyen,mindenki annak valja magát aminek akkarja.

Ha te ugy éerzet nem vagy cigány ,akkor biztos nem kapsz segélyt.

https://www.youtube.com/watch?v=vCQDbrhTqB4

2018. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
És arról papirt is adnak hogy én akkor most cigány lettem? 😂😂
2018. ápr. 20. 17:58
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

Kép nélkül ezt nem lehet megmondani. Ha vannak indiai vonásaid, akkor van cigány véred, ha nincsenek, akkor nincsenek. Tegyél fel egy képet valamelyik antropológiával foglalkozó csoportba Facebookon (Races of Man, stb.), ők viszonylag pontosan meg tudják mondani.


Annak az esélye viszont, hogy a szőke haj és a kék szem együtt járjon cigány származással, lényegében nulla.

2018. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#15 Igen, épp innen feltételeztem, hogy apai ágon a nagyapa feltehetőleg magyar volt, mivel nagybátyám is van aki szőke és kék szemű, meg másik roma kinézetű nagybácsinak a gyerekei is ilyenek, akiknek egyébként az anyjuk is roma.

(Bár azt is mondta valaki, hogy a nagyapám oláh cigány, ezért nem tűnnek teljesen cigánynak apámék és a testvérei. Pedig úgy hittem az oláh-ok is indiai/pakisztán kinézetűek. (?) Ezt a felvetést el is vetettem, mert mindenki más magyarnak mondta.)


Nekem egyébként inkább ilyen arany barnás- világos barna a hajam, a szemem pedig zöld, napfényben pedig kék.

2018. ápr. 20. 20:51
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

A probléma ezzel az, hogy a magyarok mindenkit cigányokkal azonosítanak, akinek egy árnyalatnyit is sötétebb a bőre, a fehér bőrű, cigány vonásokkal rendelkező, ténylegesen cigány embereket meg nem tartják cigánynak.


A szőke hajért és kék szemért felelős gének recesszívek, ezért ha cigány vér került volna a családba, szinte 100%, hogy ezek a vonások eltűntek volna, vagy legalábbis nem lennének ilyen gyakoriak, mint ahogy leírod.


Kép nélkül csak találgatás az egész. Ha értesz angolul, tegyél fel a követelményeknek megfelelő képeket ebbe a csoportba, és viszonylag nagy pontossággal megmondják, hogy milyen származású vagy, vagy milyen származásúnak látszol:


[link]


A manapság elérhető DNS tesztek nem a legmegbízhatóbbak, hiszen az eredményeket kis mértékben szándékosan megváltoztatják, hogy "harcoljanak a rasszizmus ellen". Ezt be is ismerték. Ilyen emberek nem érdemelnek pénzt, magyar viszonylatban pedig elképesztően drága egy ilyen teszt.

2018. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#16 Köszi, már jelentkeztem is a csoportba :)
2018. ápr. 20. 23:02
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Az sajnos.Boáá(hányás).
2018. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
szerintem eleg ha te tudod. nem kell mondani senkinek ha nem latszik rajtad. ez nem tul jo dolog sokfele eloitelet tapad hozza.
2018. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem a dédapám volt cigány apai ágról, anyám ágáról német vér van bennem de ettől függetlenül én is és a testvéreim is elég kreolak vagyunk. Főleg én, főleg nyáron. Úgy lebarnulok, hogy augusztusban már végig követ a biztonsági őr a boltokban :D a barátaim pedig poénból cigóznak (just to be fair: én zsidózom az egyiküket a nagyanyja miatt)

Szerintem egyébként itt nem a bőrszín a lényeg, eleve az arcszerkezetem egyáltalán nem "cigós" de ha az is lenne egy kicsit... itt a kultúra a lényeg. Milyen kultúrkörben nőttél fel.

Van benned néhány vonó, szerintem ez érdekes, jó dolog az ha az embernek változatos a származása. Genetikai szempontból is. Egyébként meg mi magyarok az egyik legváltozatosabb genetikával rendelkező európai nemzet vagyunk. Nézd meg a történelmünket, hány más néppel keveredtünk. Nagyon sok magyarban van cigány, zsidó max nem tudnak róla :D


24/L

2018. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!