Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha apai nagyanyám cigány...

Ha apai nagyanyám cigány volt, akkor énis az vagyok "negyedig"?

Figyelt kérdés

Anyai részről két nagyszülőm biztosan magyar származásúak és a dédik is. (Dédik közül egyikük feltehetőleg székely volt.)


Apai részről a nagymama roma volt, a nagyapa pedig ismeretlen, mert intézetis volt csecsemő kora óta. Viszont arra tippelünk, hogy ő is magyar volt, mivel a gyerekeik, (apám és testvéreik) eléggé változóak. Van aki szőke kék szemű és világos bőrű, de még az arcvonásai is inkább magyar, viszont van 1-2 olyan nagybácsi is akik le se tagadhatják hogy cigányok.


Szóval 3 magyar vs 1 cigány nagyszülő. Ez mire utal? Negyed cigány? Vagy ez már annyira lényegtelen és elemésztő, hogy nem is érdemes a kérdéssel foglalkozni?



2018. ápr. 20. 14:35
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#20 Német felmenőd van és egy barátodat zsidózod :o

Van vér a csajban. Csak ne vegyék komolyan 😅


Jó neked. Én túl fehér vagyok :/ Szoktam is azzal vakítani, hogy szimplán csak leveszem a felsőm :D

Meg nyaranként elég rossz, hogy nem barnulok csak leégek. Kiskoromban (kb 5 évesen) rám égett/olvadt a pólóm, nem volt kellemes.


Az arcomon sem látszik (szerencsére) cigány vonás. Legalábbis mindig szokták mondani amikor barna társaságban vagyok, hogy ő okos gyerek, ő már magyar :D

Meg mások is hangoztatták már. Lehet örökbe fogadtak, vagy postás az apám? :v

2018. ápr. 24. 11:48
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

#20


Nevetséges marhaság, hogy "bizony a magyarok közül mindenki keveredett, itt már nincsenek is igazi magyarok, mert én is keverék vagyok".


Segítek: a világon a népek _döntő többsége_ ugyanaz, mint ami mindig is, az emlékezet előtti időktől fogva volt. A tény, hogy te egy keverék vagy, a kivétel, és nem a szabály.


Az, hogy megpróbálsz másokat lehúzni, hogy te jobban érezd magad, meg gusztustalan, ráadásul nem is igaz, hanem egy liberalista hazugság.

2018. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

22-es bazi buta vagy :D


Kit próbálok lehúzni? :D Jobban érezni magam? Te egy tipikus hófehérke primitív kisgyerek lehetsz akinek az a nagy és egyetlen érdeme, hogy történetesen két fehér ember szerelmének gyümölcse vagy. Grat :D

És ha ez hazugság akkor a magyarok történelme egy hazugság?

Nyugat Ázsiából jöttünk, kb 1000 évig Baskíria területén dekkoltunk török népekkel.Itt annyira összekeveredtünk velük, hogy miután arrébb vándoroltunk, a bizánci birodalom törököknek hívtak minket (plusz számos magyar szavunk egyértelműen török eredetű)

Majd Levédiában és Etelközben is elvoltunk pár száz évig, keveredve mindenféle néppel. Ezután kerültünk be a Kárpátokba, ahol pedig az évszázadok alatt számos spontán és erőszakos betelepítések történtek, háborúk után a kihalt magyar területeket németekkel, kunokkal, románokkal, cigányokkal igyekeztek benépesíteni. A középkori nyugat európai zsidó üldözések idején hatalmas tömegekben érkeztek hozzánk zsidók is. És még sok sok más nép érkezett hozzánk, az évszázadokon át.

Szerinted mégis miért vannak olyan magyar vezetéknevek mint a Weisz, Stadler, Wagner, Német,Tóth, Horváth, Török, Müller, Schmidt, Neumann? és még napestig sorolhatnám.


Idéző jelbe tetted ezt a szöveged, mintha én ilyet írtam volna: "bizony a magyarok közül mindenki keveredett, itt már nincsenek is igazi magyarok, mert én is keverék vagyok"

Hol mondtam ilyet? :D Annyit mondtam, hogy a magyarság genetikailag sokkal heterogénabb mint mondjuk a belga vagy német. Ez egy tény, akárhogyan kapálódzol. Igazi magyar nem a géneid miatt leszel hanem a lelked miatt. Én szeretem magyarországot, sokkal jobban mint az átlag korombeliek. A nevem egyébként pedig egy kifejezetten ritka, kifejetetten régi nemesi magyar vezetéknév, szóval minden értelemben igazi magyar vagyok, max a te tévképzeteid által kreált értelemben nem, amit meg pont lefosok :)

Neked annyit ajánlok, hogy ha már ilyen nagy magyarként írsz akkor legyél tisztában a hazád történelmével :)

2018. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

A probléma a hülyeségeddel, hogy nincs semmiféle kontextusod, és fogalmad sincs mi történt a felsorolt területeken a magyarok előtt, vagy a magyarok után.


Azt hiszed, hogy nem ütöm meg a te általános iskolás töri órai szintedet, mert az állításaim ellene mennek a marhaságaidnak, holott bőven több időt töltöttem a témával, mint te az általános iskolában összesen.


Továbbá a tévedésed olyan nevetséges okból is származik, miszerint azt feltételezed, hogy egy magyar meg egy német, vagy egy magyar meg egy szláv "keveredése", az tényleges "keveredés"; mintha ez ugyanolyan értékű lenne, mint hogy valamelyik ősöd egy cigánnyal keveredett, biológiailag jól elkülöníthető néppel, ami teljesen idegen mind Európától, mind a magyarságtól.



Te próbálsz kioktatni másokat genetikáról és történelemről, holott kétlem, hogy akár csak az európai népek három fő őslakos törzsét, aminek minden későbbi európai nép valamilyen arányú keveréke, fel tudnád sorolni.


Mindennek a tetejében még a saját műveletlenségedet is bizonyítod, mikor fogalmad sincs az idézőjel különböző használatairól, és mindezek után még engem vádolsz azzal, hogy olyanra hivatkoztam, ami itt nem hangzott el.



Te, "magyar nemes". Vigyázz, nehogy kiessen a szalonnabőr a szádból.

2018. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem akarjátok ezt inkább privátban megvitatni? Szerintem jól kijönnétek 😅
2018. ápr. 24. 17:10
 26/26 anonim ***** válasza:
Hiába fehér a bőröd, attól még benned marad a tudat, hogy van benned roma vér. Maga a tudat sosem fog elveszni, amíg csak élsz.
2022. febr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!