Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom igazolni, hogy...

Hogyan tudom igazolni, hogy egy felmenőm vitéz volt?

Figyelt kérdés

Az üknagyapám keresztelési és házassági anyakönyvét megtaláltam, majd egy másik rokon házassági anyakönyvében tanúként szerepel az ükapám, ahol már a neve előtt a vitéz szó is szerepel. A halotti anyakönyvét még nem találtam meg interneten, a levéltárban fogom megkeresni. De nincs valamilyen lista a vitézekről? Vagy adatbázis? Esetleg a vitézi rend tudna nekem segíteni?

Ahol tanúként szerepel az az adat 1931-es.


2018. máj. 3. 08:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos nem találtam meg a küldött linkeken.

3-as: Nem is igazán igazolni akarom, lehet rosszul fogalmaztam, inkább csak biztos szeretnék lenni benne és érdekel is, mert a családban erről senki nem tudott.

A hadtörténelmi levéltárnak emailt is tudok írni?

2018. máj. 4. 12:48
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

kapcsolatfelvétel:

[link]

2018. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki első világháborúban Vitézségi Érmet kapott az nem biztos, hogy kérte a felvételét a Horthy féle vitézi rendbe (már bronzra is lehetett kérelmezni). Pl. Nyugat-Magyarországon sokan az 1920-as évek elején még Horthyt nem tartották legitimnek (IV. Károly visszatérési kisérletét fegyveresen leverte). Anyám most mondta, hogy nagyapja is ezért csak 1927-ben kérte felvételét, de falun elötte is "a vitéz Lajos"-nak nevezték.
2018. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat sok email után megtudtam, hogy ükapám valóban vitéz volt, többek közt ezüst vitézségi érmet kapott, majd 1926-27-ben kérelmezte és 27-ben avatták vitézzé.
2018. máj. 16. 05:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!