Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van itt olyan cigany szarmazas...

Van itt olyan cigany szarmazasu egyen, aki csinaltatott genetika (csaladfa) vizsgalatott? Mi lett az eredmeye, ha megkerdezhetem?

Figyelt kérdés

Lehetseges az, hogy az olasz es a cigany nep kozott van genetikai kapcsolat? Azert kerdezem, mert en eleg ciganyosan nezek ki, de a csaladunkban nincs cigany es nem is tudunk rola, hogy valaha lett volna.

Mostanaban, csinaltattam genetikai vizsgalatot es a tobbsegeben szlav szarmazas mellet 2% olaszt mutattak ki ami kb meglefel egy olasz rokonnak 100-200 evvel ezelott.



2018. júl. 30. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
De a postás lehetett cigány valamikor, úgy hogy nincs kizárva.
2018. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Hogy lehet ilyet csinàltatni. Már csak az érdekesség miatt is kiváncsi vagyok. Mennyibe kerül?


Amúgy az olaszoknak pont annyi köze van a cigányokhoz mint neked.

2018. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Ez a teszt egy nettó baromság. Hogy a rákba tudná kimutatni azt, hogy te x százalékban magyar, y százalékban meg például szlovák vagy? Maximum azt tudják megmondani, hogy x és y rasszból ennyi és ennyi százalék van benned. Európa géntérképe olyan sokszínű, hogy nincs már olyan, hogy 100% német, meg 100% francia, 100% magyar.
2018. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként családfa-kutatással többet érsz, mint bármilyen méregdrága "teszttel."
2018. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tényleg létezik ilyen teszt és százalékos eloszlásban kimutatja, hogy kiben hány százalék X etnikumu vér csörgedezik.


Apám is teljesen cigány kinézetű (ennek örömére, nekem hófehér, fényérzékeny bőröm van). Egyszer nagyon ráért és elkezdett családfát kutatni. 1740-nél megakadt, mert akkor leégett egy levéltár. Csak magyar ősöket talált, pedig a nevünk is egyértelműen szerbhorvát.

2018. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Mint tudjuk, teljesen értelmetlen bármilyen családfát felkutatni, hiszen sohasem fogja a teljes valóságot kideríteni amikor minden harmadik családban balkézről jött gyereket neveltetnek az átvert férjjel.
2018. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#1 valaszolonak:

Gyakorold az erto olvasat! Ez nem a humor kategoria.

Ha van olyan resze az agyadnak amelyik kepes logikara, talan rajonnel, hogy a genetikai vizsgalatnak eppen az a lenyege, hogy a postast is kimutatja!

Jo tanacs az eletre, mielott megszolalsz gondolkodj!


#2 Rengeteg ilyen vizsgalat van. En a 23andme vel csinaltattam.


A hivatalos allaspontot en is ismerem, hogy a ciganyok Indiabol jottek, de eleg sok indiai ismerosom, van es ok bizony errol nem hallottak. Tobb egyeb okbol kifolyolag, felmerul bennem nemi ketseg a hivatalos allasponttal szemben, ezert erdeklodom, hogy van e valakinek erre vonatkazo tudomanyos alapokon nyugvo informacioja.

Megkerdezhetem, hogy te mire alapozod azt a kijelentesedet, hogy az olasz es cigany nepnek nincs semmifele kapcsolata egymassal? Koszonom!

2018. júl. 31. 13:26
 8/12 A kérdező kommentje:

#3: az hogy baromsag-e vagy sem az attol fugg, hogy hogyan fogod fel, ertemezed a sajat szinteden. Az oldalon ahol ezt megrendeltem, az eredmeny a teljes tudomanyos methodokaval egyutt jon vissza.

Ha arra celoztal a 'baromsag' kifejezessel,hogy egy resze a eredmenynek feltetelezes, akkor az kell mondanom, hogy igazad van.

Be lehet allitani az eredmenyeden a confidence levelt, ami azt jelenti hogy csak a tenyeket, vagy a tenyekre alapulo feltetelezeseket is akarod latni.


Ugy gondolom, hogy a feltelelezes egy nagyon fontos resze az igazsag megismeresenek. Ha megfigyeled minden tudomanyos elmelet addig igaz amig be nem bizonyitjak az ellenkezojet.

A tudomanyok fejlodese a tevedesek tortenete.

Ez gondolkodasi folyamat velejaroja.

En kifejezetten szeretem a genetikat, szamomra sokat jelent egyaltalaban nem tartom baromsagnak.

Koszonom a kommentedet!

2018. júl. 31. 13:49
 9/12 anonim válasza:
A cigányság nem igazán homogén népség, vándorlásuk során elég rendesen keveredtek mindenféle népséggel. Vannak olyan jegyek is a cigányok között, amik esetleg más népeknél is megvannak. Az, hogy cigányosan nézel ki semmit nem jelent. Van erre ellenpélda is. Tehát vannak olyan cigányok, akikre első blikkre nem mondanád, hogy cigány, de mégis cigány. Romániában láttam teljesen fehér cigányokat például. Némelyiknek a vonásai se voltak cigányosak. Lengyelországban is sok a fehérebb cigány. Persze lehet látni rajtuk, de jóval fehérebbek. Na de mindegy. A lényeg az, hogy nem vagy cigány, hiába vagy cigányos.
2018. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kreol bőröd miatt gondolod, hogy lehet cigány beütés?

Butaság. A dél-olaszok olyan feketék, mint a füst.

Amúgy a 19-20. sz. fordulójáig, sőt, még utána is, sokan "útközben" születtek, de azért megpróbálhatod, ha van adatod, az anyakönyvek alapján és az egyházi anyakönyvekben kutatni. Ha letelepedtt cigányok leszármazottai voltak a felmenőid, akkor az egyházi

anyakönyvekben (születési, keresztlevél) van esély.

2018. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!