Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van itt nemesi csaladbol...

Van itt nemesi csaladbol szarmazo holgy vagy ur aki hasonlo cipoben jart volna?

Figyelt kérdés

Igazabol nem tudom milyen temaba tehettem volna fol ezt a kerdest.

Erdelyi baroi nemes csaladbol szarmazom, egeszen mostanaig nem annyira foglalkoztatott ez, hogy en baroness vagyok. Buszke voltam mondig arra ahonnan szarmazom. De a nagy csaladi dolgokban sose vettem reszt. Rengeteg balba lett volna lehetosegem elmenni de sose mentem amit mostansag nagyon banok mert latom az unokahugaimat es batyamat is hogy erre keszul a kepeket... es egy kis irigyseg kapott el pedig sajat magamat vontam meg. Mindig feltem, a parom vekony testalkatu magas ferfi en 169cm vagyok es 74kg a csipom szeles vastagak a labaim es formatlanok. A bali ruha ezt eltakarja de en felek ezektol. Szeretnek belerazodni a csaladi eletbe szeretnek balba menni es ugy viselkedni mint egy igaz baroness.



2018. okt. 15. 20:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok (sajnos) nemesi családból származó, de remélem nem bánod, hogy válaszolok.

A tanácsom klisé, de igaz: Soha nem késő elkezdeni. Az élet túl rövid ahoz, hogy a vastag lábaidon aggódj. :) Ahogy a kérdésből is kitűnik van egy párod aki szeret és akinek te vagy a legszebb. :)

2018. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy masodik valaszolo, orulok, hogy sikerult megragadnod a lenyeget. A kerdes inkabb arra vonatkozik, hogy volt e mas is egy idoszakban hidegen hagy a tema” allapotban amibol aztan hirtelen erdeklodes lett? Es hogy sikerult atlepnie?
2018. okt. 15. 21:28
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
A bárói címet vásárolták, nem a király adományozta.
2018. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Metionin ***** válasza:
95%
Ma már semmi jelentősége a hajdanvolt nemesi címeknek, de nem is ez a lényeg. A legközelebbi alkalommal kapd össze magad és húzz el arra a bálra.
2018. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
En is erdelyi nemesi csaladba szulettem, jo nevelest kaptam, de amire a legbuszkebb vagyok, hogy ennek ellenere, egyedul, minden kulso segitseg nelkul fel tudtam magam kuzdeni parasztnak.
2018. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a problémát.
2018. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Remelem tisztaban vagy vele, hogy nem vagy baroness, mert az 1947. evi torveny betiltotta/megszuntette ennek hasznalatat. Szoval max olyan csaladbol szarmazol, de nem vagy az. Kicsit atnezhetned a tori konyvet es tisztaban lennel a fogalmakkal.


De amugy ha tegyuk fel, meg a mai napokban is elne ez a baroi cim, akkor meg nem ertem a kerdest. Most ezen mit kene megvalaszolni? Mi allit meg, hogy elmenj egy balba? Mitol felsz? Nem fognak fegyvert a fejedhez

2018. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az én felmenőim is bárók lehettek. De de sajnos a vagyon helyett csak a raccsolást hagyták rám.

:)

2018. okt. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
En sem ertem a kerdest sem :D. Valassz jo szabasu ruhat akkor. A nemesi reszerol pedig annyit, hogy nem, nem vagy "baroness" :'D.
2018. okt. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

5/9-nek!


"... minden nehézség nélkül föl tudtam magam küzdeni parasztnak."

Zseniális!

Köszönet érte.

2018. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!