Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

Ilyen esetben már írhatok neki? Nem fogom megsérteni/megbántani?

Szóval, egy távoli rokonom (dédnagypapám, és az elhúnyt édesanyja unokatestvérek voltak) meghalt, most az év elején. A tavalyi évben már írtam neki családfa kutatás ügyében (infókat és fényképeket kértem volna) csak sajnos akkor betegedett meg, már válaszolni se tudott, csak egy másik rokonnal üzent, hogy majd segít, ha felépül. Sajnos meghalt. Arra gondoltam, hogy most a temetés után 3-4 héttel írok a lányának. Nem lenne bunkóság ugye? Persze, persze, nem rögtön a családfázással fogom letámadni a levélben, hanem először részvétet nyílvánítanék, elmagyaráznám hogy ki vagyok (személyesen nem ismerem őket) és elmondanám, hogy írtam az édesapjának, és még mindig számítok a segítségükre, de természetesen csak ha olyan állapotban lesznek (mármint a családja). Próbálnék tapintatosan írni.

Ennyi idő után már lehet? (Attól félek, hogy ha még sokáig várnék, a lakását felszámolnák, és az érdeklődés hiányában a szemetesben landolnának a dokumentumok...) Vagy várjak még?

Keress kérdéseket hasonló témákban: családfa, családfakutatás, tapintat, temetés, gyász, részvét

jan. 22. 18:34  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Én várnék még vele pár hetet..

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont jan. 22. 18:41 Privát üzenet
Ha apád meghalna és a távoli rokon lánya ilyen hülyeség miatt írj a neked, mit gondolsz, örülnél ?

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont jan. 22. 18:51 Privát üzenet
Jesszus.. Eszembe sem jutna ilyenekkel zaklatni hetekkel a haláleset után a gyászoló családot.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont jan. 22. 19:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A levél, mint ahogy írtam első sorban részvét nyilvánítás lenne. Ezt csak megemlíteném, hogy majd szeretnék velük beszélni. Ennyire érthetetlen amit írtam?

# 4/17Időpont jan. 22. 19:08 Privát üzenet
De érthető. Akkor sem tenném, ez így durva.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/17Időpont jan. 22. 19:09 Privát üzenet
Nekem olyan a személyiségem ,hogy nekem írhatnál nyugodtan :) (az ebben a szomorú,hogy engem bolondnak tartanak ,pedig észileg a top 2%-ban vagyok ! )

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 21%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont jan. 22. 19:13 Privát üzenet
Nem ismered őket. Bunkóság, amire készülsz

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont jan. 22. 19:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezek szerint bennem van a hiba, mert nekem is írhatnánk ilyen levelet, nem akadnék ki. Én szívesen segitek, ha kérnek valamit. De mint a tudatomra adtátok - szerintem kicsit durván is- az imént, rájöttem, hogy illetlendég lenne. Nem fogok írni, és más rokonnak sem családfa kutatás ügyében, mert attól tartok, hogy így reagálnának, mint a Válaszolók. Bár ez nem tartozik ide.

Köszönöm a válaszokat!

# 8/17Időpont jan. 22. 19:23 Privát üzenet
Meghalt az apád? Mert ha nem, nem tudhatod, hogy hogyan reagalnal, ha egy vadidegen ilyennel keresne meg a gyászodban

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/17Időpont jan. 22. 19:35 Privát üzenet
KALAP ÚR nevű felhasználó válasza:

Pont most voltam egy öregnél akinek 5hete halt meg a felesége. Még full kész volt szegény, 10percig hüppögve sírt és ecsetelte mennyire hiányzik neki a néni.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/17Időpont jan. 22. 19:47 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anyukám szeretne bent lenni a szülésnél, mert látni szeretné az unokája első pillanatát, de én nem szeretném ha így látna. Hogyan beszéljem le róla, ha őt ez már előre boldoggát...
A párom gyerekei túl sok időt töltenek nálunk, ami kezd zavaróvá válni. Hogyan hozzam ezt fel a páromnak? Nem szeretném megbántani.
Anyu ránktelepült. Nem akarom megbántani, de ez így nagyon nem jó! Valami ötlet?
Ki mennyit szán a rokonok ajándékaira? Mit tegyek, megbántani nem szeretném? Mit tanácsoltok? Voltatok már hasonló helyzetben? Az élettársam családja hatalmas! Nem jó az anyagi...
Hogyan vezessem rá, nem akarom megbántani?
Nem szeretné megsérteni, megbántani. Mégis: mit tegyen?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!