Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ilyen esetben már írhatok...

Ilyen esetben már írhatok neki? Nem fogom megsérteni/megbántani?

Figyelt kérdés

Szóval, egy távoli rokonom (dédnagypapám, és az elhúnyt édesanyja unokatestvérek voltak) meghalt, most az év elején. A tavalyi évben már írtam neki családfa kutatás ügyében (infókat és fényképeket kértem volna) csak sajnos akkor betegedett meg, már válaszolni se tudott, csak egy másik rokonnal üzent, hogy majd segít, ha felépül. Sajnos meghalt. Arra gondoltam, hogy most a temetés után 3-4 héttel írok a lányának. Nem lenne bunkóság ugye? Persze, persze, nem rögtön a családfázással fogom letámadni a levélben, hanem először részvétet nyílvánítanék, elmagyaráznám hogy ki vagyok (személyesen nem ismerem őket) és elmondanám, hogy írtam az édesapjának, és még mindig számítok a segítségükre, de természetesen csak ha olyan állapotban lesznek (mármint a családja). Próbálnék tapintatosan írni.

Ennyi idő után már lehet? (Attól félek, hogy ha még sokáig várnék, a lakását felszámolnák, és az érdeklődés hiányában a szemetesben landolnának a dokumentumok...) Vagy várjak még?



2019. jan. 22. 18:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10es. Persze, tudom. Csak sajnos én már többször láttam az ellenkező esetet is, amikor 2 hét után már semmi ilyet nem tapasztalni. Nem ebből kellett volna kiindulnom. Utólag rájöttem én is, hogy nem jól gondolkodtam.
2019. jan. 22. 20:29
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
#10-es.. Az en szuleim 2 eve haltak meg, es meg mindig nagyon hianyoznak :( es ez meg sokaig igy is marad. Viszont vannak akik megrazzak magukat, es mennek tovabb... Nem tudhatjuk, tudhatja a kerdezo, hogy akiknek ir, mit hogy dolgoznak fel.. De ez a stilus ami itt (is) uralkodik..szoval...ha ilyenek az eletben is, mint a valaszuk,...fel tett egy artatlan kerdest,hasznos valaszokat remelve, es elevenen felfaljak a hienak...
2019. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Átérzem, hogy mi jár a fejedben, én is családfakutatással foglalkozom (hobbiszinten, saját).

Abban a formában, ahogyan leírtad, szerintem egyáltalán nem bunkóság. Azt egyelőre kihagynám, hogy számítok a segítségükre, csak azt említeném meg, hogy a papával korábban felvetted a kapcsolatot és majd egy nekik alkalmas időpontban szeretnél erről beszélni velük, esetleg meg lehet kérdezni, hogy az öreg említette-e nekik, hogy egy távoli rokon felkereste.

Add meg az elérhetőségeidet, hogy azokon tudnak keresni, ha ők is úgy gondolják. Ha nem keresnek, akkor nem fogsz tudni mit csinálni, sajnos.

És nem, nem vagyok érzéketlen. Épp ellenkezőleg: pont azért fontosak a régi emlékek, mert tisztelem az őseimet és szeretnék minél többet megtudni róluk, ha van rá lehetőségem. Nyilván van, akinek ez nem fontos, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni.

2019. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, úgy látszik én is UFO vagyok!

Ui. ha én lennék a gyereke helyében, örömmel válaszolnék!


Örülnék, hogy valaki az édesapámtól családi dolgokat kért és kíváncsi édesapám rokoni/családi kapcsolataira.

Pont azért, mert szeretem a szüleimet, szívesen foglalkoznék az ő rokoni kapcsolataikkal. Ha elhunytak, akkor pont irántuk való tiszteletből erkölcsi kötelességemnek érezném, hogy minden információt és tárgyi emléket megosszak az ismeretlenből feltűnt rokonnal.


Ha nem laknál túl messze, meg is hívnálak magamhoz és kérnélek, hogy gyere ki velem édesapám sírjához.


Amit az első oldalon sokan írtak, az számomra abszurd és felfoghatatlan.

2019. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%

Más tudatállapotban voltam, pláne csak 5 héttel utána. Nekem is valaki ismeretlen, hogy ismerte anyumat, meséljem már el, mi történt.


Abban az állapotban eszméletlen sértőnek tartottam, hogy egy idegen zaklat életem legnehezebb időszakában. Zéró empátia. Csak az infócskáját kapja meg.

2019. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem pl írhatnál, probalnek segíteni.


Igen meghalt az apukám, mát több, mint két éve aki a saját területen egy nagyon ismert ember volt. Kerestek meg számomra idegenek is, akinek a megkeresése terhes volt, azt a megfelelő módon kulturáltan leraztam

2019. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!
2019. jan. 25. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!