Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan viseljem el az anyósoma...

Hogyan viseljem el az anyósomat? Szülésem előtt még jó volt a viszonyunk, most meg nem. Ő azt hiszi jó fej, meg a legjobb nagymama. Mindig ugyanazokat a témákat beszéljük meg: hogy vegyen e etetőszéket, meg kell e bébikomp.

Figyelt kérdés
Minden kisfiával kapcsolatos babasztorit minden alkalommal elmeséli. De már minden sztorit hallottam húszszor. Hetente mindig ugyanaz van, ugyanaz a forgatókönyv. Terhes az akaratossága is. Ha mennünk kell hozzájuk, előre fáj a gyomrom, volt hogy már hánytam is előtte. Csak mutogatni akarja az unokáját meg dicsekedni vele, meg dajkálni. De ő nem szereti, ha dajkálják, játszani kellene vele. Sokszor elengedem a fülem mellett a hülyeségeit, de nem mindig sikerül.
2010. júl. 6. 12:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Sehogy se viseld el,beszéld meg a férjeddel,hogy állítsa le az anyját!Ezeket a kötelező látogatásokat meg nem értem.Miért lenne nekem és a gyerekeimnek kötelező látogatni anyósomékat,ha a hátam közepére sem kívánom,vagy eltűrnöm az otthonomban?Ha nem lehet szépen megbeszélni,akkor máshogy kell változtatni.
2010. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%

Milyen gyakran jártok hozzájuk?


Azt kell, hogy mondjam, hogy eleve másképp kellett volna bevezetni az anyósozást. Amiket leírtál az számomra már szülés előtt is borzalmas lett volna. Semmit nem bírok elviselni amit a 60-as korosztály csinál.


A helyzet javulni fog, ha a gyerek iskolába jár, mert akkor mondhatod, hogy nem értek rá.

Addig csak kifogásokkal lehet lemondani a találkákat.

2010. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
valamilyen szinten nálunk is addig volt európai a viszony amig meg nem született a gyermek.....utána már nem volt időm/kedvem hallgatni a hülye sztorikat, mert ugye mindig ugyanazok mentek és h mindent ő akart megmondani.....a férjeddel kell egy erős bástyát emelnetek a kis családotok köré, h lássa az anyós h nincs szükség a tanmesékre....ne stresszeld túl magad, felesleges, mondom úgy, h végigjátszottam az egészet, bólogattam a hülyeségeihez......a végén csak én voltam a rossz és mi válunk egy 21 hónapos csemetével...mond meg kerek perec h te hogy szeretnéd, kedvesen, mosolygósan, de határozottan......
2010. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

nem értelek titeket. a leírtak alapján nem tűnik rossz anyósnak. attól hogy unalmas és ugyanazt meséli na meg szeretgeti az unokáját miért lesz rögtön a közellenség??

az én anyósom is unalmas és kicsit fárasztó, na de ki tökéletes? amíg nem rosszindulatú és nem szól bele az életetekbe addig miért olyan nagy gond ez? sztem hetente egyszer ki lehet bírni pár órát.

2010. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Csak azt tudnám megérten az ilyen sárkány anyósokkal kapcsolatban,hogy miért jó nekik ha sikerül tönkre tenniük a fiúk családját és válás lesz a vége?Az ilyen nő tényleg szereti agyerekét?Nem hiszem,mert akkor nem akarna neki rosszat.Az ilyen csakis magát szereti,ezt meg sok pasi képtelen felfogni,és megvédeni a családját.De a válás után is jön majd egy másik nő,akit szintén lehet utálni cseszegetni...Akkor miért ez a viselkedés?Nem értem!
2010. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Heti egyszer pár órát?


Én évente egyszer még a karácsonyt is alig bírom ki.

Nálunk a gyerek megy egyedül az anyóshoz, de tiszta ideg, mire hazaér.


Vannak emberek akik nem illenek össze és kész, ezekkel teljesen felesleges rokoni alapon elszarni az időt.


Ha már hánynia kell az anyóstól az komoly! A végén még fekélye lesz.

Egyetlen megoldás a találkozások ritkítása.

2010. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is találkozz vele kevesebbet, nem hiszem, hogy megváltozna. Esetleg az is megoldás, ha a gyereket látni akarja, hogy a férjed viszi el hozzá, neked meg "dolgod van". :)
2010. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Szia, ez nekem sem tunik borzalmasnak. Szerintem tok jo, hogy ilyen buszke az unokajara, ha le sem sz@rna, na az lenne problema. A regi sztorikat meg hadd meselje, az o koraban mar az ember szerintem az emlekeibol taplalkozik, sok minden valoszinuleg nem tortenik vele mostansag. Amugy hogy erted azt, hogy akaratos?
2010. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Szedjél B12-őt,a hányás ideggyengeség jele.


Miért baj,ha dajkálja?Az is játék....

Persze,hogy dicsekedni akar vele,én is azt fogom tenni,ha lesz unokám..mert az én unoká(im) lesznek a legszebbek,legügyesebbek,legokosobbak...

Ha nem tetszik,hogy mindig ugyanarról beszél,akkor irányíts te!Kérdezz!Ha végképp nem megy,akkor küld el a férjed,meg a gyerekedet,mond azt,hogy tlegalább nyugodtan kivasalhatsz...

2010. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

12:53-as

Szóról szóra ugyanezt írtam volna.

2010. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!