Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kovács vezetéknév szláv...

A Kovács vezetéknév szláv eredetű?

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem igen. A fém szlovákul kov. Az -ács végződés is olyan szlávos.
2019. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem!
2019. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Én úgy tudom, hogy a szláv "kovač" szó magyarosított változata, korai átvétel a nyelvben.

2019. júl. 4. 18:55
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Szláv eredetű pedig
2019. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

A Kovács foglalkozást jelölő családnév. A kovács az egy magyar szó a kovács mesterségre.

Persze... Szláv eredetű, esetleg kínai.

2019. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 acelsziv ***** válasza:
21%
NEm unod még? Mert én már k urvára.....
2019. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kovács nem magyar eredetű szó. A szlávok által került a magyar nyelvbe.

Ott van pl. Niko Kovač horvát labdarúgó.

2019. júl. 4. 19:02
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Ja, szlovák. Nem is, eszperantó!

Jegyezzétek meg, hogy nincsenek magyar eredetű szavak. Idejött Ázsia sztyeppéiről egy hódító nép, és mit ád Isten (szunceti bogati) nem a hódítók nyelvét vették át a behódoltak, hanem épp fordítva!

Ugye milyen életszerű?

Ja nem.

2019. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon felnyomtad az agyamat! Elkezdtem normálisan válaszolni a kérdésedre, hogy a kovács mesterséget nálunk jellemzően szlávok űzték és ez egy szláv eredetű szó, minek után közben frissítettem a lapot, hogy megnézzem hányan küldenek el ezért a bánatba, mielőtt posztolom, hát látom, hogy ez nem is volt kérdés nálad, hanem egy kijelentés akart lenni. Kijelentéseket fórumokra írogassál, ne ide, mert itt kérdéseket tesznek föl! És ne rabold más idejét unalomból!
2019. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam meg a kérdést, igazából az érdekel, hogy a görög katolikus vallás a szlávok közül a szerbekre vagy az ukránokra volt jellemző (akár áttérés útján a betelepedés után).
2019. júl. 4. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!