Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az öregeimet,...

Hogyan vegyem rá az öregeimet, hogy megengedjék azt, hogy még a nyár maradék részében valamikor lemehessek barátaimmal a nyaralójukba?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az anyai nagyszüleimnek egy vidéki községben hosszúideje van már egy nyaralójuk, ahol gyerekkoromban rengeteg időt töltöttem, ám ahogy felnőttem, már nem annyit mint korábban, viszont az elmúlt két évben voltam lent ott egy-egy hétvégére csak már néhány barátommal, és idén úgy terveztük, hogy lemenjünk, viszont a Nagypapám már nem akarja ezt többet megengedni az "alkoholfogyasztásra" hivatkozva, mert állítása szerint ilyen téren erősen csalódott bennem, merthogy amikor a legutóbbi két évben lent voltunk, akkor amint utánunk jöttek, szerinte teli volt a kukájuk dohány- és piás termékekkel, valamint az elmúlt egy évben több családi eseményen is látta hogy én többet iszok a többi fiatalabb rokonokhoz képest, illetve hogy nemrég Németországban voltam az egyik ismerősömmel és ezzel kapcsolatban feltöltöttem egy képet arról, hogy a vacsorám mellett sört is ittam, éppen ezért ebből ő azt következteti le, hogy ha távol vagyok a családomtól, akkor csak az ivásban lelem meg az örömömet, éppen ezért az a legjobb, ha inkább nem engedi meg azt (amíg még él), hogy lemehessek oda egyedül vagy számára "idegenekkel", mert akkor biztos csak egész végig az élvezeti dolgok fogyasztásával telne el az idő és nem akarja, hogy ezáltal nekünk vagy a nyaralónak valami baja essen...


Valahol érthető az aggoldalma, ugyanakkor egy bizonyos teljesen abszurd, mert egyrészt én nem vagyok az a fajta nagy ivós alkat, másrészt már erősen felnőtt ember (23 éves) vagyok, harmadrészt pedig nem hiszem, hogy bármi miatt is megérdemelném a büntit, mert a tanulmányaimmal jól haladok, mindig mindent betartok, amit megígérek feléjük és nem hiszem, hogy az elmúlt évben bármi miatt összerúgtam volna velük a port. Mert ha ezek nem így lettek volna, akkor joggal lehetne felém kétségük, ahogy úgy is, hogyha az elmúlt évek során megrongáltuk volna a nyaralót vagy valaki tényleg rosszul lett volna, de nem így voltak ezek, éppen ezért szerintem teljesen nevetséges ez az egész, hogy csak az "alkoholfogyasztás" miatt nem akarja nekem oda adni a ház kulcsát... Pláne úgy, hogy azért ő sem "szűz" alkoholfogyasztás terén, mert azért ő is megszokott inni valamit, ha úgy van...



2019. júl. 24. 10:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

* Az meg már csak "hab a tortán", hogy ezzel csak a barátaimat köpném szembe és csalódnának bennem joggal, pláne azért, mert már korábban megígértem nekik, hogy idén is lemennénk, illetve eddig többször is "élveztem" már az ő vendégszereteteiket, éppen ezért még ha látványosan nem is várnák el, de nyilván jól esne nekik, ha cserébe valamivel "viszonoznám" nekik azokat, amiket eddig kaptam tőlük, hazudni meg nyilván nem szeretnék nekik, hogy találjak ki valami false érvet, ami talán még hihető lenne is, de nem igaz (hogy most éppen felújítják a nyaralót, vagy hogy mégsem érek rá a sűrű programjaim miatt, stb...)


Éppen ezért szerintetek mit tegyek azért, hogy a Nagypapám előtt jó színben, de egyben meggyőzőnek tűnjek fel és ne csak az ivás miatt ne engedjen le oda engem?

2019. júl. 24. 10:42
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapád kissé túldramatizálja a helyzetet, vagy pedig Te nem írtál le mindent, ami alapján ő arra a következtetésre jutott, hogy egy züllött alak vagy, amihez ő nem fog asszisztálni, meg helyszínt biztosítani, mert lehet, hogy félti a házát. Nem csináltatok valami kárt a tirvornyázás során, ami neki kellemetlen, pl. szomszédok zavarása? Kitakarítottatok rendesen mindent? Mindennek ellenére a nyaraló nem a tied, így felelőtlenség volt beígérned a nagyapád megkérdezése előtt. Ezt megmondhatod a barátaidnak is. Nem hiszem, hogy ebben bármi ciki lenne, elvégre nem a te hibád, azt meg nyilván tudják, hogy nem a te tulajdonod, így szabadon se rendelkezhetsz vele. Ha nagyon cikinek érzed, akkor keress mást, akinek van ott nyaralója, vagy egyszerűen bérelj saját zsebből egy hétvégére egy házat. Tanulópénz...
2019. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem, akkor nem. Erősen felnőtt vagy, ahogy fogalmazol, béreljetek helyet, ahol lehettek. Most azért nyaggatnád nagyapádat, mert a kis cimbijeidnek megígérted? Dehogy vagy te felnőtt.
2019. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet megmondani a barátaidnak, hogy a nagyapád idős ember és rigolyás, ezért nem akar a családon kívül beengedni oda másokat?

Vannak az országban nagyon olcsón kulcsos házak, ott bulizhattok kedvetekre úgy, hogy még másokat sem zavartok, mint egy községben.

[link]

2019. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de még ha tényleg olyan szűzies ártatlanságban töltöttétek az elmúlt nyarat, ahogy írod, akkor is elég amatőr baki volt otthagyni a szemetet "bűnjelként". Gyanítom, ha a szemét ottmaradt, akkor a ház többi részét sem takarítottátok ki. :)

Nekem ez magában elég lenne ahhoz, hogy ne adjam oda.


Alternatíva: nagyapa jelen lehet, ti meg majd nem a házban isztok. Mi is így csináltuk anno barátokkal, ott a nagymama volt az, aki nem engedte felügyelet nélkül a nyaralót. Elviseltük a tüsténkedést ebédnél, este a néhány sörrel meg lent maradtunk a parton, hogy ne lássa, ennyi.


Amúgy meg nem a te házad, megmondod, hogy idénre nem kaptátok meg, ennyi. Nincs ebben semmi ciki. Ha összedobjátok, olcsón tudtok apartmant bérelni akárhol, ha inni elég felnőtt vagy, ez is megoldható. :)

2019. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de kissé "szánalmas" ez az egész, különösen azért, mert a többi unokáját (a nálam fiatalabb húgát, illetve az unokanővéremet) biztosan leengedné a saját társaságukkal, továbbá ha a közeljövőben netán összejönnék egy lánnyal, illetve lenne már családom is, és az öreg neadjisten még akkor is élni fogunk, és a párom/feleségem a világ egyik legértelmesebb embere lenne, akkor azzal se engedne lenne, mert akkor vele is csak innánk, illetve netán a leendő gyerekeink is ott lennének, akkor ezzel "rossz példát mutatnánk neki"... !? What is this f*cking bullshit???
2019. júl. 24. 11:32
 7/14 A kérdező kommentje:
*élne
2019. júl. 24. 11:33
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert a nagyszülőknek van egy nyaralójuk, nincs alanyi jogod ott lenni. Se barátokkal, se feleséggel, se gyerekkel. Nem a tiéd. A nagyszüleidé. Ha nyaraló kell, vegyél magadnak. Egy elkényeztetett kis p.cs lehetsz az írásod alapján. Nem kötelesek téged oda beengedni, fogd már fel.
2019. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan az a nagyapádé, joga van eldönteni kit enged oda. Őt is meg lehet valamilyen szinten érteni. Ha nem enged, akkor majd buliztok máshol...
2019. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A nyaraló nagyapádé, ö dönti el, hogy kit enged és kit nem oda!

2. Ha az elözö év után neki problémája volt az otthagyott szeméttel és egyebekkel, akkor érthetö.

3. Amennyiben te "erösen felnött" vagy, akkor nem hívzs meg embereket más valaki nyaralójába a tulajdonos megkérdezése nélkül.

4. Ha a nagyapad a többi rokonnak megengedi, hogy odamenjenek, akkor a hibát mamgadban keresd!

5. A haveroknak meg vagy megmondod, hogy elöbb járt a szád, mint kellett volna, vagy keresel más helyet, ahol bulizhattok.

2019. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!