Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az öregeimet,...

Hogyan vegyem rá az öregeimet, hogy megengedjék azt, hogy még a nyár maradék részében valamikor lemehessek barátaimmal a nyaralójukba?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az anyai nagyszüleimnek egy vidéki községben hosszúideje van már egy nyaralójuk, ahol gyerekkoromban rengeteg időt töltöttem, ám ahogy felnőttem, már nem annyit mint korábban, viszont az elmúlt két évben voltam lent ott egy-egy hétvégére csak már néhány barátommal, és idén úgy terveztük, hogy lemenjünk, viszont a Nagypapám már nem akarja ezt többet megengedni az "alkoholfogyasztásra" hivatkozva, mert állítása szerint ilyen téren erősen csalódott bennem, merthogy amikor a legutóbbi két évben lent voltunk, akkor amint utánunk jöttek, szerinte teli volt a kukájuk dohány- és piás termékekkel, valamint az elmúlt egy évben több családi eseményen is látta hogy én többet iszok a többi fiatalabb rokonokhoz képest, illetve hogy nemrég Németországban voltam az egyik ismerősömmel és ezzel kapcsolatban feltöltöttem egy képet arról, hogy a vacsorám mellett sört is ittam, éppen ezért ebből ő azt következteti le, hogy ha távol vagyok a családomtól, akkor csak az ivásban lelem meg az örömömet, éppen ezért az a legjobb, ha inkább nem engedi meg azt (amíg még él), hogy lemehessek oda egyedül vagy számára "idegenekkel", mert akkor biztos csak egész végig az élvezeti dolgok fogyasztásával telne el az idő és nem akarja, hogy ezáltal nekünk vagy a nyaralónak valami baja essen...


Valahol érthető az aggoldalma, ugyanakkor egy bizonyos teljesen abszurd, mert egyrészt én nem vagyok az a fajta nagy ivós alkat, másrészt már erősen felnőtt ember (23 éves) vagyok, harmadrészt pedig nem hiszem, hogy bármi miatt is megérdemelném a büntit, mert a tanulmányaimmal jól haladok, mindig mindent betartok, amit megígérek feléjük és nem hiszem, hogy az elmúlt évben bármi miatt összerúgtam volna velük a port. Mert ha ezek nem így lettek volna, akkor joggal lehetne felém kétségük, ahogy úgy is, hogyha az elmúlt évek során megrongáltuk volna a nyaralót vagy valaki tényleg rosszul lett volna, de nem így voltak ezek, éppen ezért szerintem teljesen nevetséges ez az egész, hogy csak az "alkoholfogyasztás" miatt nem akarja nekem oda adni a ház kulcsát... Pláne úgy, hogy azért ő sem "szűz" alkoholfogyasztás terén, mert azért ő is megszokott inni valamit, ha úgy van...



2019. júl. 24. 10:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Családdal leengedne, okoska, mert feltételezné, hogy értelmes, felelősségteljes édesapa vagy, aki nem piálni megy.

Most meg tudja, hogy de bizony piálni mennél többedmagaddal, és akárhogy is teljesítesz az iskolában, ő ezt attól még simán megtagadhatja, mert az ő döntése, hogy tamogatja-e, vagy sem. És pont. Hiába hisztizel itt erősen felnőttként.

2019. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a 14éves fiamnak saját kulcsa van a telekhez, azzal és akkor megy oda akivel akár csak előtte csörögnie kell hogy kimenetek...
2019. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
27%

A leírásból úgy tűnik, hogy egy tipikus elmeszesedett agyú öreg, az ilyennel semmit sem tudsz kezdeni, ha a fejébe vett valamit. Bármit mondasz, meg se hallja.


Szerintem is inkább béreljetek vmi helyet.

2019. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%

Szóval telenyomtátok a kukájukat piásüveggel meg cigivel, most meg megy a sírás. Ha nincs más, ami miatt ne engedné, hogy használd a nyaralóját, akkor mondjuk nem lehetne, hogy esetleg meghallod, amit mond? Én értem, hogy _szerinted_ te nem esel túlzásba, az alkoholisták általában ezt mondják magukról.

A másik meg, hogy nem tudom, mit vársz, hogy itt majd mit mondanak, az egészből az jön le nekem, hogy nem enged a nagypapi a nyaralóba, brühühü. Menjetek máshova, ember. Az ő nyaralója, nemet mondott, kész. Nőj fel, vedd tudomásul és nyaraljatok máshol.

2019. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!