Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hány éves korotokig...

Titeket hány éves korotokig passzoltak le nagyszülőkhöz nyári szünetben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Igazából ahogy elkezdődik a nyári szünet, pár napon belül anyukám levisz a nyaralónkba,ahol mama

lakik. Balatonnál van. Szeretek ott lenni,mamát is szeretem,a pesti mindennapok után nagyon jót tesz a friss levegő,madárcsicsergés,közel a strand,(15p séta)

hatalmas,szép a kert,szóval nincs okom panaszra. Kivéve egy dolgot,sulikezdés előtt 1 héttel megyek kb vissza Pestre.

Ez így van kiskorom óta. A barátaim nem jöhetnek ide,mert mama nem szeret rajtam kívül kb senki más gyereket..és csak kárt tennénk a növényekben(nem 6évesek vagyunk már...)

Én könyörgök 2 éve hogy legalább 2-3 hetem lehessen már Pesten,amikor tudok barátokkal is menni ide-oda.Mert azért 1 hónap után a Balcsinál is már baromi unalmas nekem.

Van tv,sokat segítek a kertben,lekvárt főzök,napozok,mászkálok a környéken, de tök egyedül,semmi társaságom. Erre mindig megkapom,hogy minek,Pesten csak plázázni meg otthon poshadni lehetne,

becsüljem meg hogy van egy nyaralónk ami majd egyszer az enyém lesz, és hogy miért vágyok vissza a betonrengetegbe...

Ha lejöhetnének a barátnőim, nem lenne gond, de nem jöhetnek.Még fesztiválra,buliba sem vágyok,csak tényleg a barátokkal szeretnék lenni.

Ja és a vicc az hogy Anyu megmondta, hogy én koromban ő is utált a nyaralóban lenni,de higyjem el majd megbecsülöm mert nem mindenkinek van lehetősége a balatonnál lenni stb stb... Oké,én értem, meg tényleg szeretek ott lenni na de nem 2 és fél hónapot egyben :( És nem azzal van gond,

hogy nem lehet egyedül hagyni Pesten, mert szoktam egyedül lenni, ráadásul balcsin sem "vigyázni" kell rám,van hogy egész nap a strandon vagy csak a környéken

vagyok tök egyedül.Persze össze-összeismerkedek velem egykorúakkal, de este X óra után már nem mehetek pl el,csak napközben,olyan 7-8ig max. tehát ha megismerek

valakit a strandon,este velük sem mehetek mondjuk be a kikötőhöz meginni valamit,biliárdozni,bármi.


Nektek ez hány éves korotokig volt így? Mivel lehetne hatni anyukámra, egyszerűen menjek haza vonattal majd?

Nem szeretnék hálátlannak tűnni, de szerintem nem kérek semmi különlegeset,felháborítót.



2018. ápr. 27. 08:43
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
90%
Nálunk ugyanez volt, de szerencsére csak általános sulis koromban, gimiben már nem. akkor ugy volt h anyáék levittek egy hétvégén, és 2 hét múlva értem jöttek, ennyi bőven elég is volt a nagymamás szünetből :D állj ki magadért, vagy végső esetben lépj meg vonattal, csak állíts be otthon hogy helló hazajöttem :D
2018. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam én is. 17 évesen még tutira egész nyáron a nyaralónkban voltam a nagyszüleimmel, az tuti. :) Vacsora 6-kor, akármi is volt, hazaérés 9kor legkésőbb. Annyiból jó volt, hogy volt egy család a szomszédban, szintén egész nyáron, ahol volt egy korombeli fiú és egy öcsém korabeli kislány, így elvoltunk, plusz az unokatesónk.

Egyszer felvonatoztam Pestre, és elmentünk moziba az osztálytársaimmal. Hetekig hallgattam, hogy ezt a hülyeséget. 3:)

Amúgy 20 oldalas leveleket firkáltunk egymásnak a barátnőmmel hetente 2x, hol volt még akkor az internet. :) Szóval ja, megszépülnek az emlékek. ;) Most már a gyerekeim járnak. Ők legalább nem egyedül vannak, mint én, és max 3 hetet voltak eddig, azt sem egyben.

Beszélj anyukáddal! Én hagynám már simán, hogy otthon is legyél egyedül. :)

2018. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, ezt szülőként is nehéz elképzelni. Nálunk is Balatonon vannak a gyerekek nyáron, de igyekszünk társaságot biztosítani nekik, jöhetnek barátok, meg őket is meghívják + iskolai, sporttáborba is mennek. Én megértem, hogy unalmas egy idő után a nagyszülőkkel a Balatonon, hiszen nem 3 évesek, de Bp-en ne legyenek nyáron, arra van 9,5 hónap.

Úgy érzem, hogy is a Balatonnal van baja a kérdezőnek, hanem azzal, hgy nem mehet el esténként szórakozni. Nyáron 8-kor még süt a nap, miért kell hazaérni 8-ra egy 16 évesnek? Próbálj inkább ezeken a szabályokon lazítani. Remélem sikerül, mert 16 évesnek ez nem túl megfelelő nyaralás.

2018. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

szerintem sem normális hogy nagylányként egész nyáron nagymamádnál kell lenned..

Én ebben a korban nem voltam rá bízva senkire. egy kis házi munkát kellet csinálnom aztán azt csináltam amit akartam. azért persze hajnalokig bulizás nálunk sem lehetett..

mi eleve balatonparti városban lakunk-igy gyakran mentünk egy bandával a strandra.

Valahogy értesd meg anyukáddal hogy nem vagy pici és szükséged van a barátaid társaságára is.

2018. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy igen, tényleg nem a Balatonnal van bajom, szerintem még jó buli is lehetne, ha lenne társaságom. Anyukám

még bele is menne, mondta ha "ráveszek" valakit,akkor bevásárol nekünk és mondjuk 2 hétre lehozza azt a barátnőmet és haza is viszi.Inkább a mama az,akit győzködni kéne,pedig nem lenne több dolga, pénzébe sem kerülne,de benne valamiért az van hogy majd tönkreteszik a szép kertet:D Pedig már kiskoromban sem voltam ilyen,most meg besegítek,ápolom a kertet,nem hogy tönkretegyem :D és egész nap a strandon lennénk . Még van egy kis időm a szünetig, megpróbálom addig valahogy rábeszélni anyut,hogy beszélje ezt meg a mamával(ő anyukája). Én hiába győzködöm,nem megy,pedig semmi negatív élménye nem lehetett ezzel kapcsolatban, mivel csak 1x volt itt egy oszt.társam egy hétvégére,évekkel ezelőtt.

De nem értem miért nem lehet hogy mondjuk augusztusig vagyok csak lent :( Nem lehet rám mondani,hogy önállótlan lennék.

2018. ápr. 27. 09:37
 6/26 A kérdező kommentje:
Amúgy még az a szerencsém,hogy 8kor nem lámpaoltás van, hanem csak ott kell lennem:D A kertben akár egész éjjel is kint lehetnék, kint is vagyok addig amíg jönnek a szúnyogok :D
2018. ápr. 27. 09:39
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy a saját nagyszüleimből kiindulva talán az lehet a baj, hogy a mamának kellemetlen a vendég, ciki, ha este kimaradnál, mert jajmitszólnak, persze aggódnak is miattad. Hazamenni meg egyrészt a 16 évnyi megszokás felrúgása lenne, és jajmitszólnak a szomszédok. Szóval sokat beszélgess erről anyukáddal, hátha megérti, hogy mennyire rossz, ha 2 és fél hónapra elzár az összes barátodtól. És akkor ha ő megpuhult, már ketten a mamát is meggyőzitek.
2018. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Plusz ugye nem vagyunk egyformák.

Sok embernek a boldogság netovábbja, ha valami elhagyatott erdei kunyhóban lehet hetekig egymaga telefon nélkül. Én meg is halnék. :)

2018. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Na elküldtem. A kamaszoknak alapból magasabb az igényük a társaságra, mint a felnőtteknek.

Szóval értem én a szüleidet is, csak simán elfelejtették, milyen 16 évesnek lenni. :)

2018. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Nyolc, mert akkor halt meg a mamám.
2018. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!