Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljem a vitát,...

Hogyan kerüljem a vitát, veszekedést?

Figyelt kérdés

Szóval anyukámmal gyakrabban összeveszek mostanába. Amúgy nem rossz a kapcsolatunk.

Egyetemista vagyok, a mesterszakot fogom kezdeni ősszel. Az a problémám, hogy mostanába már párszor felhúzott azzal, hogy folyton (vagy legalábbis kifejezetten gyakran) a munkáról beszél. Nem a sajátjáról (nem dolgozik, nyugdíjas) hanem olyan munkákról, amik nekem aktuálisak lehetnek. Magának is nézett munkát meg nekem is szokott. Ez önmagában véve nem baj, jelentkeztem is több helyre de az idegesített fel mikor sokat beszélt már a témáról. Hogy hol milyen elhelyezkedni, mi jó, mi nem jó, külföldön milyen, itt milyen, hogy hol hogy lehet bekerülni. Amúgy annak is örülne ha valami tapasztalatot szereznék meg lenne egy kis saját pénzem (támogatnak a szüleim de nyilván még jobb lenne ha lenne saját). Alapvetően nem akar rosszat de néha falra mászok a témától, ha meg ezt mondom neki, akkor az a baj.

Meg amúgy az is zavar engem, hogy mivel nincs olyan nagyon sok minden ami lekötné, ezért azon is parázok, hogy több időt kellene vele lennem. Ezt ő nem mondja mostanság de azért bennem van egy ilyen aggodalom néha. Elmegyek vele bevásárolni, egy időben gyakran mentünk ketten cukrászdába, egyszer színházba is de az csak egyszer volt. Emellett foglalkozok a saját dolgaimmal, néha a barátommal találkozok. Van egy ismerősünk aki szintén nyugdíjas (ő idősebb mint anyukám valamennyivel, korábban is ment el de mindegy) és ő jobban megvan de rajta is látszik valamennyire, hogy hiányzik neki valami társaság mert a férjén kívül csak mi vagyunk neki és ezért hív minket (anyukámt, néha engem) olyan gyakran valahova. Ennek amúgy örülök, ezzel semmi baj, csak azt akarom mondani, hogy szerintem a munka utáni, otthoni, nyugdíjas élet hatása ez.

Anyukám már munkát is keresett magának.


Engem meg bevallom idegesít az egész helyzet, mert úgy érzem, hogy unom már, hogy a munka meg pénz téma olyan fontos.

De olyan is előfordult, hogy azt hittem anyukám meg van rám sértődve amiért nem szervezek vele aznap délután programot (délelőtt vagy otthon voltam vagy együtt voltunk valahol) és ezt kérdeztem tőle így van-e, ő mondta hogy nem, de én tovább kérdezgettem, aztán elege lett hogy miért kérdezgetem annyit. Meg volt, hogy mondott valamit (például egy munkával kapcsolatba) de hátsó szándék nélkül, nem azért hogy például most jelentkezzek oda, hanem csak megjegyezte és én abba is beleláttam valamit.


Egy ideig a külföldi tanulás is ilyen téma volt, hogy nagyon idegesített mert ő mondogatta hogy hú milyen hasznos de én nagyon nem akartam. Mostanában már ott tartok, hogy mondjuk 1-2 hónapra kimennék.


2019. júl. 25. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, még egyetlen dolog: az is zavaró kicsit, hogy ha valami pozitív jó dolog történik, az is csak egy kis ideig öröm neki, utána már nem olyan pozitív hanem folytatódnak a szokásos témák.

Apukám is hasonló egy kicsit, bár neki meg épp anyukám mondta, hogy ahelyett hogy bosszankodik, örüljön a jónak ami történt vele.


Szóval mit tegyek hogy ne legyen veszekedés?

Hallgassam végig, akko is ha épp nem érdekel?


Különben a barátom szülei is idegesítenek néha, csak ők másért, szóval mostanába néha már valami olyanra vágyom, hogy csak én meg a barátok, a szülőkkel max telefon és kész. (Nem költöztünk össze)

De ezt nem lehet.

Sőt, néha már a barátom elől is egy kis magányt szerettem volna de végülis ebből se lett semmi.

Egyszerre akarok is egyedül lenni de szeretnék is másokkal lenni. Csak ezek a témák zavarnak.

2019. júl. 25. 15:11
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem akartam ilyen hosszasan írni, bocsi hogy így sikerült. Kérek mindenkit, csak tippeket adjatok, ne arról szóljon a válasz, hogy milyen hosszú mert az semmit nem segít rajtam.


És amúgy lehet az derül ki hogy én leszarom a munkát de amúgy nem, mert jelentkezni akartam diákmunkára is csak nem jött össze amire szerettem volna. Több helyre jelentkeztem meg rendes munkára is.

2019. júl. 25. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Iktass be olyan delutanokat, esteket, amikor egyedül vagy. Menj egyedül moziba, vagy setalni, vagy sütizni. Az is segit, ha kiirod magadbol, hogy mi zavar, azoknak az embereknek, akikkel kapcsolatban valami zavar, de nem küldöd el nekik. Anyukad ezt sose "növi ki", inkabb csak egyre rosszabb lesz, ha nem a munka, majd a parkapcsolat, ha nem az, akkor majd a gyerek, mindig lesz valami. Ezt vagy megszokod es elviseled, vagy nem toleralod es kimondod nekik, amit erzel. Viszont szamolnod kell azzal, hogy megsertödnek. A lenyeg, hogy legyenek tisztaban a te erzeseiddel!
2019. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak!

Egyébként igazából csak a munka téma ilyen idegesítő. A barátommal 2 éve vagyok együtt és róla tudunk normálisan beszélni, meg amúgy szimpatikus neki a barátom. A gyerektémával meg egyikünk se foglalkozik. A munka az egyedüli idegesség.

2019. júl. 25. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért piszkál azzal, hogy mebj dolgozni, mert sokba kerülsz már neki? Föleg, ha most lett nyugdíjas- a nyugdíj kevesebb, mint a fizuja volt.
2019. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Költözz el otthonról. Ennyi...
2019. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

16:19: a nyugdíja majdnem annyi, mint a fizuja. Lehet sokba kerülök neki. Az lehet. Bár most a barátommal elmegyek kirándulni, azt az én pénzemből fizetem majd, bár nem dolgozok de van egy kis gyűjtött pénzem, ami évek alatt összejött. Ajándékpénzekből, egy darabig különórát adtam valakinek, abból is meg mikor miből.

Például nyaralni együtt anyukámmal nem tudunk menni de mikor felajánlom, hogy az én pénzemből, azt nem akarja mert azt mondja nem akarja elvenni a pénzem.

2019. júl. 25. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!