Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg anyukáma...

Hogyan győzhetném meg anyukámat, hogy a húgommal közös szobába kaphassunk egy elválasztó falat?

Figyelt kérdés

Már mindkettőnknek nagyon szüksége lenne a személyes térre, de az anyukám mindenre nemet mond a sporttól az állatokig. Nem tudom hogyan győzhetném meg, hogy kéne az a fal. A szoba viszonylag nagy, meg lehetne könnyen oldani, fűtéssel és egyebekkel nem lenne gond, mert a fallal kapott 2 szoba közötti ajtó pont a radiátorral szemben lenne. Nem tudom milyen érveket hozhatnék fel neki a témában a személyes teren kívül-amire amúgy magasról tojik. Ti mit mondanátok neki?

Én 16,a húgom 14.



2019. júl. 25. 19:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
7%
#20-as jól fogalmazott. Ott a pont. Ezért írtam, hogy 20 év múlva megérted kedves kérdező. Az is lehet, hogy 10.
2019. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#20,#21: Kérlek ha csak sértegetni vagy kötözködni akartok, azt ne itt. Szerintem normálisan tettem fel a kérdést, de igen, talán az én hibám, valóban nem részleteztem a dolgokat, így most megteszem:

Ez a „mindenre nemet mond sporttól az állatokig” dolog nem a pénzen múlt, mert saját keresetből finanszíroztuk volna. Etetéssel együtt. Nem gondoltam, hogy ez a kérdés szempontjából fontos lehet.

Ez a fűtés dolog megintcsak nem lényeg, mert nekünk csak a válaszfal kell, egyikünket sem érdekelné, ha nem lenne ajtó a kettő között (értsd: egyszercsak véget ér a fal és kész).

Szóval #20,#21, de fel tudom fogni, hogy nem körülöttem forog a világ, de szerintem nincs az a kamasz, akinek nincsenek/nem voltak kérései az anyja felé. Még ti sem.


Egyébként az ok egyöntetűen a „mert nem”, erre nem is térnék ki részletesebben, mert nem ide tartozik anyám uralkodásmániája.😅

2019. júl. 26. 08:21
 23/31 anonim ***** válasza:
92%

A volt férjem anyja nagyon hasonló volt. Olyan volt a ház (oda is születtek a testvérével), hogy egymásból nyíltak a szobák, és a legbelső szoba volt a gyerekszoba, a középső a szülőké, és legkívül a konyha-étkező a bejárati ajtóval. Na, és a szülői háló és a gyerekszoba között egyszerűen kivették az ajtót, amikor a gyerekek születtek, aztán felvitték a padlásra, és nem rakták vissza soha. Akkor sem, amikor a kamaszok kérték, hogy legalább ajtó lehessen. "Mert nem", "jó így", "miért, mit akartok csinálni, ami ennyire titkos?", "engem nem zavartok", ezek voltak az indokok. Utólag úgy gondolom, hogy az anyuka (egyedül nevelte őket egy idő után, mert az apukától elvált) nagyon egyedül érezte magát, és ragaszkodott a közös térhez, és hogy mindenbe be lehessen vonva, és nem volt kár ezért a gyerekei morcossága, ha az az ára annak, hogy minden moccanásukat hallhatja, láthatja.

Szerintem az elválasztó falnál is fontosabb volna az ajtó. Anyukáddal egyáltalán nem lehet erről beszélni? "Mert nem", és odébb megy? Szerintem magával is küzd, magának sem vallja be, hogy fájna neki, ha ajtó választaná el tőletek. Nem lehet, hogy ez a helyzet? Ezt így nem lehetne vele megbeszélni? Szoktatok így "lelkizni" amúgy? Vagy úgy gondolod, hogy ez sima kontrollmánia, hogy akkor érzi magát erősnek és kompetensnek, ha mindig az van, amit ő mond, teljesen függetlenül attól, hogy racionálisan van-e értelme?

2019. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
99%

Mi tavaly csináltuk meg két, majdnem veletek egykorú lányunk számára a szobájuk elválasztását. Egy jó nagy szobájuk volt, 25 m2, így kétfelé véve is elfogadható méretűek a félszobák, ráadásul mindkét fél szobában maradt egy ablak és egy radiátor. Összehasonlíthatatlanul nyugodtabb az élet, hogy a két lány külön szobában van.:)

De mi erre a projektre, úgy hogy magunk csináltunk mindent, majdnem félmillió forintot költöttünk. Iszonyú drága az anyag, plusz ajtók kellettek, festés, néhány új bútor...Nem olyan egyszerű ám, hogy csak felhúzunk egy falat. Ha nincs külön radiátor mindkét helyiségben, egyikőtök megfagy a télen. Nekünk a felújítás tavaszig húzódott, már szerencsére sokat nem kellett fűteni,de abban a szobában, ahol a kisebb radiátor volt, érezhetően hidegebb volt, így a télre le kell cserélnünk nagyobbra.

A felakasztott függöny meg a térelválasztó nem elég, ha a gyerekeknek tényleg egy kis külön intim szférát akarsz biztosítani.

Nálunk tényleg sokkal jobb lett a helyzet a két külön szobával, a gyerekek nyugodtabbak, megszűntek a veszekedések, kényelmesebben tanulnak. De a normális megoldás nem olcsó, lehet ezt anyud is tudja, ezért nem engedi.

2019. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem nem sértegettelek. Normális kérdésre, normális választ adtam. Az nem sértés, hogy nem azt írtam amit szóról szóra olvasni szerettél volna.
2019. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
22%

Nem sertésnek szántam. Szimplán tény, higy a kamaszok túlnyomó többsége csak az orráig lat, csak az számít, amit ő akar.


Az állattartás sok pénzbe kerül. Nagyszerű, hogy a saját keresetből finanszíroztatok volna. Te 16 évesen max nyarimunkazol, a testvéred pedig még nem dolgozhat. Nyilván van elég pénzetek a tápra, oltásokra, állatorvosra is. Örülök.

A fűtés most a 40 fokban nyilván nem érdekel, majd a mínusz 20ban fog.

2019. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
16%

Én sem sértésnek szántam az írásom.

Részemről arra céloztam, hogy itt az jött le, hogy az anyuka egyedül neveli a gyermekeket. (különben az apukának szólnának). Sok gondja lehet a szülőnek. Sok felé kell figyelnie. Mit főzzön. Mit vegyen a gyerekeknek. Pl:suliba... Stb.. Stb.. Ilyen kérésekre persze, hogy egyből nemet mond. Nem akar több terhet. Csak a szakember, megtalálása. Miért nem jön a mester, mikor már két napja ígéri... Plussz az anyagiak.

Ezért írtam, hogy majd x év múlva jobban megérti.

2019. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
#26,27 ha úgy lenne, ahogy írjátok, és a pénzen múlik az egész, akkor az ajtóra miért mond ugyanúgy nemet? 10.000 forintért már kapsz egy beltéri ajtót. Ha tényleg van a kérdezőnek is spórolt pénze, akkor ez nem gond.
2019. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
84%
Az ajtót én sem értem. Mi harmónika ajtókat tettünk a gyerekek szobájára.
2019. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos nekem se volt saját szobam.Először öten aludtunk egy kis szobaba,aztán voltunk már tizenévesek mire ocsemmel maradtam csak.Nagyon gaz volt azt kell mondjam.Főleg hogy en lány vagyok.Mindig is utaltam igen!!Kérdező,nyugodtan mondd meg anyudeknak hogy nincs intim szferad,és a gipszkarton amúgy se draga.Ajtot is rakjatok fel.De tényleg ami volt ajto hova lett?Kettő fiunk van 9 es 4 évesek.Meg egy szobában vannak mert kicsik,játék móka kacagas.Jövőre viszont a padlasterbol csinálunk 2 szobát,gipszkartonnal elvalasztva,mert felertuk ésszel hogy fog majd nekik kelleni a külön szoba!!
2019. júl. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!