Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a párokról, akik otthon körbetapétázzák a falat a saját közös képeikkel, mi a motiváció?

Figyelt kérdés
Főleg házastársok. Külföldön élek és itt szokás, hogy ahova csak nézel családi képek mindenhol, esküvői a falon minden szobában. Nekünk is volt otthon, de csak 1-2 felállítva a polcra, de ennyi, de ahol azoknál a családoknál ahol én megfordultam a családi események majdnem hogy évről-évre történő változásai lekövethetők a falakon.
2013. jún. 14. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizuális alkatok, kellemes érzéssel tölti el őket ha ránéznek a képekre, előhozzák a kellemes emlékekkel kapcsolatos érzéseket.

Meg ha amúgy is szokás ott, ahol élsz, akkor lehet, hogy csak ezt a szokást követik.

2013. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van, pedig Szegeden lakom. Szeretem a fényképeket és a családomat is. Nálam még a dédszüleim esküvői képe is ki van rakva a falra.
2013. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már alig várom, hogy ezt csinálhassam.
2013. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Nekem furcsa. Olyan családban nőttem fel, ahol a fotók a fotóalbumban vannak a szekrény mélyén, elő se szoktuk venni. Gimnazista koromban egy-két barátnőm adott magáról képet, jobb híján betettem őket a szekrénybe, mert zavar, ha elöl vannak. Mert ezt szoktam meg.


De gyanítom, ha valaki olyan környezetben nő fel, ahol a fotók kirakása megszokott és természetes, akkor kialakul benne erre az igény, és fel se merül, hogy esetleg máshogy csinálja :)

2013. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én spec nem szeretem az ilyesmit. Szülői házban persze van rólam is bébikép, meg nyaralós kép (ez túl nagy volt, nem fért albumba, ezért ment a falra...). De nem szeretem őket látni.


A már nem élő nagyszüleim képeit viszont imádom a falon! Azok a régi fekete-fehér megsárgult képek... Még díszei is a lakásnak.


De saját magamat nem tartom dísznek. És életem párját sem feltétlen a falra tenném, inkább munkahelyre egy pici asztali tartóba, de falra nem. Ja és esküvői fotókat sem!Főleg nem központi helyre.

No lehet ha idősebb leszek és lesznek gyerekeim, egy közös családi képet feltennék, de nem tapétázásként...


Esetleg még az tetszene, hogy bejáratnál faliújság, és arra feltenni néha pár aktuális vagy régebbi élményfotót...

2013. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleimnél van egy szoba, ami tele van fényképekkel. Kész időutazás. Még a dédnagyapám képe is kint van a falon, anyám és a testvére gyerekként, esküvői fotók, a bátyám és az unoka testvérem kisbabaként. Mind a négy unoka tabló képe. Hármunknak már a középiskolás is, a legkisebbnek még csak a nyolcadikos fotó. A nagyszüleimet is láthatom egy egy képen fiatalon. Én mindig megállok és körbenézek a falakon, pedig már százszor láttam, és ha lesz saját házam és családom én is ezt fogom csinálni
2013. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szélcsend válasza:
100%
A szobám fala tele van képekkel. Egyszerűen jó érzéseket vált ki belőlem, amikor ránézek a fotókra. A szobám díszei.
2013. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én festményeket rakok ki, vagy olyan képet ami megtetszik valamiért, de emberek nincsenek egyiken sem.
2013. jún. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen nálunk is ez van...5-6kép egy kisebb falon szépen elrendezve..a hűtő tele képekkel,meg még egy fal is..

Mi így szeretjük és nálunk is követhetők az évek..

Szép keretekben szerintem díszei is a lakásnak..Pont,ahogy írták,más festményt,posztert rak a falra,én meg családi képeket..

2013. jún. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-nak! :) Az én nagymamámnál is! :)És szuperjó érzés, hangulatos, mint egy időutazás.
2013. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!