Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mutassam ki, mondjam meg...

Hogy mutassam ki, mondjam meg neki hol a határ, hogy elég volt belőle? (anyós)

Figyelt kérdés
Most vettünk házat a párommal,épp felújítjuk k.b 1 hónap és be tudunk költözni.Addig a párom szüleinél lakunk.Párom anyukája kezd az agyamra menni.Eddig nem szólhattam bele semmibe mert az ő házuk,nem csinálhattam semmit mert az ö házuk.Most ugyan ez a helyzet.Nem lehet semmi ötletem a házunkkal kapcsolatba,mert neki az úgy nem tetszik.Mindig ott akar lenni ha megyünk a házhoz dolgozni,állandóan le fikázza a házat hogy ez milyen szar az milyen szar.Holott az ö házuk se lenne sehol ha a párom nem költ rá több millió ft ot.Állandóan olyan dolgokat vesz ami neki tetszik,meg se kérdezi ,hogy mit szolunk hozzá.Most is beállított egy törölköző szárítóval ilyen 2 pálcással.Holott tudja hogy mi olyat nem akartunk.Hogy mondjam neki hogy álljon már le ez a mi házunk.Mindig hisztizik valamin.Hétvégén azon,hogy mentünk tetőt átrakni és nem fért be a kocsiba ,képes volt busszal utánunk jönni.És csak ott tenget mert nem volt neki semmi munka.Párom azt mondta ne foglalkozzak vele.De nekem elegem van belőle,hiába a mi házunk mégse lesz ott se nyugtunk:(
2010. júl. 12. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Külön család vagytok, el fogtok a mamától válni, tehát nyugodtan mond meg neki: Ez a MI házunk, itt az lesz amit mi szeretnénk. A cuccokat amit vesz, azt meg tedd félre, két év múlva meg elajándékozod majd valakinek. Most szólj be keveset,mint hogy évek múlva többet. Akkor sokkal rosszabb lesz. Pláne ha jön a gyerek. Fektesd le most a szabályokat.
2010. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nincs más választásod, nyíltan meg kell neki mondanod, h te is képes vagy eldönteni, h milyen legyen a házatok.
2010. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki világosan, hogy ez a ti házatok és semmi joga beleszólni, ő a saját házával foglalkozzon úgy, ahogy akar, (már ha nem ő pénzel titeket).
2010. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem nem ö pénzel minket.tejesen önállóak vagyunk.párom jól keres,én kevésbé.Most is segítünk Mi nekik.de ö szórja a pénzt minden sz@rságra,nekünk....

fél éve lakunk velünk de minden hónapba összevesztek valamin a párommal,utoljára nagyon csúnyán akkor azt mondták takarodjunk innen.Azután 2hétel megvettük ezt a házat,nem egy palota de nekünk megteszi.Most meg úgy tesznek a szülei mintha ők lennének a minta szülök,holott kidobtak minket.Anyósom meg most nem akarja hogy menjünk,legalábbis ezt állítja.De itt mindenbe beleköt állandóan hisztizik valamin.Komolyan mintha gyerek lenne holott már 40 felett van.

nem akarom megbántani de elegem van már belőle,hogy bele szól mi hogy legyen mi hova legyen rakva.

2010. júl. 12. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha most nem állsz a sarkadra sose lesz nyugtotok tőle,majd berendezi a házatokat,ha jön a baba nevet akar adni majd neki stb,stb,jobb az elején megmutatni hol a helye.
2010. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen. Szegénykém. Hát elmegy a búsba az a nő. Mégis mit képzel magáról, hogyan merészel beleszólni ebbe a dologba?

Állítsd le, ha kell legyél nagyon kemény. Mondd meg neki, hogy nincs köze a ti házatokhoz, abban a házban te fogsz élni és a párod, és a ti ízlésetek szerint fogjátok felépíteni és berendezni. Na azért álljon már meg a menet. Hogy lehet ennyire bunkóóóó valaki. Bocs, hogy ezt írom.

Nekem is elegem van az anyósból, mert ő sem kérdezi meg soha, hogy mi akarunk, vásárol nekem ruhákat, meg minden szart. Minden alkalommal konyharuhát meg asztalterítőt kapunk, már nem fér el, ahelyett, hogy megkérdezné, mire van szükségetek gyerekek.

A lakásba is próbált beleszólni, amit nemrég vásároltunk, de mivel messze lakik nem megy neki. Viszont volt, hogy vérig sértődött, hogy nem az ő lakásába lerakott maradék járólapot tettük le a konyhába. Megmondtam neki, nekünk más az ízlésünk és punktum. Okoskodik az is állandóan, hogy így kéne meg úgy kéne, azt szoktam neki mondani, persze majd elgondolkodunk, aztán úgyis úgy lesz ahogy mi akarjuk.

Viszont te rettentően nehéz helyzetben vagy, mert ott van közel hozzátok és egyszerűen nem hagy nyugtot nektek. Nagyon is átérzem a helyzeted, jól lefestetted a képet.

Szóval vagy próbálsz bólogatni, közben meg nem úgy csinálni ahogy ő elképzeli, vagy keményen rászólsz, hogy sürgősen állítson magán.

2010. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, bár az én apám vette nekünk a házat. Eleinte irányítani akart, mi úgy vagyunk a párommal ha az én szüleim szívóznak én osztom ki őket, ha az ővé akkor ő. Én kidobtam apámat a házból, és mondtam vagy nekünk vette vagy ha mégsem akkor költözzön ő be. Nagyon megsértődött hogy többet nem segít( ő szerelte a vizet, ő vezetékelte át az áramot, stb.)Azt mondta nem jön többet. Két nap múlva átment a páromhoz hogy megnézze hogy haladunk, vele elvolt velem nem beszélt, mondván bunkó vagyok. 1-2 nap múlva megbékült és tudja hol a helye. Mostmár mindent megbeszél a párommal( szakmai dolgokat, átépítést) és nincs gond. Én azt mondom ne te vessz össze az anyóssal, mondja meg neki a párod, vele úgyis kibékül veled meg ott maradna a nagy harag. Hidd el tapasztalatból mondom. Mondjuk mi nem is engedjük meg hogy valamit vegyenek, ha akarnak valamit, akkor ide a pénzt , majd mi tudjuk mi kell nekünk.
2010. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi a fenének pö.csölsz ezzel a nővel? Semmi köze hozzád, mondd meg neki, ha még egyszer belepofázik valamibe, megszüntetitek az anyagi támogatását. Eszem megáll. És nehogy lelkiismeret-furdallásod legyen. Az, hogy valaki felnevelt egy gyereket, nem azt jelenti, hogy egyből kiskirálynő lesz, akinek akármit lehet. Az a baj sok fiatalasszonnyal, hogy nem fegyelmezi meg már az elején ezeket a felfuvalkodott vén p.csákat.
2010. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ad o kenyeret neked, nem fuggesz tole anyagilag, szoval semmi koze hozzatok. Nem kellene ilyen szinten beleavatkozni az eletetekbe. Mondd meg neki szepen, hogy az a ti hazatok, nekik meg van a sajatjuk, azzal foglalkozzanak, ti meg elintezitek, ami a ti hazatokat illeti, mert az a ti dolgotok. Miert tunik ugy nekem, hogy nagyon unatkozik? Dolgozik? Hobbit kellene talalni neki.
2010. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet unatkozik nem tudom:)Dolgozik.Szerintem nem akarja elengedni az egyetlen kisfiát.Pedig már a kisfiai is 26 éves.Lehetséges hogy a fia miatt csinálja ezt?
2010. júl. 12. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!