Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a haragom? Két napja...

Jogos a haragom? Két napja volt, de még mindíg bánt. Anyós kérdés

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt eljött anyósom és a párja látogatóba, fél év után.

Tudni kell, hogy mi falun élünk, sok mindent magunknak termelünk meg!

A házba úgy jött be, hogy "büdös van". Rakott káposztát csináltam, még sült mikor megérkeztek. Hideg van, nem tárhatom ki az ablakot egész délelőtt.

Kandallóval fűtünk, meg is jegyezte, hogy egy csomó hamu (kb egy evőkanálnyi) van kihullva a járólapra. Ez úgy kb az első tíz perc volt.

Kimentünk, hogy megnézze a "birtokunkat", Persze ott is büdi volt minden, hiszen csirkéket tartunk, külön hús és külön tojócsirkéket, együtt vagy 70darab.

Aztán meglátta a nyulakat, persze rögtön ment hogy milyen édesek, vigyük be őket a házba, mert tuti fáznak. Ott csendben megjegyeztem, hogy van egy meleg óljuk és bundájuk. Továbbá hogy húsnyulak.

Erre odafordul a 3 éves kislányunkhoz, hogy "ugye te nem hagyod, hogy anyád kinyírja a cuki nyuszikákat" Persze a lányom rögtön sírógörcsöt kapott, mert eddig úgy tudta, hogy a nyuszik megszöktek és csirkehúst eszik éppen.

Itt már a férjem rászólt, hogy fejezze be.

Na mindegy, megyünk be ebédelni.

Minden amit csináltam, az rossz volt: a leves sótlan, a káposzta büdös, és vérig sértődött, hogy én nem a boltban vettem, hanem a fűszereken kívül minden házi, továbbá, hogy disznóhúsból készült.

Szóltam neki, hogy viselkedjen az asztalnál. A párja is szólt neki. Sőt még a kislányom is rászólt, hogy "Mama! Az ennivalóra nem szabad azt mondani, hogy fúj, meg hogy undorító. Ha nem kéred nem kell enni!" Na itt aztán büszkén pislogtam.

Felháborodást keltett az is, hogy nem volt süti. Mert én nem tudtam most összecsapni valamit, és falun, vasárnap nincs bolt, hogy vegyek.

A kávézáskor is folyamatosan szekált, amig ki nem robbantam.

Abból és úgy főzök, és azt ahogy és amit gondolok.

Úgy és olyan állatokat tartunk, ahogy nekünk jólesik.

Akkor és oda teszem a dolgokat amikor és ahova gondolom.

Mert én itthon vagyok!

Gyakorlatilag néztem nekik vonatot, és kiraktam a szűrüket. Ami ajándékot hoztak a gyereknek, azt nem adták neki oda, pedig a lányom már látta. De mondta is a tündérkém, hogy sebaj Édesanya, úgyis van sok kifestőm.

A férjem is igazat adott nekem, de szerinte egy kicsit durva voltam.


2011. nov. 15. 11:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Igazad volt! Egy vígjátékba beleillett volna, amit műveltek. :D Ez a nő beteg... Többet ne is engedd be a házba! Hülye városi proli lehet az a nő és nehéz minden falusi embert. Forduljon fel az ilyen némber!
2011. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Aztamarha. Nemhogy inkább örülne, hogy milyen jól ellátjátok magatokat a mai világban (a nyuszikat sajnálom, de a ti dolgotok). Az, hogy a gyereknek nem adta az ajándékot, hát.... Erre nem is tudok mit mondani.
2011. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

tudom, nehéz uralkodni ilyenkor magunkon, de neked legyen több eszed


legközelebb, ha elkezdi a fikázást, csak mosolyogj és mondd, hogy a férjed azt mondta, hogy a mama imádja bűzt, és a sótlan kaját és fogyózik is, azért nincs süti

2011. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 bánomisén ***** válasza:
97%
Végre egy karakán nő, aki azt teszi, amit ilyen esetben kell!
2011. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Komolyan nem adta oda az ajándékot???
2011. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Van türelmed...én már az ebédnél ráboritottam volna a levest...
2011. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted!
2011. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 proxilla frez válasza:
100%
valószínűleg a második mondata után zavartam volna haza az anyám ha ilyet mer mondani a kedvesemre. Mi még nem házasodtunk össze, mert nem volt megfelelő időpont, de én már most szoktatom rá anyámat, hogy fogadja el, iciripiciri fia életében másik nő lesz az, aki "gondoskodik" róla. és ne hagyd magad, én bírtam mikor a párom rápirított a szüleimre, hogy fogják vissza magukat! tűzről pattant nők for the win!!!
2011. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az ajándékot lehet hogy elfelejtette, mert kijelentettem, hogy 15 perc múlva indul a vonat, jó lesz ha sietnek, mert ha lekésik három órát kell várniuk.

A nyuszikat amúgy én is sajnálom, de boldog és teljes életet élnek, ha ez megnyugtat. Meg annyira könnyű őket tartani. Nem utolsó sorban pedig baromi finom!

2011. nov. 15. 11:31
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a férjed neked adott igazat. Nyugodj meg, nem kell idegesítened magad!
2011. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!