Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sértődés?

Jogos a sértődés?

Figyelt kérdés

Nem rég meghívtak engem és a családomat egy esküvőre. A szüleim örültek is neki és biztos ,hogy elmennek. Viszont sajnos én a rokonokkal eléggé felszínes kapcsolatot ápolok és úgymond nem vagyok velük jóban, emellett semmilyen normális ruhadarabom nincs, amiben minden szégyenérzet nélkül meg tudnék jelenni az esküvőn. Ezek miatt úgy döntöttem ,hogy nem megyek el. Elég sokan furcsán és megvetően néznek rám emiatt a rokoni körből. Ti ,hogy gondoljátok. Jogos a rokonok(és a házaspár családja) részéről a felháborodás, vagy esetleg nekem van igazam?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 10. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha meghívnak, illik elmenni, vagy ha nem, akkor valami értelmes indokkal kimenteni magad. Amit most írtál, az nem ilyen. Ha szó nélkül nem mész el, bunkónak fognak gondolni. Ha ez nem érdekel, nincs teendőd.
2019. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy nézőpont kérdése, hogy mi az értelmes indok. Szerintem az.


Mindenesetre köszi a választ!

2019. aug. 10. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mondd hogy más programod van és kész.


Én se mennék, ha nem vagyunk olyan viszonyban. Akar a franc fizetni.

2019. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
31%

Szerintem sem értelmes indok. A pár szeretné, ha ott lennétek, a rokonok miatt nem elmenni elég bunkó dolog. Ez az esemény nem róluk szól.

Ruhát meg tudsz venni bármikor.

2019. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy szeretné a pár, hogy ott legyetek, lehet, csak illemből hívott meg. Főleg a ritkán látott rokonok esetében. Én azt mondanám, h nem érek rá.
2019. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele foglalkozni. Felnőtt ember vagy, jogod van eldönteni, hogy kire szánsz időt, energiát és pénzt.

Ez a ruhaprobléma viszont elég fura. Ha akarnád, meg tudnád oldani. De feltételezem, hogy nem ér annyit az egész.

2019. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát , nemtom, pl milyen alapon kérnek számon. Tehát nekik abból végülis semmi rossz nem származik, ha nem mész el. De egyébként megcsinálhatod, hogy veszel magadra valami klassz ruhát, és akkor beülsz magára a szertartásra, de a kajáláson mondd azt, hogy már nem szeretnél részt venni. Lehetne akár az is pl , hogy nem érezted jól magad , mert valami olyat ettél előző nap, hogy elrontottad a gyomrod; de mondjuk ha messze vagy, egyedül hazakeveredni nehéz, és még kamuzni-azt sem feltétlenül kellemes. Hogy mondta a muksó tegnap a videóban , amit néztem? "Kötelesség központú gondolkodás"? Szal, hogy pl más akarja megmondani, hogy neked mi a dolgod, vagy nemtom, de egy egész hosszú kis videót készített erről. De nemtom, ha számítanak rád, akkor kedvesen mondd meg akár, hogy az egészen nem tudsz ott lenni. Vagy pl nem bírod a sok embert egyhelyen-de mondjuk ez az utso nem feltétlenül célra vezető, úgyhogy ezt lehet , hogy inkább ne mondd mégse. Az pl nemtom mennyire jó, ha tudod a lakcímüket ,és küldesz nekik egy borítéknyi kis ilyen pénzt, és akkor hátha annak örülnek, de nemtom; meg nem is tudom , a szüleid pl adnának-e , de akkor meg rajzolj nekik valami szépet, kedveset; a párnak. Vagy nemtom.
2019. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

itt ez a videó volt az

www.youtube.com/watch?v=plbAh9seWtg

2019. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, illik elmenni, de teljesen érthető, hogy nem akarsz. Csak találj valami jó indokot. Én elég közeli leendő rokon esküvőjére nem mentem el, mert gyűlöljük egymást a menyasszonnyal. Ők meghívtak, mert illik, én pedig udvariasan gratuláltam (nem szívből) és visszautasítottam. Senki sem halt bele.
2019. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!