Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan hogy nem azt...

Volt már olyan hogy nem azt az életet élted amit egy rokonod kigondolt hogy majd úgy fogsz élni, és sértődés lett belőle?

Figyelt kérdés
Tehát nem azt a pályát választottad, nem azzal jöttél össze akit ő szeretett volna melletted látni stb. Nem muszáj hogy szülő legyen, lehet ez nagymama, nagybácsi vagy távolabbi rokon is.
2019. júl. 7. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe sem jutott azon törni a fejem, hogy MÁS milyen életet, pályát stb akar nekem, a SAJÁT elképzeléseim szerint éltem.

Akinek meg nem tetszik, azzal nem foglalkoztam sose.

2019. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem folyamatosan ezt csinálom 16 éves korom óta. De sosem szólták le a páromat vagy azt amit csinálok, mindig segítettek és bátorítottak.
2019. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyám akart így irányítani. Leléptem egy időre és akkor látogattam haza. mikor volt már barátnőm és útban volt a baba. Ekkor megint kiakadt.

így ez is egy rövid látogatás volt.

2019. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én mindig a saját fejem után mentem, és nem bántam meg semmit. Persze volt rokon, aki okoskodott, de elengedtem.
2019. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán van olyan ostoba ember, aki azt az életet éli, amit valaki más rokon kigondolt neki???? Ezt nem tudom elhinni, épeszü ember nem azt a pályát, partnert, stb választja, amit egy rokona akar, hanem azt, ami neki személyesen megfelel.

Ha meg valaki emiatt megsértödik, az le van ejtve, nem érdemes vele foglalkozni!

2019. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5-ös: elméletileg ilyen ostoba ember nincs. Olyan ostoba viszont sajnos rengeteg van, aki saját élete helyett a máséról próbál "gondoskodni". De valóban ahogy írja itt mindenki, egyáltalán nem kell velük foglalkozni, ha megsértődnek, hát úgy jártak.
2019. júl. 7. 17:51
 7/16 anonymousreview60 ***** válasza:
Kérdező, mondd meg neki, hogy minél többet pofázik, annál inkább az ellenkezőjét teszed. És ha nem hagyja abba, nem látogatod, stb.
2019. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én mindigis nagyon jó tanuló voltam, jól fogott az agyam, általánosban végig kítűnő voltam, középsuliban is 4.5-öt minden évben hoztam.

Az egész család arra számított hogy majd egyetemre megyek és valami jó kis állatos végzettségem lesz (állatorvos, állattenyésztő vagy ilyesmi), amivel a szüleimnek is tudok majd segíteni a gazdaságban. Ja és persze otthon fogok majd lakni, a férjem is majd valaki környékbeli lesz.

Ezzel szemben egyetemre nem mentem, elköltöztem 18 évesen 100 km-re, Budapestre, párommal és lakótársakkal élek, adminisztrátorként dologozom egy olyan helyen amit szeretek.


22/L

2019. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Én ettől mindig ki voltam amikor valaki meg akarta mondani hogy hogyan kéne élnem, mit kéne csinálnom, hol kéne tartanom az életben. Én mindig is sz.rtam ezekre vastagon, alkoholista gyárimunkás vagyok és nekem így jó. Nem azért nincs karrierem meg családom mert nem lehetett volna, hanem mert az egyszerűen nem én lennék, mindennap meg kéne erőszakolni magam hogy eljátsszam a szerepet amit a társadalom nekem szánt, de én erre képtelen lennék, és soha nem is fogok beállni a sorba.
2019. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Apám volt ilyen.

Amikor megtudtam, hogy felvettek gimnáziumban arra a szakra, amit szeretem volna és én választottam, ott ült a konyhában és rám sem nézett. Mai napig nem felejtem el azt a megvető arcot. Ő más szakot nézett ki nekem. A négy év alatt csak alázgatott, szinte hátráltatott. Mondjuk ez az egész kapcsolatunkra jellemző volt. Ráadásul ő is akart gyereket, de egyszerűen nem értem minek???

Anyámra kicsit ideges vagyok, hogy hagyta ez az egészet, meg hagyta magát is, pedig sokszor ő tartotta el apámat, amikor nem volt épp munkája.


Belőlem és testvéremből is egy lelki nyomorék lett miatta.

2019. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!